Ulov si svou slevu v povánočních výprodejích

Slevy, výprodeje, dárečky navíc, to jsou pro naše ženská očka a nenechavé ruce velikými a těžko odolatelnými lákadly. Sice nám už skříň praská ve švech, ale vždy si dovedeme najít nějaké místečko pro další věci. Vždyť se nám tolik hodí! Co se ve výprodejích opravdu vyplatí nakoupit a na co si dát bacha?

Výprodeje čekají na každém kroku. Vydej se na lov

Před Vánoci bylo všechno předražené, takže jsi musela přemýšlet, co si můžeš dovolit koupit sama pro sebe, aby ti zůstalo ještě na dárky pro tvé blízké. Období útrpného omezování je ale pryč! Ve výprodejích seženeš kosmetiku, oblečení, sportovním vybavení, zkrátka všechno možné za ceny často poloviční proti těm, jež na cedulkách visely ještě před třemi týdny.

Nenech se napálit

Jenže každá věc má své pro i proti. Místo skutečně výhodných slev na tebe v obchodech mohou číhat marketingové triky a podvody v podobě “na oko” snížených cen, nízká kvalita, nefunkčnost a podobně. Největší pravděpodobnost opravdových slev je u sezónních věcí, jako jsou nyní vánoční ozdoby, kosmetické balíčky, zimní oblečení a sněhová sportovní výbava.  Do slev dále přichází před Vánoci neprodané zboží nebo věci, které brzy nahradí nové kolekce. V regálech a na věšácích by už totiž leda tak překážely. Jak tedy potěšit sebe i svou peněženku a učinit dobrý kup?

Tip: Jak se vyhnout nakupování zbytečností? A nezapomeň si udělat také test, jestli jsi shoppaholik.

Doplň si šatník zimními hadříky

Vzpomínáš si, jak jsi v jednom ze svých oblíbených butiků celý podzim mlsně obhlížela ten úžasný kabátek, ale nakonec sis ho přece jen nekoupila? Byl příliš drahý? Vrať se tam právě teď – třeba na tebe nějaký neprodaný kousek stále čeká. I na poslední chvíli se ti nákup vyplatí. Do konce zimy teplé oblečení ještě využiješ víc než dost a na příští rok – pokud striktně nelpíš na nejnovějších výkřicích módních trendů – budeš perfektně vybavená tak, že s nákupy nových kousků v pohodě vydržíš zase až do dalších slev.

Ovšem zapomínat bys neměla na to, že při nadšení ze všech těch přeškrtaných cedulek můžeš snadno “ulítnout” a v shoppaholickém omámení sáhnout i po kousku, který ihned po příchodu domů zahrabeš hluboko do skříně a na sebe si ho už nikdy nevezmeš. Proto si vždy ještě v kabince polož otázku, zda zrovna takový kousek potřebuješ a zda si dovedeš představit, že v něm někam opravdu půjdeš. Popřemýšlej také nad tím, zda ho máš s čím zkombinovat. Pokud tápeš, jdi raději o věšák/polici/obchod dál.

Na co si dát pozor: Bohužel ne vždy za nižší cenou stojí jen povánoční výprodej. Častou příčinou slev může být i poškození nebo nižší kvalita ušití. Setkat se s tím můžeš i ve značkových obchodech, proto si všechno vždy dobře prohlédni. Reklamaci zlevněného zboží by ti v některých obchodech nemuseli přijmout.

Levná značková kosmetika a parfémy

Po Vánocích přichází vhodná chvíle také pro nákup kvalitních kosmetických přípravků a parfémů, kvůli kterým za normálních okolností tvé prasátko pláče. Nové kosmetické a parfémové řady teď totiž vystrkují ty starší a na zvláštních stojanech jsou vyskládané poslední krabice s kosmetickými sadami, které se chuděrky nedočkaly toho, že by je někdo někomu naložil pod stromeček. Doplň si svou výbavu zkrášlovadel za výhodné ceny.

Na co si dát pozor: Při každém nákupu zlevněné kosmetiky i parfémů se podívej na datum doporučené spotřeby. Některé drogerie a parfumerie snižují ceny hlavně kvůli tomu, že výrobky mají prošlou spotřební lhůtu a potřebují se jich urychleně zbavit. Proto se obracej na prodejce, se kterými máš dobré zkušenosti, a vše před zaplacením dobře prozkoumej, prohlédni a pokud možno i očichej.

Tip: Přečti si také, jak poznat padělaný parfém nebo o trvanlivosti kosmetických přípravků.

Na vysoké noze s luxusní kabelkou a střevíčky

Máš zálusk na nové boty nebo doplňky? Pokud se ti podaří něco slušného ulovit ve výprodejích, uděláš s nimi parádu do konce zimy a možná také další rok. Ideální období je teď například na nákup plesových kabelek či střevíčků, za které se ti nechtějí platit horentní sumy, jelikož je využiješ sotva párkrát v roce. Lepší je mít pořádnou plesovou výbavu z výprodeje než nějaký slepený šunt z tržnice, ne?

Na co si dát pozor: “Hurá, lodičky v Tescu jen za dvě kilča? Paráda!” Nenech se unést jen neuvěřitelně nízkou cenou. Boty, které ti dobře nepadnou, na běžné nošení jsou nepoužitelné, jelikož se jen tak k něčemu nehodí nebo jsou už na první pohled nekvalitní, si můžeš tak jedině vystavit doma na poličce. A kochat se jimi do doby, než si uvědomíš, že kdybys nebyla až takový skrblík, mohla bys mít mnohem kvalitnější boty, které by ti k něčemu opravdu byly.

Tip: Přečti si, jaké botky o letošní plesové sezóně frčí.

Výprodejová všehochuť, kterou stojí za to prohrábnout

Povánoční slevy se týkají také sportovního příslušenství i oblečení, elektroniky, výbavy a dekorací do bytu, hraček i všeho, co bylo nezbytné na Vánoce. Především u elektroniky a sportovních pomůcek ale nezapomeň zkontrolovat, zda je vše kompletní, nepoškozené a bez problémů funkční.

Tip: Že je nakupování baněk na stromeček v lednu bláznovství? Pokud chceš mít o dalších Vánocích klid, nakup si balicí papíry, stužky, svíčky i ozdoby dopředu. Právě teď je koupíš za směšné peníze a příští rok budeš mít vystaráno.

Také ses už vrhla na nákupy v zimních výprodejích? Co ti z nakoupeného udělalo největší radost nebo co tě na výprodejích naopak štve? Piš do komentářů pod článkem.

2 Comments
  1. Jj, slevy to je moje – teda naše, s kamarádkou se chystáme na velké plenění obchodů!!! A největší radost z nákupu mám právě teď, koupili jsme s přítelem krásnou pohovku, sušičku a myčku nádobí (ok, ta poslední byla dražší, ale zase vysoce kvalitní) takže naše domácnost je komplet!!! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.