Pomůcky ke kouzlení

A zase jednou něco pro milovnice tajemna a kouzlení! Nemusíš projít kouzelnickou školou a mít na čele blesk jako Harry Potter, stačí jen sledovat kouzelnické články, tipy, triky a fígle na SLEČNĚ!
Dnes si tedy povíme alespoň o některých pomůckách, které budeme potřebovat k magii.


PENTAGRAM

Nazýván PLANOUCÍ HVĚZDA MÁGŮ. Je to významný symbol čisté bílé magie.Do pentagramu se většinou kreslí lidská postava s rozpaženýma rukama a roztaženýma nohama. Jeho 5 cípů znamená koloběh světa a lidského života ZROZENÍ, ZRÁNÍ, DOSPĚLOST, STÁRNUTÍ A SMRT.Používá se nejen při čarování jako důležitý symbol, ale i jako ochranné znamení přinášející sílu a poznání.

DALŠÍ POMŮCKY:

SŮL

STOJÁNKY NA VONNÉ TYČINKY

MISKA PRO PÁLENÍ PŘEDMĚTŮ – Může to být i miska od hmoždíře

ATHAM

Také se mu říká Magický nůž. Klidně to může být jakýkoliv kuchyňský nůž ale důležité je jeho zasvěcení(o tom si povíme později).

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ

Takže toto určitě budete potřebovat, aby jste věděli třeba kdy přesně bude úplněk, nebo aby jste poznali jaký je právě lunární den a nebo také v jakém astrologickém znamení se nachází měsíc.

OLTÁŘ

Oltářem může být cokoli, co uznáte za vhodné. Pokryjte ho nějakým šátkem, který by měl být z přírodního materiálu na barvě nezáleží. Můžete ale využít tabulku barev pro dosažení určitého magického cíle. Na oltář dejte dvě svíce, které budou mít pouze osvětlovací funkci. Můžete na něj umístit také symbol náboženství, které vyznáváte. Atheista nemůže být čaroděje
Takže tam umístěte sošky Boha a Bohyně, kříž, ikonu nebo sošku Budhy….
Na oltáři mají své místo předměty zastupující čtyři živly :

Vzduch – pírko, vonná tyčinka,kadidelničky

Oheň – svíce, červený kámen

Voda – mistička s vodou, stříbro, mušle

Země – sůl, hlína, kamínek, listy, ovoce, kůra

Na oltář můžete umístit např. tarotové karty, křišťálovou kouly, sůl a prostě další předměty, které jsou pro vaši magickou praxi důležité.

 

VYBAVENÍ KAŽDÉ SPRÁVNÉ ČARODĚJNICE

Roucha (bílá, fialová, černá, krémová)

Kouzelné hůlky (z lísky, z bezu)

Kadidla

Svíčky

Esenciální olej

Oltář

Ručně vyrobený hrníček

Kadidelnice

Nůž

Listy ovoce, kůra, kytky, mušle, ořechy
Stojánky na svíčky

Připravila: Lilian

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments
  1. Můžu tě ujistit, že správně je obojí:-) Záleží jen a pouze na tobě, jak se ti to líbí víc a co budeš používat. Atham se používá víc v češtině.

  2. Technicky vzato, roucha být nemusí… Člověk také může být nahý, ovšem to má své očividné nevýhody.

  3. chci jen říct pár slov…myslím, že nikdo nemusí k tomu uznávat určité náboženství…já mám, dalo by se říct, svoje vlastní…ale to nejspíš taky k čárům pomáha…poté by jste k pentagramu měli asi připsat, že pokud je špička dolu, tak je to pro satanisty a ta na obrázku je opravdu bíla magie…nemyslím to špatně, jen jsem se setkala s tím, že spousta lidí neví, který je zlý a který dobrý…jinak je to pěkný článek

  4. KeFy: Skutečně trefná poznámka. Ovšem tohle by se hodilo spíše ke článku o satanismu, než tady, protože předpokládám, že nikdo sem nechodí, aby haněl článek argumenty, že pentagram je znak Satana (jako mí “drazí” spolužáci).

Leave a Reply

Your email address will not be published.