Objev svůj talent: Co se ukrývá v pravé mozkové hemisféře?

Malířem za dva dny? Je vůbec něco takového možné? Lze někoho s průměrnými nebo žádnými výtvarnými schopnostmi naučit za víkend malovat?

Kresby jedné z účastnic před a na konci kurzu

Mnoho lidí by chtělo umět kreslit, ale jsou přesvědčení, že nemají dostatek talentu, a tak raději na svoji touhu a přání zapomenou. Jaké může být pak jejich překvapení, když se někde doslechnou nebo dočtou o kreslení pravou mozkovou hemisférou a třeba si i tuto metodu přímo vyzkouší.

Lektoři kurzů kreslení pravou mozkovou hemisférou jsou neochvějně přesvědčení, že dobře kreslit může úplně každý. Říkají, že zapojením této části mozku se vracíme k přirozené tvořivosti a schopnostem vyjadřovat se pomocí umění. Když pak slyší názory zarputilých pochybovačů možná naučíte kreslit každého, ale mě určitě ne, jen se lehce pousmějí.

Dávno totiž vědí, že v pravé části našeho mozku jsou uloženy city, sny, fantazie a tvořivost, zatímco levá část je vyhrazena pro logiku, čas a prostor. V dětství  je pravá hemisféra hodně využívaná, neuznává žádná omezení a netrápí se žádnou kritikou, postupem času však levá část mozku přebírá vládu. Získáváme zkušenosti, jsme k sobě více kritičtí, stáváme se racionálnějšími a začínáme pochybovat. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou tě naučí nejen znovuobjevit možnosti pravé hemisféry, ale využívat harmonicky obě části mozku.

Nic než čistá radost z tvoření

Věř nebo nevěř, ale během víkendu v sobě odhalíš schopnosti, o kterých nemáš ani tušení. Tím nejlepším důkazem je kresba, kterou po dvou dnech svíráš v ruce s nevěřícným výrazem, že jejím autorem jsi opravdu ty. Na začátku sice možná byla jen neumělá čmáranice, ale díky své trpělivosti, otevřenosti a schopným lektorům si za pouhé dva dny pořádně zvedneš sebevědomí.

Jediné, co na začátku kurzu potřebuješ, jsou tvoje ruce, mozek a chuť zkusit něco nového. Kreslit dokáže každý, jen musí vědět, jak na to.

Kurz probíhá vždy dva víkendové dny, tedy v sobotu a v neděli, a většinou je třeba vyhradit si opravdu celý víkend. Kreslí se celý den, samozřejmě s potřebnými přestávkami na odpočinek a občerstvení. Atmosféra na kurzech bývá velmi uvolněná, přátelská a inspirativní. Nejde jen o nabytí nových schopností, ale o celkovou dušení relaxaci.

Jsi nadšená, rozpačitá, nevěříš? Zkus to

Vyrovnání obou mozkových hemisfér nepřináší jen úspěch v samotném kreslení, ale zároveň se otevírají dveře do jiných tvůrčích oblastí uvnitř každého z nás. Seznamuješ se sice se základy kreslení, stínování a jiných technik, absolvuješ nejrůznější cvičení, ale ve výsledku opravdu nejde jen o závěrečný dokonalý výkres.

Tip: Podívej se na díla účastníků před a po kurzu.

Vědomou stimulací pravé hemisféry se pozitivně mění tvůj pohled na sebe, tvoje schopnosti a i vnímání okolí. Nově otevřené obzory můžeš uplatnit i v osobním nebo pracovním životě. Jedním z nelepších výsledků, který kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou přináší, totiž opravdu nemusejí být jen kresby, ať už jsou sebepovedenější, ale hlavně ono zmíněné zvýšené sebevědomí. Proto na tomto výtvarném kurzu nepotkáš zdaleka jen ty, kteří touží zkrotit tužku a ruku nebo pouze ty, kteří jako nevěřící Tomášové přišli omrknout, jestli opravdu může kreslit každý. Potkáš tady mnoho těch, kteří hledají nový příliv energie, harmonizaci duševních sil nebo prostě jen chtějí na chvíli úplně „vypnout“.

Dárek, který překvapí

Kurz kreslení pravou hemisférou není otázkou věku, pohlaví ani společenského postavení. Bude prospěšný pro mámu s pubertální dcerou jako nevšední společná aktivita, bude se líbit manželskému páru, studentce i unavenému podnikateli. Proto je kurz senzačním a opravdu neotřelým dárkem, o který si buď můžeš říct, nebo ho někomu věnovat. Budeš mít jistotu, že jde o něco, co sice nevezmeš do ruky jako novou kabelku nebo parfém, ale hodnotou prožitku a objevených schopností se více než vyrovná běžným dárkům a spotřebním předmětům.

Zaujalo tě to? Podívej se na termíny kurzů kreslení v Česku a na Slovensku a další informace.

(komerční sdělení)

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.