Výhodná brigáda, či nucená prostituce?

prostŘíká se, že se jedná o nejstarší řemeslo na světě. Těžko říct. V dnešní době spousta žen prodává své tělo dobrovolně, ale na druhou stranu, mnoho je k prostituci doknce nuceno. A mezi oběma skupinami existuje jen velice tenká pomyslná hranice.

Chtěla jsem pracovat, ne se prodávat!

Onehdy jsem u lakování nehtů poslouchala televizní noviny. Zprávařka hlásila další případ zneužití důvěřivých studentů při hledání brigády v zahraničí. Hned nato postižená slečna začala vysvětlovat své peripetie. Upřímně řečeno, nevěřila jsem svým uším. Sama se bez svolení rodičů vydala na pochybnou cestu s cizími lidmi, se kterými se seznámila někde v baru. Jen díky převelikému štěstí se jí na poslední chvíli podařilo uprchnout před nucenou prostitucí kdesi v Německu.

Když jsem onen příběh rozhořčeně vyprávěla kamarádce, která shodou okolností pracuje často v zahraničí, řekla, že ona sama taky většinou jede s neznámými lidmi, že je to prostě risk. A že je jen nepatrné procento lidí, u kterých se risk nepromění v zisk, ale v krach. To mne dost překvapilo. A nemohla jsem uvěřit, že mladí lidi jsou natolik důvěřiví Anebo že já jsem na dnešní poměry až příliš nedůvěřivá? Podle průzkumů jen dva lidé z deseti dotázaných jeli na zahraniční brigádu přes agenturu a další tři na doporučení známých.

Jak tedy získat brigádu v zahraničí, a přitom neriskovat zbytek života v nevěstincích nebo jiných pochybných zařízeních?
– Práci sežeň přes agenturu. Alespoň první rok, než získáš známosti a kontakty. Buďto na lidi z různých koutů světa, kterým můžeš skutečně důvěřovat a kteří ti následně seženou práci ve své zemi, anebo se poptáš v městě, v kterém budeš pracovat, přímo obchodníků. Dáš jim na sebe kontakt a příští rok už pojedeš více méně na jisto.

– Zkus přemluvit kamarádku, aby jela s tebou. Pokud pojedete ve větším počtu, snížíte riziko zneužití.

– Nikdy nedávej cizím lidem své doklady (pas, občanský průkaz).
– Vždy informuj blízké okolí, kam se chystáš jet, kde budeš k zastižení a přibližné časy příjezdů, nebo v kolik jim zavoláš. Zkus získat kontakty jednak na lidi, kteří ti zajistili práci, a nejlépe i přímo na pracoviště, aby se tví blízcí mohli ujistit, že jsi v pořádku.
– Pracuj jen na smlouvu. Může se stát, že bez smlouvy za odvedenou práci dostaneš jen spropitné, nebo vůbec nic!

Bohužel v dnešní době doplácí na svou důvěřvost více a více mladých dívek. Mnohé z nich opravdu končí v nevěstincích, odkud je návrat velice těžký. Jsou zavřeny několik týdnů v temné kobce, kde jsou psychicky i fyzicky týrány, dokud se nepodvolí. A jejich identita je velice rychle smetena ze světa. Proto tyto rady neber na lehkou váhu a buď obezřetná!

Zajímavý přivýdělek pro studentky?

Zhruba dva roky zpátky se v Česku odehrál velký spor v otázce, co s mediky, kteří demonstrovali na výstavě Boddies (kontroverzní výstava lidských těl, speciálně konzervovaných, která ukazovala lidské orgány, svaly, atd.). Ano, ne všichni musí souhlasit s takovýmto uměním, ale co asi pan děkan (a veškerá česká společnost) říká na to, že se každým rokem zvyšuje procento studentek, které si na studium přivydělávají po nocích prodáváním svých vlastích těl? Stávají se z nich takzvané placené společnice. Někdy se skutečně jedná jen o to, že zámožné muže, většinou cizince, doprovází na všelijaké meetingy, schůzky, nebo společenské akce, ale někdy se i stane, že se z takové benefiční schůzky může vyklubat sexuálně nabitá a dobře placená noc. Bohužel si však mnohé ze slečen neuvědomují, že takovéto jejich přilepšování si při studiu pravděpodobně bude mít nemalé dopady i na jejich budoucí života.

E55? Už to není, co dřív!

Finanční krize se projevuje naprosto všude. Na naší prostitucí nejvyhlášenější dálnici se uzavírá jeden podnik za druhým. Konkrétně třeba v Dubí bylo zavřeno na třicet podniků. A zde vyvstává otázka, jak to bude dál? Máme to brát jako jednu z mála pozitivit finanční krize, nebo se máme obávat, co přijde? Co bude s jejich bývalými pracovnicemi? Najdou si jinou práci, nebo jen zlevní své služby a budou je provozovat “na vlastní pěst”? A co bude s těmi, které si z výdělků za své sexuální služby kupují balíčky s drogami? Zapřičiní finanční krize vzrůst počtu podomních farmaceutů, kteří budou vyrábět nebezpečné drogy z běžně dostupných léčiv a všelijakých pochybných přísad? To nejspíš ukáže až čas.

Text: Terezka

11 Comments
 1. dobrej článek…já bych taky nikdy nešla nikam natož na brigádu z cizíma lidma, dyť je to totálně nezodpovědný..nechápu jak se tak vůbec někdo může zachovat

 2. Dobrý článek. Dnes už je poměrně normální, odjíždět na brigádu do zahraničí. Lákadlem je pochopitelně vyšší výdělek (neříkám že vždy se ho dočkáme), poznání cizí zěmě, zlepšení nebo procvičení jazykových dovedností atkd. Jak bylo řečeno, přes agenturu na to jde opravdu jen minimum lidí, a tak se klidně může stát to, co jsi popsala v článku výše. Ovšem nenazvala bych to nezodpovědností. Každý odpovídá sám za sebe, tudíž pokud je dotyčný plnoletý (u brigád v zahraničí to bývá podmínkou), plátí zde podle mne pravidlo risk je zisk.
  Krom toho, ani s agenturou nemáte úplnou jistotu. Kolikrát už se stalo že důvěřivý studenti hezky makali a makali a nakonec z toho nic neměli? A nyní nemyslím případy výše zmíněné, o neexistující smlouvě. Mluvím o tom, že všechno shrábne agentura. Takže jednoduše – riziko je tu pořád a jak se říká: Kdo se bojí, nesmí do lesa…

 3. Dobrý článek. Dnes už je poměrně normální, odjíždět na brigádu do zahraničí. Lákadlem je pochopitelně vyšší výdělek (neříkám že vždy se ho dočkáme), poznání cizí zěmě, zlepšení nebo procvičení jazykových dovedností atkd. Jak bylo řečeno, přes agenturu na to jde opravdu jen minimum lidí, a tak se klidně může stát to, co jsi popsala v článku výše. Ovšem nenazvala bych to nezodpovědností. Každý odpovídá sám za sebe, tudíž pokud je dotyčný plnoletý (u brigád v zahraničí to bývá podmínkou), plátí zde podle mne pravidlo risk je zisk.
  Krom toho, ani s agenturou nemáte úplnou jistotu. Kolikrát už se stalo že důvěřivý studenti hezky makali a makali a nakonec z toho nic neměli? A nyní nemyslím případy výše zmíněné, o neexistující smlouvě. Mluvím o tom, že všechno shrábne agentura. Takže jednoduše – riziko je tu pořád a jak se říká: Kdo se bojí, nesmí do lesa….

 4. ahojky, předem se omlouvám za to, že můj komentář se netýká článku nahoře, ale zrovna se mi takový nechce hledat.
  Do patnácti let je zakázaný veškerý styk – i orální? Díky za odpověď. . a ještě jednou sorry.

 5. Zajímavé… Ale musím přiznat, že já sama už jsem uvažovala, že bych zbalila svých pár švestek a na brigádu jela někam do zahraničí… Je to celkem běžné, dělá to hodně lidí. Ale to, co se píše v tom článku, na to jsem nikdy ani nepomyslela!

Leave a Reply

Your email address will not be published.