Test: Ten pravý sport pro tebe!

sportV době probíhající letní olympiády je sport jasným tématem číslo jedna. Teď buď upřímná – myslíš si o sobě, že jsi aktivní, nebo naopak líná jak veška? Pokud ses přirovnala spíše k druhé možnosti, možná tě trápí svědomí a neustále si říkáš, že bys se sebou měla konečně začít něco dělat a naučit se být více v pohybu. Jenomže kde začít? My ti poradíme – vyzkoušej si náš krátký test a zjisti, co je pro tebe to pravé ořechové!

1. V pátek večer obvykle…
a) Ležíš v posteli se zajímavou knížkou – potřebuješ si prostě po náročném týdnu odpočinout a přijít na jiné myšlenky.
b) Jdeš se bavit s přáteli – do hospůdky, na diskotéku, někam na mejdan…
c) Děláš, co je potřeba (uklízení, učení či práce) nezávisle na tom, jestli jsi nebo nejsi unavená. Nemůžeš odpočívat, pokud nemáš splněny všechny povinnosti.
d) Snažíš se „vybít“ – sportem, tancem – zkrátka čímkoliv, hlavně když při tom můžeš vypnout mozek.

2.  Tvé nehty jsou…

a) …čisté, opilované, ale nijak nenalakované – dáváš přednost přirozenosti.sport.test
b)…nalakované nějakou veselou trendy barvičkou.
c) …dokonalé – vsázíš na profesionální francouzskou manikúru.
d) …nalakované výraznou barvou, která vystihuje tvoji aktuální náladu, ale zato krátké, to kvůli praktičnosti.

3. Když tě někdo nebo něco fakt hodně naštve…
a) …snažíš se přesto udržet si poměrně chladnou hlavu a vyřešit to s klidem a rozumem.
b) …jsi viditelně naštvaná, ale nikdy to nevyvrcholí hysterickým záchvatem – natolik se naštěstí kontroluješ. Trvá ti pár minut, než to vydýcháš a pak jsi ochotná celou záležitost řešit.
c) …nezastavíš se a bleskově věc řešíš, aniž bys propadala zoufalství, hněvu či depresi. Tedy alespoň navenek…
d) …exploduješ jako časovaná bomba. Pomůže ti jedině pořádně se vykřičet a vybouřit, v extrémních případech s něčím třísknout.

4. Představ si, že jsi sama ve svém pokoji, stoupneš si před zrcadlo, pustíš svoji oblíbenou písničku a sama pro sebe si tančíš. Jako hudbu bys zvolila?
a) Nějakou klidnou, pomalou romantiku, při níž budeš po pokoji poskakovat ladnými pohyby jako baletka či lesní víla. Vychutnáš si každičký krůček a budeš se cítit spokojená a vnitřně vyrovnaná.
b) Veselou, skotačivou – budeš si představovat, že jsi uprostřed tanečního parketu spolu se svými kamarádkami a vlníš se před očima svého idola.
c) Hlavně hodně rychlou – začneš skákat, dělat divoké pohyby až hudbu procítíš celým svým tělem. To vše do úplného úmoru.
d) Pořádně tvrdý nářez, tanec bude připomínat spíš bojové umění – máš pocit, že jen tak ze sebe odplavíš vše negativní.

5. Ve škole jste byli rozděleni do skupinek, ve kterých máte společně zpracovávat projekt. Jakou pozici ve skupině zaujmeš?
a) Zpracuješ právě ten úkol, který ti byl v rámci skupinky přiřazen.
b) Cítíš se být rovnocennou členkou týmu a proto si myslíš, že by všichni na všem měli pracovat společně, nikdo by neměl mít vyloženě hlavní slovo.
c) Určitě hned zaujmeš velení – začneš ostatním rozdělovat jejich úkoly, a ty posléze kontrolovat, aby vše bylo bez chybičky.
d) Jako každý, i ty budeš mít hlavu plnou vlastních nápadů a návrhů – budeš se je snažit prosadit.

sport.test26. Chystáš se na první lekci sportu, který sis zvolila, jenomže před tím si musíš pořídit vhodný sportovní obleček. Jakou bude mít pravděpodobně barvu?
a) Čistě bílou.
b) Křiklavě oranžovou.
c) Neutrální černou či tmavě modrou.
d) Ďábelsky červenou.

7. Kterou z následujících vlastností bys na svém partnerovi v žádném případě nemohla snést?
a) Netrpělivost.
b) Sobectví.
d) Flegmatismus.
c) Vyčítavost.

— KONEC TESTU —

Nyní si sečti, kolikrát jsi označila které písmenko – to, jež se v tvých odpovědích vyskytlo nejčastěji, tě zavede k výsledku:

Nejvíce: a) >> OČISTA MYSLI
Co si budeme povídat – nejsi nijak soutěživý typ, nepotřebuješ porážet druhé či pokořovat vlastní limity. Od sportu očekáváš spíše příjemnou relaxaci, radost z pohybu a uvolnění. Ani to však není žádný problém – také lidé, jako jsi ty, mají z čeho vybírat!
Ideální sport: Vsaď na jógu, scénický tanec, relaxační plavání či se běž jen tak projít přírodou. Vše splní tvé nároky jak na pohyb, tak na duševní očistu.

Nejvíce: b) >> TÝMOVÁ SPOLUPRÁCE
Jsi kamarádská, ráda se bavíš a od sportu očekáváš mimo jiné i navázání nových kontaktů. Necítíš se dobře v pozici rivala, jsi stvořena pro tým. Mimo to, že tě musí bavit sport samotný, se potřebuješ cítit příjemně v prostředí, kde jej provozuješ. Dobré vztahy s kolegy či spoluhráči jsou pro tebe nezbytné.
Ideální sport: Míčové hry (např. volejbal, florbal,…) jsou typickými týmovými sporty, ke kterým se dostaneš snad v každém městě. Kromě toho by tě bavilo být součástí taneční skupiny (na konkrétním stylu nezáleží) a k zahození není ani aerobic, který dokonale skloubí zábavu, sportovní vyžití, tanec i socializaci J

Nejvíce: c) >> MAXIMÁLNÍ VYTRVALOST
Jsi nezastavitelná! Vše, co jsi začala, pokaždé dovedeš až do zdárného cíle, nikdy se nevzdáváš a zuby nehty pelášíš dál, přestože ti už docházejí veškeré zásoby energie. Sladkou odměnou je ti pocit vítězství – ať už přímo ve hře či „pouze“ z překonání vlastních hranic.
Ideální sport: Běh, cyklistika, jízda na kolečkových bruslích – při všem se perfektně vyřádíš. Rozhodně však vyzkoušej i spinning, kde zajisté využiješ svou vytrvalost a uspokojíš svou lačnost po pokořování limitů. Toužíš-li po soutěžení, dej se na atletiku.

Nejvíce: d) >> BOUŘLIVOST A ADRENALIN
Jsi velmi temperamentní dívka, která čas od času ze sebe potřebuje setřást přebytečnou energii, aby v tobě při nejbližší možné příležitosti nevybouchla. Miluješ extrémy, adrenalin tě neskutečně vzrušuje a už dlouho toužíš vyzkoušet něco extra, zač na sebe budeš nesmírně hrdá.
Ideální sport: Z běžně dostupných vyzkoušej kickbox (nebo jiný bojový sport, který tě zaujme), bowling nebo rychlý tanec (například discodance). Možná tě však – alespoň někde v koutku duše – lákají i takové delikatesy, jako je tandemový seskok, zorbing, apod.

Text: Eliška R.
Foto: SXC.hu

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

27 Comments
  1. Mám trošku problém :). U áčka, béčka i déčka mi to vyšlo stejně :D – po dvou. U céčka jeden. Tak
    nejak nevim co si vybrat :P.

  2. no mě byšlo B) a pak C) ale to B) na mě nesedí, skupinový sport bych nemohla dělat, měla bych výčitky že to ostatním kazím…ale to C) sedí, běh mam ráda a kdybych měla svoje brusle tak jezdím na nich

  3. Mě vyšlo taky B a vcelku to sedí…tanec mě strašně baví:) a být součást nějaké skupiny,to by bylo bájo :-* ….ale jináč nejsem taková že bych se musela se všema bavit všude se seznamovat,v tomhle jsem spíš v pozadí…:( njn každej je jinej

  4. Taky mi vyšlo b, a asi se ke mně faktec hodí, dělala sem scénický tanec, ale není to můj typ, já prostě nejsem baletka . teď chci chodit do streetu a strašně se na to těším :-)

  5. Ahoj, já hraju tenis a miluju ho. Nehraju ho sice nějak dokonale(i když jeden menší turnaj už jsem vyhrála :-D) ale o to nejde, jde o to že se hejbu a že mě baví… Já nerada hraju kolektivní hry, protože se tam prostě mužu spoléhat i na ostatní a oni na mě a pak když něco pokazim tak mám strach že je zklamu ale v tenise to tak neni. Zklamu akorát sebe a to neni tak děsný

  6. MĚ VYŠLO B) A S TOU CHARAKTERISTIKOU TO SEDÍ OVŠEM MÍČOVÉ HRY MĚ NEBAVĚJ MILUJU HOROLEZECTVÍ COŽ JE TAKY TÝMOVÁ PRÁCE A ZE VŠEHO NEJVÍC MI OPRAVDU ZÁLEŽÍ NA PROSTŘEDÍ VE KTERYM SE POHYBUJU PROTOŽE TY LIDI SOU PROSTĚ MUJ ŽIVOT:)HEZKÝ TEST

  7. Tak holky, ten pravy sport pro tebe jsem nasla nakonec na sportprotebe.cz a nakonec jsem si vybrala squash a badminton, jsou rychle, hraji to pekni kluci, jdu do toho!! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.