TEST: Umíš si vážit sebe sama?

testikSlovo láska má mnoho významů. Můžeš milovat svou rodinu, svého kluka, své koníčky nebo třeba domácího mazlíčka. Každopádně, nikdo nemůže naplno milovat jinou osobu, pokud si nemá rád sebe. Zjisti, jestli si umíš vážit sebe sama, anebo jsi velkým dlužníkem své duše i vlastního těla.
1. Dávala jsi někdy za vinu svému vzhledu a postavě, že ti nevyšel vztah s klukem?
a) Ne, věřím, že to, jak vypadám, nehraje ve vztahu podstatnou roli. (10)
b) Možná trochu, ale různých důvodů by se pokaždé dalo nalézt daleko víc. (5)
c) Pokaždé, když se mi něco nevydaří, hledám chybu především v sobě a ve svých vnějších nedostatcích. (0)

2. Míváš někdy záchvaty nechutenství vůči sobě samé?
a) Hodně často propadám zoufalství a nejraději bych rozbila všechna zrcadla a vyhodila váhu z okna. (0)
b) Našla bych na sobě hned několik nedostatků, ale vše beru s nadhledem a moc je neřeším. (10)
c) Výjimečně, když se cítím opravdu pod psa a hledám chybu úplně ve všem. (5)

3. Představ si následující situaci: Jsi na toaletě a najednou slyšíš přijít dvě spolužačky, které neví, že tam jsi, a nahlas pomlouvají tvůj nový účes, ze kterého jsi byla nadšena a všichni ti ho chválili. Co uděláš?
a) Zařvu přes dveře: „Holky, prosím vás, hoďte mi sem toaleťák, ten můj se lekl mých vlasů a utekl!“ a nahlas se zasměju tomu, jak jim najednou sklaplo. (10)
b) Tiše opustím toalety a budu si myslet svoje. Vždyť ony taky nejsou žádné hvězdy! (5)
c) Bude mě to hrozně mrzet, vyběhnu ven a rychle zavolám své kadeřnici, jestli se odpoledne můžu stavit, aby mi vlasy ostříhala a nabarvila na původní odstín. (0)

4. Jaký názor máš na anorexii?
a) Sice to pro tělo není úplně nejlepší, ale ty holky prostě jen chtějí vypadat líp, tak proč jim to brát? (0)
b) Občasná dieta neuškodí, ale nesmí to zajít až tak daleko! (5)
c) Odsuzuju veškeré úmyslné diety. Člověk se má hýbat a jíst zdravě, když chce dobře vypadat, ale tím, že nebude jíst vůbec, se všechny problémy ještě prohloubí. (10)

5. Dokázala bys změnit celý svůj styl a řadu vlastních názorů, jen proto, abys zapadla do něčí party?
a) Vyloučeno, přijít o své vlastní já, jen abych se někomu zalíbila, je na světě to nejsmutnější. (10)
b) Pokud by mi to za to stálo, tak ano. (0)
c) Člověk často musí pro to, co chce, něco obětovat, ale vše má své hranice, přes které bych rozhodně nešla, i kdybych kvůli tomu do oné party nezapadla. (5)julie

6. Líbí se ti jeden kluk, ale zjistila sis, že všechny jeho předešlé přítelkyně byly dokonalé štíhlé blondýnky, zatímco ty si připadáš jako jejich naprostý opak. Má podle tebe cenu se o toho kluka snažit?
a) Nejdříve se pokusím zhubnout, odbarvím si vlasy a nechám udělat umělé nehty – teprve pak začnu přemýšlet, jak ho získat. (0)
b) Budu mít jisté pochybnosti, že by se mohl zamilovat zrovna do mě, ale raděj ho pustím z hlavy než abych se stala pravou kopií jeho ex-přítelkyň. (5)
c) Minimálně za pokus to stojí. Jestli mě však odmítne, sotva se na mě podívá, je to pro mě známka toho, že rozhodně o nic nepřicházím, ale on naopak může litovat :-) (10)

7. Příroda ti nenadělila zrovna ženské tvary a můžeš jen závidět při pohledu na své spolužačky, jak se pyšní hezky tvarovaným poprsím v sexy topících. Co ty na to?
a) Neřeším to. Já mám zase hezké něco jiného, co závidí ostatní mě. Tak to je se vším. (10)
b) Koupím si o číslo větší podprsenku a budu si ji vycpávat vatou. Nikdo přece nic nepozná a až budu starší, můžu jít na plastiku. (0)
c) Každý má nějaké nedostatky, ale vždy jde něco dělat – zjistím si, jaké střihy a vzory mou plochou hruď zamaskují nebo jí budou lichotit. Není všem dnům konec! (5)

8. Představ si následující situaci: Se svým klukem jsi už několik týdnů a on na tebe poslední dobou naléhá se sexem. Ty se však necítíš ještě úplně připravená a navíc ses s rodiči domluvila, že se v brzké době necháš očkovat proti rakovině děložního čípku, což je nejlepší podniknout ještě před zahájením sexuálního života. Jak se k této situaci postavíš?
a) Se svým klukem si o tom promluvím a vysvětlím mu své stanovisko, snad mě pochopí. Není kam spěchat. (5)
b) Nikdy se do ničeho nenechám tlačit a do sexu od kluka, se kterým ještě nejsem ani dost dlouho, už teprve ne! Jestli neumí počkat až budu sama chtít, může jít rovnou o dům dál. (10)
c) Když použijeme kondom tak se přece nic nestane a nikdo se nedoví, že už nejsem panna! (0)

9. Cítíš, že tě tvá kamarádka často využívá, a vaše kamarádství už není jako dřív. Jak se zachováš?
a) Asi nijak. Raději kvůli ní někdy něco obětuju, než abych o ni přišla a byla sama. Co kdybych už žádnou nejlepší kamarádku nenašla? (0)
b) V nitru doufám, že spoustu věcí tak má kamarádka nemyslí a nedochází jí, že mi třeba nějak ubližuje. Promluvím s ní o tom, pak už určitě bude všechno v pořádku. (5)
c) Rozhodně si to nenechám líbit. Není to přece jediná kamarádka, kterou mám, a pokud se ke mně chová špatně, klesla u mě velice hluboko. (10)

VYHODNOCENÍ:
90-65 bodů: SLEČNA NEZNIČITELNÁ

Tvé heslo: Jsem, jaká jsem, a takovou mě berte!
Jsi jako obrněný transportér, jehož pancéřový kryt spolehlivě odrazí každou štiplavou poznámku. Jdeš si tvrdě za svým cílem, jsi si vědoma, kdo jsi, co chceš, a nenecháš si ničím a nikým zkřížit cestu. Přesto i ty máš nějaká ta citlivá místa, do kterých zásah pěkně bolí, ale ani to nevyvrátí tvou vnitřní harmonii. Pokud pro někoho nejsi dost dobrá, neztrácíš s ním jednoduše čas.

60-35 bodů: SLEČNA POZITIVNĚ MYSLÍCÍ
Tvé heslo: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř!
Není ničeho, co by tě dokázalo naprosto vykolejit, i když i s tebou občas něco pořádně zakymácí. Dalo by se říct, že jsi velmi kreativní člověk – jakmile se objeví sebemenší problém, máš v rukávu ihned nějaké chytré řešení, které ti pomůže vše překonat. Cítíš se sama se sebou vcelku spokojená, ale přesto kolem sebe neustále potřebuješ lidi, o kterých víš, jak moc tě mají rádi. Jejich láska ti dodává radost do života a sílu bojovat.

30-0 bodu: SLEČNA ZOUFALEC
Tvé heslo: Mouchy, sežerte si mě!
Jakmile ráno vyklouzneš chatrným krokem z postele, zjeví se ti v zrcadle mrzutý výraz člověka, co má v životě neustálý chaos. Nikdy si s ničím nejsi 100% jistá, pokaždé váháš, jestli jít doprava či doleva, a všechna důležitá rozhodnutí bys raději přenechala někomu jinému i za cenu obrovských ztrát na vlastní individualitě. Snaž se být více nezávislá, rozhoduj se sama za sebe a nepřemýšlej pořád pouze nad tím, co si pomyslí tvé okolí. Je to tvůj život, užívej si ho plnými doušky a nenech se převálcovat svou marnivostí! Pravdou je, že čím více se budeš snažit být naprosto dokonalá, tím více budeš klesat do propasti, ze které není návratu.

Text: Eliška R.
—–
4.3.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

14 Comments
  1. mě vyšlo: SLEČNA POZITIVNĚ MYSLÍCÍ a asi to je pravda a k těm posledním doum větám: když vím ale že ty lidi už třeba nejsou a nebo se změnili, tolik se se mnou nebaví atd, tak pak je to se mnou fakt špatný….de to až k myšlenkám na sebevraždu když se to chytne tak jako teď…:( jinak pěkný

  2. Tenhle test si ani dělat nemusím, vím, že si někdy asi věřím víc než bych měla, ale pomáhá mě to od nervozity. Mým životním mottem je “Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř”, takže vidíte, že jsem rpovnou slečna pozotivně myslící :D hehe, tpo je zýábava :D
    Chválím nápad na tenhle test, je to fakt dobrej nápad :D

  3. Mně taky vyšlo SLEČNA POZITIVNĚ MYSLÍCÍ, Nejvíc sedí to s tou kámoškou. Pořád mě jen využívá ale na moje starosti se ani nedostane :(. Toi je život . Co stím,????

Leave a Reply

Your email address will not be published.