Novoroční perníčky, které pobaví

Zbyly ti od Vánoc ještě nějaké nenazdobené perníčky? Buď kreativní a vykouzli z nich originální novoroční přáníčka, která rozesmějou všechny rodinné příslušníky a kamarády. Na takové přání nikdo jen tak nezapomene!

prasatko

„Pafátka“

Taky každý rok žasneš nad krásnými přáníčky k novému roku, která ti známí rozesílají? Pokud nejsi zdatná fotografka ani malířka a přesto bys ráda vytvořila vlastní „péefku“, mám pro tebe tip. Na podlouhlé perníčky (rybičky, autíčka, prasátka) lze jednoduše vepsat krátký vzkaz. Zkratka PF znamená francouzská slova pour féliciter, tedy pro štěstí. Když po zaschnutí perníček zabalíš do celofánového papíru a ozdobíš mašlí, máš jedinečné sladké přání pro kohokoliv.

pernikyJežci

Děti jsou zvyklé kreslit ježkům na záda jablíčko. Na silvestrovskou párty se ale hodí přinést jiné věci. Tito ježci nosí místo ovoce drinky, půllitry s pivem, lahve šampaňského a na přání dokonce jitrnice.

Houbičky

Nejsou k nakousnutí? Po těchto muchomůrkách nikomu z tvých přátel špatně nebude. Pokud jsi milovnice hádanek, zkus vytvořit hřib satan přimalováním pentagramu na klobouček, nebo muchomůrku tygrovanou s kloboukem pokrytým tygřími pruhy.

bikiny

Lechtivá  srdíčka

Docílit tohoto tvaru perníčku je velmi jednoduché. Nejprve vykrojíš srdíčko, kterému následně o kousek seřízneš špičku. Vznikne tak tvar zadečku nebo poprsí. A pak už stačí jenom dozdobit. Záleží na tvojí fantazii. Bombarďáky i prťavá tanga mají v tomto případě úspěch (nejen) u pánů zaručen.

Pár rad: Na zdobení perníčků  je nejlepší pořídit si speciální zdobičku s několika násadkami. Při ruce měj také několik ubrousků na otírání nepovedených pokusů a špendlík pro případ, že se tryska zdobičky ucpe.

Krásného Silvestra a šťastný nový rok všem!

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.