Nový brněnský festival představí filmy z celého světa

Brněnský Velký Špalíček bude na přelomu února a března hostitelem festivalu CINEMA MUNDI. Představí se nejlepší celovečerní filmy současnosti ze šedesáti různých zemí.

Od 24. února do 3. března se Brno stane hlavním městem filmu. Každý den se ve Velkém Špalíčku bude promítat několik filmů z různých částí světa: ze Severní, Jižní i Střední Ameriky, východní, severní i jižní Evropy, Asie, Afriky i Austrálie.

cinemamundi

Podívaná to bude určitě zajímavá. Řada filmů totiž reflektuje úroveň příslušné národní kinematografie i politickou a sociální situaci země svého vzniku. Například filipínský film Děda je mrtvej (Granpa is dead / Ded na si lolo) umožní divákům nahlédnout do filipínských pohřebních tradic i typického rodinného soužití. Australský film Samson a Dalila (Samson and Delilah) zaujme příběhem dvou teenagerů aboriginského původu (potomků domorodého australského obyvatelstva), kteří utečou ze své komunity do velkoměsta a vinou sociální situace a drog se ocitnou na okraji společnosti. Konflikt v Abcházii očima dítěte přinese gruzínský film Druhý břeh (The other Bank).

Reprezentantem české kinematografie bude v loňském roce uvedený film Protektor. Kromě tohoto filmu však budeš moci v rámci dalších filmových cyklů zhlédnout i starší české filmy, které získaly Oskara nebo na něj byly alespoň nominovány. Budou to Ostře sledované vlaky, Lásky jedné plavovlásky, Kolja, Musíme si pomáhat či Once.

Tím však výčet zdaleka nekončí. Organizátoři festivalu slibují promítnout několik letošních favoritů na Českého lva a Oskara, na programu je autorské čtení scénářů a další lákadla. Mrkni na filmové tipy, které jsme pro tebe daly dohromady my.

Klasické projekce pro veřejnost budou stát 79 korun, za večerní představení zaplatíš 99 korun. Přes poledne pak budou vždy dvě projekce filmů zdarma. Vstupenky seženeš v předprodeji už nyní.

Pro další informace navštiv stránky festivalu na http://www.cinemamundi.info/.

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.