Líčení na silvestrovskou party – tipy a trendy

Silvestr se kvapem blíží, proto ti přinášíme tipy na party líčení, ve kterém zazáříš. Poslední den v roce se rozhodně neboj vyzkoušet něco nového a klidně i extravagantního, k čemuž ti doposud chyběla odvaha nebo správná příležitost.

Silvestrovské líčení může být výrazné
Silvestrovské líčení může být výrazné

Základem každého líčení je bezchybná pleť. Té dosáhneš pomocí korektoru, make-upu, pudru a tvářenky. Tvářenku použij jen lehce, dodá pleti zdravý a svěží vzhled. Nevíš, jak na to? Přečti si, jak vybrat správný make-up a jak nanášet pudr.

Uhrančivá femme fatale

Když použiješ odstíny červené a fialové, dodají ti vzhled femme fatale. Proto můžeš zkusit líčení ve vínovém odstínu – kolem horních i dolních řas si namaluj černou linku, kterou můžeš rozetřít do ztracena. Pak na horní víčko nanes stíny právě ve vínovém odstínu (výborné jsou stíny od firmy M.A.C., odstín Heritage Rouge). Zvýraznit oči můžeš nalepovacími řasami, rty ozdob rtěnkou ve vínovém tónu.

Lesk a třpyt

Pokud chceš na akci zazářit jako diamant, můžeš zkusit líčení, které doplníš dekorativními kamínky, jež seženeš například v obchodě s tanečními potřebami, a přilepíš si je na obličej. Horní víčka vymaluj měděnými či bronzovými stíny. Spodní oční víčka orámuj hnědými stíny, stejně jako oční záhyb. Podél horních řas veď potom černou linku, kterou protáhni za oko. Tváře si rozjasni bronzovým pudrem a na rty použij broskvový lesk.

Na párty, zvlášť na tu silvestrovskou, můžeš zkusit na oči nanést třpytky. Problémem ale je, aby zůstaly tam, kde jsi je původně nanesla. Nejprve namaluj oči stíny v lilkovém odstínu, které rozetřeš až k obočí a doplníš je tmavými linkami na horním i spodním víčku. Poté použij speciální bázi, která stíny nerozmaže, naopak zaručí, že třpytky na ně dokonale přilnou (Essence). Třpytky můžeš nanést tyčinkou, anebo i navlhčeným prstem. Řasy nalič silně, aby vypadaly jako umělé, tváře dobarvi tvářenkou a na rty použij světlý perleťový lesk.

Na modré vlně

Na velkou příležitost čeká modrá barva. Když sladíš výrazné líčení očí s nehty na rukou, určitě zazáříš. Oční záhyb zvýrazni tmavě šedým stínem, který doplníš petrolejovou modrou, již naneseš na pohyblivá víčka. Řasy nalič intenzivně, nejlépe dvakrát, použít můžeš i kleštičky. Jelikož k výrazně nalíčeným očím sedí jemné rty, zdůrazni je jen balzámem na rty s trochou lesku (například Fruity Shine, Labello).

Tip: Přečti si, jak nosit modrou na očích.

To, že modrá je dobrá a v líčení letos frčí, snad zdůrazňovat nemusíme. Takže modrá podruhé: Když si řasy nalíčíš modrou řasenkou, zaručeně vynikneš a nebudeš jednou z davu! Pleť sjednoť make-upem a obočí zdůrazni tužkou. Víčka vystínuj bleděmodrými stíny, které rozetřeš do ztracena. Řasy natoč kleštičkami, poté použij tyrkysovou řasenku, při líčení druhé vrstvy nanes na řasy tmavě modrou řasenku. Zbytkem obličeje se nezabývej, na rty nanes pouze balzám.

Retro linie

Už dlouho frčí líčení ve stylu 60. let. Můžeš ho ale trochu ozvláštnit – když naneseš extravagantní druhou linku. Pokud chceš mít linky dokonalé, můžeš si pomoct takzvanými body. Ty vyznač tekutými linkami tak, aby nad vnějšími a vnitřními koutky vybíhaly do špičky. Potom je jen spojíš.

Ženy v 60. letech měly dlouhé, husté a perfektně natočené řasy. Pokud chceš docílit tohoto efektu, můžeš buď použít umělé nalepovací řasy, anebo si pomoct kleštičkami, které si předtím trochu nahřeješ fénem. Díky tomu se ti bude s kleštičkami lépe pracovat a řasy půjdou lépe natočit. Look dotváří tvářenka, kterou naneseš pod lícní kosti a rtěnka v růžovém odstínu, kterou vklepeš do rtů, aby nepůsobily příliš dominantně.

Přípravy last-minute

Pokud nebudeš mít příliš času se na Silvestra či nějakou jinou párty připravit, nezoufej! Kruhy pod očima můžeš zamaskovat rozjasňovačem, o flíčky a nedokonalosti pleti se postará krycí makeup a pudr, no a pokud nevíš, co s vlasy, můžeš zkusit suchý šampon, který z vlasů dostane všechnu mastnotu a dodá jim vůni mentolu. Pokud tvé vlasy během dne ztratily objem, zkus vlasy vykartáčovat a navlhčit některé pramínky, přímo ke kořínkům pak nanes stylingový přípravek který na nich vytvoří něco jako síť a ony se při fénování zvednou.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

2 Comments
  1. bez obrázků (ne) mám vůbec představu jak to má vypadat a tak asi zůstanu u klasiky… jinak články o líčení znám lépe propracované….

  2. Souhlasím s fébénéne – bez obrázků je takový článek celkem k ničemu, protože málokterá z nás má takovou představivost, aby jí to něco dalo i bez obrázkového tutorialu…

Leave a Reply

Your email address will not be published.