Nápady pro parádu za pár kaček

klicekLéto je tu a jistě by ses chtěla blýsknout v něčem novém. Co ale dělat, když tvé kapsy zejí prázdnotou a kompletně nový šatník si zkrátka nemůžeš dovolit? Anebo chceš být originální a mít něco, v čem nepotkáš žádnou jinou? Řešení je nasnadě – Slečn@ má pro tebe fůru vychytávek – buď kreativní a vyrob si nové šperky či oblečení sama!

klicek_bigKlíč k jeho srdci

Našla jsi doma starý klíček? I ten jde zužitkovat (případně si můžeš zakoupit úplně nový v železářství za pár kaček, dělají se i barevné)! Během pár minut máš ozdůbku svého dekoltu hotovou.
Náročnost: zvládne každý, zručnější jedinci se mohou pokusit vytvořit s kamínky složitější ornament
Co budeš potřebovat: kovový klíček, lepidlo (vhodné na kovové povrchy), pinzetu, drobné třpytivé kamínky nebo korálky, řetízek nebo jiný provázek (na zavěšení)
Postup:
1) Klíček dobře očisti – nejlépe vatou namočenou v líhu, aby se kovový povrch odmastil a lepidlo lépe drželo.
2) Potři jednu stranu klíčku lepidlem a pomocí pinzety aplikuj kamínky či korálky. Poté nech dobře zaschnout.
3) Hotový přívěsek už stačí jenom zavěsit na řetízek.

Originální conversky

converskyPlátěné tenisky v létě určitě využiješ. A že nechceš mít stejné jako všichni ostatní? Jdeme sprejovat!
Náročnost: pro dobrý výsedek je nezbytná pečlivost a trpělivost
Co budeš potřebovat: conversky světlé barvy (nejlépe bílé), barvu ve spreji, zmačkaný papír (klidně novinový), izolepu, kus krajkové látky nebo záclony, drobné špendlíky
Postup:
1) Připrav si conversky, vytáhni z nich tkaničky a vnitřek dobře vycpi zmačkanými novinami. Místa, která nechceš oborvit (např. jazyk, okraje gumové podrážky atd.) přelep izolepou.
2) Na conversky umísti krajkovou látku nebo kus záclony – buď po celé ploše plátěných částí, nebo jen na kousku (např. v oblasti kotníků pro menší obrázek). Látku dobře připevni pomocí špendlíků, aby se nepohybovala – výsledný motiv by byl rozmazaný!
3) Polož botu na stranu na podložku (např. na rozprostřené noviny) a sprejem přestříkej. Poté vyčkej alespoň 5 minut, aby barva zaschla, a stejně postupuj po otočení boty na druhou stranu.
4) Celý proces zopakuj i na druhé botě a nech dostatečně uschnout.

Blýskni se!topik

Vyrážíš na party a nevíš, co na sebe? Slečn@ radí – vsaď na flitry a buď vidět!
Náročnost: zvládnou i méně “manuálně zruční jedinci” :-)
Co potřebuješ: jednobarevné bavlněné tílko, cca 2 metry gumičky s flitry v barvě dle tvého vkusu (seženeš v galanterii), špendlíky, jehlu a nit, nůžky
Postup:
1) Pomocí špendlíků připevni podél okrajů (viz obrázek) gumičku s flitry – flitry můžeš umístit i na spodní okraj, v tom případě je však nutné koupit jich více. Gumičku budeš muset pravděpodobně nastříhat na více částí, nezapomeň jejich konce dobře sešít, aby se nepáraly!
2) Přetoč tílko na rubovou stranu.
3) Jednoduchým stehem přišij gumičku k okrajům tílka. Snaž se moc nestahovat, tílko by se krabatilo!
4) Odstraň špendlíky.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

21 Comments
  1. Asi bude dost záležet i na barvě, každopádně efektnější by to asi bylo naopak… Obávám se, že bílá pravděpodobně chytne, ale výsledek bude takový “pošmouraný”. Jestli to vyzkoušíš, tak napiš, jak to dopadlo :-)

  2. JoJo..taky se na to chystám, nějak si to boty vyzdobit, ale zatím mě nenapadlo nic pořádnýho:( tohle je dobrý nápad..:-D

  3. Lidi říkám vám, že s těma teniskama je to fakt bomba, protože nesmáším, když někdo kopíruje můj styl….A tohle???To nikdo nezkopíruje!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.