(Ne)holčičí sport – florbal

Holky nečešou celý život panenky a nevaří v imaginární kuchyni. Umí se do toho i pořádně položit a opřít. Řeč je o ženském florbalu. Je to důkaz, že hokejka není jen pro kluky. A že by mohly klukům směle konkurovat, o tom není pochyb.

floorball-sportCo je na florbalu obecně zajímavého? Tak třeba samotná hra je rozhodně aktivním odpočinkem i relaxací. A pomůže nám do plavek. Namáháš při tom celé tělo, takže postavě rozhodně jen a jen prospěješ. Jelikož se jedná o kolektivní sport, dokopeš se snadněji k pravidelným tréninkům. Přeci nenecháš spoluhráčky na holičkách. A díky ostatním spoluhráčkám si užiješ víc zábavy.

Nutnosti ke hře

Jestli tě florbal zaujal a chtěla by sis tento sport vyzkoušet, směle do toho. Pro začátek toho moc nepotřebuješ. To, co se ti ale bude rozhodně hodit, je florbalová hůl. Bez ní by to vážně nešlo. No a pak sportovní, pohodlné oblečení a klub, kde budeš hrát. Asi nechystáš rovnou kariéru profesionálního hráče, najdi si tedy klub pro amatéry. No a pak už jen vzhůru k pěkné postavě i zábavě.
Jestli z tebe bude brankářka nebo hráčka, ti řekne po čase trenér. Každý má talent pro něco jiného. Pokud máš zrovna ty talent pro chytání, nepodceňuj zdraví a investuj do florbalové masky. Dělají je stylové a módní, nemusíš se tedy stydět.

Pravidla hry

Florbal není hra pro sólisty. Hraješ za tým a musíte dohromady fungovat jako jeden muž – v tomto případě jako jedna žena. Pravidla jsou podobná jako u hokeje, máš puk (míček), máš hokejku a máš florbalovou branku, do které musíš dostat puk (samozřejmě mám na mysli branku protihráče). Největší rozdíl je hraní na parketách. Místo rychlejšího bruslení na ledě musíš tady běhat. O to víc ale posílíš nohy a zadeček. Tento sport vřele doporučuji i pro dobrou náladu. Při pohybu se uvolňují hormony endorfiny, jinak také zvané hormony dobré nálady, a to mluví samo za sebe.

Kdy začít?

Naprosto kdykoli. Florbal se hraje převážně v halách, takže jde o celoroční zábavu. Jestli tě to opravdu chytne, možná budeš jednou hrát za ligu nebo budeš v nějakém florbalovém klubu. Jestli ne, můžeš florbal brát jako koníček a zábavu. Nebo jako zdravé kafe s kamarádkou, u kterého obě hubnete a posilujete celé tělo. Kontakty na jednotlivé oddíly najdeš nejlépe na internetových stránkách. Nebo se zajdi projít ve tvém okolí a najdi sportovní halu. Tam rozhodně florbal bude. Dnes je to velmi rozšířený sport. Tréninky bývají většinou jednou až dvakrát týdně – podle toho jak vážně to kdo bere. Někdy i třikrát do týdne. Na léto se pořádají tábory se stejným zaměřením. Ty ale nebývají povinné. A jestli tě baví florbal, možná tě bude bavit i ženský hokej nebo fotbal. Co ty víš? Zkusit se má přece všechno!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.