Povolání snů: VIZÁŽISTKA

make-upCestování, neustálé sebevzdělávíní se v oblasti trendů v líčení, několika hodinová práce za ne zrovna velké peníze, pokud se nedostaneš mezi špičku – hodila by se pro tebe práce vizážistky, nebo se máš raději poohlédnout po jiném povolání? Jak se k takové práci vlastně dostat a co studovat. Pokud tě to zajímá, tak čti dál!

Myslíš, že by práce profesionální vizážistky byla pro tebe to pravé ořechové? Nejdříve si upřímně odpověz na následující otázky:

1. Jsi komunikativní a schopná vycházet s různými typy lidí?
2. Jsi kreativní a zajímáš se o kosmetiku a líčení?
3. Máš šikovné ruce a cit pro detail?

Pokud jsi odpověděla třikrát “ANO”, zvaž ještě pro a proti, která se této práce rozhodně týkají:

PRO: cestování po celém světě (zaručené to ale nemáš), dostaneš se do společnosti známých lidí, budeš-li líčit například herce před natáčením filmů a seriálů nebo modelky před módními přehlídkami a focením, budeš mít vždy přehled, co frčí a je 100% IN

PROTI: někteří zákazníci jsou velmi nároční a konfliktní, nezavděčíš se jim ani několika hodinovou prácí, za kterou dostaneš málo zaplaceno

JAK SE STÁT VIZÁŽISTKOU (krok za krokem):

1. Měj oči otevřené – Nepromarni jedinou příležitost dovědět se o kosmetice víc. Sbírej zajímavé články z časopisů, pořídit si můžeš také knižní publikace a spoustu informací nalezneš na internetu. Zajímat by ses však neměla pouze o produkty, ale také o techniky líčení, celosvětově známé vizážisty a módní trendy!

2. Získávej zkušenosti – Jako vizážistka budeš muset jednou pracovat se spoustou různých lidí s různou pletí, různým obličejem a různou image. Kdykoliv budeš mít tu příležitost, nabídni se dobrovolně příbuzným, kámoškám nebo známým, že je nalíčíš na večírek, na svatbu nebo třeba na rande. Až budeš skutečně ve svém oboru dobrá, můžeš za to požadovat i malou finanční odměnu, kterou využiješ na nákup nového kosmetického nádobíčka.

3. Uč se – Pro výkon povolání obvykle potřebuješ požadovanou kvalifikaci. Máš dva způsoby – můžeš se přihlásitna střední nebo učiliště pro kosmetičky, případně sinapříklad po maturitě udělat speciální kurz pro vizážisty.

4. Vytvoř si album – Jakmile někoho nalíčíš a jsi na svou práci skutečně pyšná, nezapomeň na závěr všechno zpečetit několika fotografiemi. Ty si pak můžeš zakládat do speciálního alba, kterému se říká BOOK. Díky tomu budeš schopná své práce kdykoliv a komukoliv předvést v plné parádě a možná tak nalákáš i své potenciální klienty!

5. Dej o sobě vědět – Jakmile budeš mít kompletní book, neváhej a navštiv některou z agetur. Předveď jejím agentům své práce a domluvte se na spolupráci. Bude-li se jednat například o modelingovou agenturu, jistě tě občas angažují jako vizážistku svých modelek třeba při líčení do jejich osobních booků. Tvé jméno pak bude víc vidět, získáš víc klientů a dostaneš se na pomyslný vyšší stupínek.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

16 Comments
 1. Dobrý den ,
  já hodně dlouho přemýšlela co budu dělata nakonec jsem k tomu dospěla
  Udělám si advokátku a herectví 2 vysoké najednou a pak si dodělám nějaké kurzy, castingy, konkurzy atd. na vizážistku,kadeřnici, herečku , módní návrhářku a kariérového poradce( Kde bych si představovala dělat karierového poradce, svatební koordinátorku, agentku, manažerku).

 2. No…asi to neni vsetko take jednoducho ako sa zda…aj tak je baby podla mna najlepsie urobit si normalnu vysoku skolu…a ked potom chces sprav si kurz….ale bez vysokoskolskeho vzdelania nemas velke sance na prijemni a pohodlni zivot…

 3. súhlasím, že táto práca nie je pre každého.ale myslím že je určite veľmi zaujímavá. mňa skor berie vnútorné ako vonkajšie skrášlovanie. keby sa tak ludom dala prikraslit povaha!?

 4. ahoj tys mi moc pomohla ja se chci moc stat vyzážistkou ja jsem ted v 9.a a chci se stat vyzážistkou tak udelam co řikaš dekuju moc s pozdravou lucka

 5. Tak tento článek čpí naivitou v každém písmenku… Vizážistiku dělám pět let a takhle jednoduché to fakt není. Je to spousta práce na sobě a svých dovednostech a pokud k vizážistice nemáte možnost nějakého dalšího přivýdělku – např. spolupráce s kosmetickou firmou – tak sama na volné noze se neuživíte. Obcházet agentury je pěkné, ale většinou se snaží tak stlačit cenu, že se vám to opět jako výdělek extra nevyplatí a o nějakém cestování do zahraničí si fakt můžete nechat jenom zdát…
  Na závěr bych chtěla říct, že vizážistika “dělnická” profese, nečekejte, že vás budou někde na rukou nosit. Já dnes mohu říct, že jsem úspěšná a mám velmi kvalitní spolupráce s lidmi, se kterými to i pro mě stojí za to a těší mě… ale byla to fuška a nebýt spolupráce s kvalitní kosmetickou firmou, nemůžu si dovolit být na volné noze… hodně štěstí!

 6. Práce vizážistiky je velmi náročná, dělám ji tedy 2roky, zároveň je potřeba stále se vzdělávat a na začátku své Kariery poslechnout spoustu názorů, které nemusí být příjemné.Spoustu lidí okolo si také myslí, jaká to je hezká věc,jste považovana za člověka moc nepracujicího, ale zdání klame,bohužel.Bolavé nohy,bolesti zad a v neposlední řadě spousta penez do všeho vloženo,maokdy se vše vrátí. ale já radím,nejdůležitější je komu začnete důvěřovat.Komu dáte za pravdu bez důvěry,že Vás právě ten člověk něco naučí to nejde.Vybavení-štětce,další důležitá věc,ketrá se vyplácí. Portfolio, ale mnohdy to ani nechtějí vidět,protože spoustu časopisů ani nevypláci faktury, nechtějí portfolo vidět, taháte to z nich měsíce a mnohdy nezbyde nic než dobrý právník a účetní,který to vyřeší za vás. ale kdybych se měla znovu rozhodnout, šla bych do toho, kolk lidí potkáte, naučíte se mnoho věcí,naučíte se jak byt více flegmatický k určitým lidem i věcem, keté za to nestoji.Můžu než řít,pokud Vás to táhne, jděte do toho, ale učte se dál se vzdělávejte, to je důležité. Nečekat. a když to nebude vždy O.K.počkat a vždy si vás někdo najde, pokud vy sami o to budete stát..Hodně štěstí všem…

 7. Mě je teprve 10,ale moc moc moc chci být vizážistka,a věřím že se mi ten veliký sen vyplní

  1. Pěkný den,

   narazila jsem na těchto stránkách na Váš ač starý dotaz a ráda bych Vám pověděla a poradila jak jsem se vizážistkou a kosmetickou poradkyní stala já. V případě zájmu mne kontaktujte na petrusova.jaroslava@seznam.cz. Pěkný den. Jaroslava Petrusová

 8. vizážistiku nemůže dělat někdo z ulice jen proto že si myslí že má hezky namalovaný řasy. správná vizážistka je vyučená a zkušenosti sbírá během praxe pomocí seminářů aspol. k tomu aby měla v ruce vše co má mít / vkus,barevné smýšlení a schopnost vyzdvihnout přednosti/ potřebuje moc moc zkušeností. cestovat? na co? tohle jsou jen nějaký pseudoprácičky pro nezkušený holky ale nenese to nic.práce je o něčem jiném.

Leave a Reply

Your email address will not be published.