Velikonoční zajíci z jiného úhlu pohledu

Co se ti vybaví, když se řeknou Velikonoce? Mně kromě malovaných vajíček jednoznačně čokoládový zajíc. Možná je to i tím, že během celého března jich v obchodech vídám plné regály.

Jak si letos užít tyto svátky? Po svém. Nech inspirovat třeba zmíněnými čokoládovými zajíci.

zajiciFoto: SXC

Čokoládoví

Čokoládová vajíčka a zajíčci, která možná dostaneš od příbuzných, pošli raději dál. Moc pravé čokolády totiž neobsahují, většinou jsou hodně doslazovaná cukrem a nastavovaná tukem. Velikonoce oslav raději s kusem kvalitní čokolády s obsahem alespoň sedmdesáti procent kakaa. Obsahuje zdravé antioxidanty, kofein a teobromin, díky kterým se budeš lépe soustředit. Podle vědců čokoláda v těle uvolňuje hormony štěstí, takže i malý kousíček ti dokáže zlepšit náladu. Rozděl se s partou a každý z tvých koledníků ať si zdravě a luxusně zamlsá.

Dvounozí

Označení „zajíc“ se často používá také pro mladší kluky. Pošilháváš hlavně po starších klucích, protože ti přijdou vyzrálejší, mají více životních zkušeností a tak dále? Zkus se na to ale podívat z jiného úhlu. Není to vždy tak, že mladší muži jsou trdla. Sama jsem se jednou scházela s klukem o čtyři roky mladším. Jeho originalita mě dostávala. Sice z toho nic nebylo, ale zůstal pro mě fajn kamarádem, se kterým si můžu kdykoli popovídat, vyrazit na brusle nebo uspořádat filmový maraton. Neboj se proto přijmout ani pozvání od „zajíčka“, i ten tě může něčím zajímavým obohatit a navíc si rozšíříš okruh svých známých.

A ještě jedno bonusové využití čokolády a zajíce: Objednej se se svým „zajdou“ na čokoládovou masáž. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Krásné Velikonoce, ať už je strávíš jakkoliv a s kýmkoliv!

3 Comments
  1. O tom, že čokoláda je zdravá jsem už něco četla. Asi je sporné to, v jakém množství by se měla požívat, ale to, že zlepšuje náladu bude asi pravda :). O lepší koncentraci slyším poprvé. O důvod navíc, proč jí jíst :D

  2. Před pár lety jsem narazila na čokoládového zajíce, který docela chutnal jako čokoláda… Ale od té doby… když se nějaký doma objeví, dostane ho první koledník, co přijde…

Leave a Reply

Your email address will not be published.