Uspořádej piknik

piknikA jééj. Prázdniny už jsou skoro v polovině a ty přemýšlíš nad tím, zda se nějak začít připravovat na přicházející školní rok, nebo si je raději ještě na maximum užít. Slečn@ má pro tebe tip, jak si zpříjemnit prázdninové dny a přitom si užít spousty zábavy a legrace. Co takový piknik, hmm?

Na piknik ti postačí pár věcí:

  • Kamarád/ka, tvůj přítel nebo třeba celá tvoje parta. Samozřejmě můžeš piknikovat i sama. Vše záleží jen a jen na tobě. Každý je strůjcem svého štěstí.
  • Oprášená deka, kterou někde doma vyhrabeš ze skříně. Nemusí to být žádná značková paráda, ale čím bude prostornější, tím bude lepší. Pokud náhodou žádnou nenajdeš, popros kamarády, kteří s tebou budou „spolupiknikovat“. Určitě něco objeví a ty je tak účinně zapojíš do svého vymyšleného plánu.
  • Místečko pikniku je také jednou z důležitých věcí. Přece si neroztáhneš deku někde u silnice, kde vzduchem hýří smogové výpary z aut. Najdi si proto plácek, kde se budeš cítit fajn. Co třeba někde u zapomenutého rybníka či na rozkvetlé louce? Určitě se najde spousta míst, kde se dá nerušeně relaxovat.
  • Poslouchej, čti a odpočívej. Vraz si do uší sluchátka z mp3 přehrávače nebo si přečti nějakou zajímavou knížku. Pokud cítíš, že si musíš zopakovat angličtinu nebo ten nepříjemný dějepis, vytáhni staré sešitky a vzhůru do učení.
  • A na co jsme ještě zapomněli? Samozřejmě jídlo, které ti dobíjí energii. Může být také dobrou odměnou při učení a určitě si každá z vás ráda smlsne. Kašli na nějaké přehnané diety o chlebu a vodě a pusť se do jídla. Výčitky svědomí zahoď daleko do kouta. Jsou přece prázdniny!

Slečn@ přichystala pár receptků, které se na piknik skvěle hodí a zvládne je stoprocentně každý. Jdeme na to.piknik2

Piškotky v čokoládě

Suroviny: 1 balíček piškotů, 2 banány a celá tabulka čokolády popř. i dvě.
Postup je zcela jednoduchý. Nakrájíš si banány na kolečka a mezi dva piškoty vždy jedno kolečko vložíš. Pokud vás bude víc, udělej toho tolik, kolik uvážíš za vhodné. Potom rozpustíš čokoládu (jakýkoliv druh) a všechno omočíš v čokoládě, můžeš posypat namletými oříšky a necháš zatuhnout v chladném špajzu či ledničce.

Slaďoučké kokosky

Suroviny: 200g strouhaného kokosu (snadno k zakoupení), 150g cukru moučka, 2 vejce
Všechny suroviny smícháme dohromady a na plech z hmoty vytvoříme malé hromádky. Pečeme asi při 180 stupních a to do zrůžovění. Je to v momentě hotovo.

Letní salátek

Suroviny: všechno ovoce, které najdeš.
Smícháš dohromady a můžeš pokapat sirupem. Ovocná bomba je na světě.

Jahodová zmrzlina

Suroviny pro 4 osoby: 500g jahod, 150g krupicového cukru, 2 lžíce citrónové šťávy, 6 lžic vody
Cukr rozpusť v teplé vodě. Vodu pak uveď do varu a vař asi 1-2 minuty. Jahody rozmixuj a promíchej s citrónovou šťávou a vychladnutým cukrovým sirupem. Poté vytvořený nápoj naliješ do nějaké misky a necháš zmrazit.

Chcete být ve všem originální? Nekupuj si tedy obyčejnou Coca-colu, ale vytvoř si svůj vlastní nápoj.

Ananasový koktejl

Stačí když do 4cl ananasového džusu přiliješ 3cl pomerančové šťávy a do nápoje zamícháš kousky ananasu. Můžeš přihodit led.

Medové pohlazení

Suroviny: 15cl mléka, 1 vejce, 2 lžičky medu, skořice
Mléko, vejce i med zamixuješ dohromady. Posypeš skořicí a můžeš pít. Příprava ti zabere asi 4 minutky.

Vše záleží na tvé fantazii a můžeš si vymyslet nespočet dalších a dalších receptů. Piknik tak bude originální a ty dostaneš od ostatních pochvalu, která tě rozhodně zahřeje na srdce.

Text: Míša F.

7 Comments
  1. Tak pár z těch receptíků znám. Např: Piškoty v čokoládě (mohu doporučit, opravdu je to mňamka!!!),Slaďoučké kokosky (taky dobrý). Ale asi teď v létě (teda počasí na to až tolik nevypadá)zkusím tu jahodovou zmrzku :-) . Pa

  2. Tenhle článek je úplně suprový=)) Strašně moc se mi líbil a ty recepty určitě vyzkouším=))
    Vypadají moc lákavě a navíc jednoduše=)))

Leave a Reply

Your email address will not be published.