Nordic walking – hůlky nejsou jen pro starce

Vonku je krásne babie leto, slniečko nám ešte rozdáva posledné teplé lúče. Bol by to hriech nevyužiť a nevyraziť do prírody. Navyše tým robíš prospech aj svojmu zdraviu. Nadýchaš sa čerstvého vzduchu, precvičíš si stuhnuté svaly a kosti po celom dni v práci či škole a možno spoznáš aj niekoho nového.
Športov, ktorým sa dá v toto ročné obdobie venovať je neúrekom. Vybrali sme pre teba nordic walking, teda inými slovami chôdzu. Môžu ju praktikovať všetky vekové kategórie bez rozdielu pohlavia, takže akékoľvek výhovorky nie sú na mieste.nordic

Čo to je?

Tento šport zrejme pozná každá športovo založená slečna. Ale pre tie menej zdatné, ponúkame pár informácii. Je to severská chôdza, ktorá vznikla vo Fínsku.¬ Patrí medzi tie mladšie športy a vznikla ako letná tréningová metóda pre bežcov na lyžiach. Pri chôdzi si pomáhaš špeciálnymi trekingovými palicami, ktoré sú vybavené kovovými hrotmi alebo nasadzovateľnými gumovými nadstavcami. Hrot palice si volíš podľa toho, do akého terénu sa chystáš chodiť.
Pri tomto športe zapájaš až 600 svalov na tele, horná časť tela preberá až 30 % práce nôh. Teda kolenné kĺby nie sú až toľko zaťažované. Aj práve kvôli týmto vlastnostiam je tento šport vhodný pre každého.
Okrem toho je finančne nenáročný. Obliecť si môžeš obyčajné tepláky a mikinu. Do čoho by sa však mala investovať, sú dobré a kvalitné tenisky. Nemusia byť také, aké používajú vrcholoví športovci, ale obyčajné na chodenie do mesta ti určite nepostačia. Je to však jednorazová investícia. Nejaký ten čas ti vydržia. Palice sa tiež pohybujú v rôznych cenových reláciách. Základný model ti určite postačí.
Chôdza ťa perfektne udržuje v kondícii. A štíhlou chceš predsa zostať čo najdlhšie. Redukuje hmotnosť a tuk na tele. Krásne sa ti vypne celá postava a vyrysujú svaly. Okrem toho športom predchádzaš srdcovo-cievnym ochoreniam. Nútiš srdiečko, aby pracovalo tým správnym smerom a oddiaľuješ si potenciálnu možnosť vzniku infarktu. Celkovo sa ti okysličujú všetky orgány, čo pôsobí blahodárne pre tvoj organizmus.
Nezadané slečny, nikdy neviete, koho môžete stretnúť. Športovo založení muži sú veľkí fešáci. Takže potenciál na novú lásku je obrovský. Len treba začať. Do toho!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.