Podzimní deprese? Pryč s nimi!

Nastává podzim, listí opadává a počasí se začíná mračit. Bohužel i podzim patří k ročním obdobím a my si na něj chtě nechtě musíme zvyknout. Ale jak, když nás občas přepadnou podzimní náladičky, kdy nemáme na nic chuť a naše nálada se ustálí na bodu mrazu? Tady Vám přináším pár tipů na úsměvný podzim.

1. Procházka – Vezmi s sebou pejska, kamarádku nebo kamaráda a vyraž na procházku. Nemáš s kým jít? Nevadí, běž sama nebo si zapni do uší MP3, a prohlížej si okolní přírodu. Můžeš si nasbírat pár krásných listí nebo kaštanů a obléct svůj pokojíček do podzimního hávu.

2. Knížka – Uvař si horký čajíček nebo horkou čokoládu, sedni si do křesla, zabal se do deky a nezapomeň na nějakou fajnou knížečku. Román, detektivku, básně nebo encyklopedii, to je jedno, záleží jen na tom, aby tě knížka bavila. Čtením se dostaneš do popisovaného prostředí a zapomeneš na počasí.depka

3. Klábosení Zajdi za kamarádkou nebo ji vezmi ven. Pokecáte, proberete všechno možné i nemožné, zasmějete se a špatná nálada je pryč.

4. Nakupování – Nemáš peníze? Nevadí, stačí se jen tak brouzdat obchody. Vezmi s sebou kamarádku a můžete si udělat modní přehlídku značkových hadříků, nebo se vyfotit v kabince v tom sexy drahém modýlku a budeš mít památku…

5. Hudba Pusť si tu svou nej, zazpívej si, zatanči a hned ti bude hej. Tanec stejně jako sport produkuje hormony štěstí. Tak nač váhat?

6. Zájmový kroužek – Navštěvuješ po škole nějaký kroužek? Jestli ne, tak se do něho co nejdřív zapiš. Seznámíš se s novými lidmi, naučíš se něco nového, co tě baví, a užiješ si legrace.

7. Pouštění draka – Vůbec nevadí, že Tvá dětská léta jsou dávno minulostí. I tak si kup draka a běž ho s kamarády nebo s malými caparty pouštět. Určitě se ti zvedne nálada. Můžete vyhlásit i soutěž, čí drak se udrží déle ve vzduchu.

8. Sport – I když ho možná nemusíš, je účinný. Kolikrát Ti takový běh zvedne náladu! A přitom uděláš něco dobrého pro svou kondičku. Zabiješ dvě mouchy jednou ranou, a to je výhoda, ne? 

Dalšími tipy může být sport, diskotéky, rande s Tvým miláčkem… Nebo mnoho dalšího, určitě znáš svoje tipy, které na Tebe zaberou. Poděl se s nimi s ostatními…

Text: Jolka F.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. ten běh doporučuju, všechnu špatnou náladu a zlost si tím vybiješ a i když by tě to ani nepřešlo, budeš tak unavená že jen co doběhneš domů, usneš :-) …nemluvě o tom že je to zdravý

  2. Jj, ta knížka mi pomohla… Na druhou stranu jsem už konečně přečetla knížku, kterou máme mít do školy, 2 mouchy jednou ranou; neunudila jsem se k smrti a udělala jsem další krok do školy ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.