Pohádky, které nás nikdy neomrzí. Sleduj je online

Televize zaplavily moderní americké seriály pro děti a my, co jsme vyrostli u Boba a Bobka a Maxipsa Fíka, nestačíme kroutit hlavou. Kam se poděly ty poctivé české večerníčky, kde vždycky zvítězilo dobro nad zlem bez násilí a leváren? Zavzpomínej na časy, kdy pro tebe největším akčním hrdinou byl Krteček, u pohádek online.

Chybí ti ty sladké doby, kdy jsi spokojeně usínala při večerníčku? Vyměň občas dospělácké seriály za dětské pohádky. Můžeš je sledovat také na internetu. Na webu Detskepohadky.cz najdeš online pohádky ke zhlédnutí zdarma.

Mach a Šebestová

Kreslená dobrodružství dvou kamarádů Macha a Šebestové, skotačivého psa Jonatána a jednoho utrženého sluchátka, které svým nálezcům plní přání, možná po vizuální stránce neohromí tak jako dokonale propracované disneyovské pohádky, ale zato nabídnou dobře promyšlené příběhy, které pobaví nejen děti, ale také dospělé. Večerníček z roku 1982, který režíroval Miloš Macourek, se brzy stal kultovní záležitostí. Nezapomenutelný hlas postavám propůjčil Petr Nárožný a písničku „My jsme žáci 3.B“ jsme si cestou ze školy prozpěvovali snad všichni.
Tip: Podívej se na večerníček Mach a Šebestová online.

Bob a Bobek, králíci z klobouku

Vstávat a cvičit! Dva ušatí králíci Bob a Bobek bydlí v klobouku kouzelníka Pokustona. Bob je chytrý a snaživý, to menšímu Bobkovi se ráno nikdy nechce vstávat, ale na druhou stranu má vždy dobré nápady. Společně prožívají nezapomenutelné příhody. Na jeden z nejlepších českých večerníčků se mohly děti dívat už v roce 1979 a dodnes baví všechny generace. Podobu králičím kamarádům dal známý kreslíř Vladimír Jiránek.
Tip: Podívej se na večerníček Bob a Bobek online.

Rákosníček

„Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník…“ Tak začínají všechny díly legendárního večerníčku o malém zeleném skřítkovi neposedovi se skřehotavým hláskem Jiřiny Bohdalové. Rákosníček je možná tak trochu nemotora, všechno nejdříve pěkně pokazí, ale nakonec se všechno zase v dobré obrátí. Hlavní hrdina přece nemusí být vždy dokonalý a neomylný, a právě to nás na jeho dobrodružstvích baví. Rákosníček má celkem tři série: Rákosníček a hvězdy (1975), Rákosníček a jeho rybník (1983) a Rákosníček a povětří (1987).
Tip: Podívej se na večerníček Rákosníček online.

Na internetu najdeš také další pohádky online, u kterých se bezvadně odreaguješ od starostí dospěláckého života. Třeba Maxipsa Fíka, Spejbla a Hurvínka, Pata a Mata, Krkonošské pohádky, O loupežníku Rumcajsovi, ale také Toma a Jerryho, Bugse Bunnyho a další.

Který večerníček býval tvůj nejoblíbenější?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.