Vyplatí se kupovat dárky na Vánoce?

Neděs se, dárky k Vánocům patří a není důvod to měnit. Jde o trošku jinou věc, a to jsou čím dál větší povánoční slevy. Nevyplatilo by se nakupovat všechny dárky právě v těchto slevách? K Vánocům si navzájem dát třeba jen poukázky s tím, co kdo dostane a za pár dní to koupit s více jak 50% slevou?

Také chytrá poukázka může být bezva dárek.
Také chytrá poukázka může být bezva dárek.

Je to extrémní řešení. Na druhou stranu před Vánoci vždy vyběhnou v médiích mraky článků o tom, jak tyto Vánoce ušetřit, jak dárky vyrobit a jaké je to nejlevnější řešení. A to nejekonomičtější řešení je dárky kupovat po Vánocích.

Poukázky a vouchery

Pro nás slečny je jedním z nejlepších dárků poukázka do nákupního centra. Máme v ruce papírek s částkou, kterou můžeme podle libosti utratit za hadříky, botičky a kosmetiku. A přitom nejsme limitované jedním obchodem nebo konkrétní značkou. Pokud jsi tento rok takový dárek dostala, schovej si ho ještě pár dní v šuplíku. Jakmile zavětříš ty největší slevy, pak teprve vyraz nakupovat. Můžeš si toho koupit daleko víc, anebo využij slevy tak, že si koupíš něco drahého, co bys sice moc moc chtěla, ale takové peníze za to nedáš. Takové kalhoty De Puta Madre 69 seženeš za hubičku. Slevy jsou ten nejlepší způsob, jak si to dopřát s čistým svědomím a dobrým pocitem.

Internet a pohodlí domova

Kvůli slevám se ale nemusíš v dnešní době jen trmácet do obchodu mezi druhou vlnu davů. Stačí vědět, na jakých stránkách dostaneš tu nejvýhodnější nabídku. Zkus se například na příští Vánoce domluvit s kamarádkami, že si dáte dárečky až po Vánocích ve slevách. Ušetříte všechny a můžete si dát tím pádem i hodnotnější věci. Ber to jako malý experiment. Když to vyjde, na další rok rozšiř okruh i na další. Na internetu koupíš oblečení od předních světových značek již tento týden za poloviční i třetinové ceny. Která z nás by nechtěla mít v šatníku například stylový kousek od Ralpha Laurena? A za pakatel.

I slevové portály mají sezónní slevy

Nejen obchody a internetové e-shopy ti po svátcích dopřejí pastvu pro oči. Ale i internetové slevové portály mají po Vánocích slevy. A taková sleva násobená slevou je dáreček skoro zadarmo. Pořád mluvím o nakupování dárků po svátcích pro ostatní. To ale rozhodně neznamená, že bychom měly zapomínat na sebe. Peníze, které jsi třeba k Vánocům dostala, nebo své peníze, které sis i při nakupování dárků ušetřila, teď můžeš s čistým svědomím utratit. Takové tričko Tommy Hilfiger můžeš mít za pár stovek.
Na slevových portálech teď výhodně neseženeš jen oblečení, ale i wellnes pobyty, masáže nebo slevy do vybraných restaurací.

Musíš umět hledat

Tak je to se vším. Každá mince má dvě strany a i u slev existuje strana temná. Měla bys vědět několik věcí, aby ses nenechala napálit. Některé slevové portály slevy vůbec nenabízejí. Ne, to není vtip. Vždy se podívej, jakou cenu mají uvedenou jako původní a pak ji zkus s vybraným produktem zadat do vyhledávače. Možná zjistíš, že ji jiný obchod prodává levněji a ani ne ve slevě. Některé portály totiž oblečení a další věci nejdříve několikanásobně předraží a pak z obrovské a nereálné částky strhnou slevu. I tak je cena po slevě daleko vyšší, než by měla být. Proto musíš být obezřetná. Stejně tak si zkus vždy prověřit, jaké jsou na daný e-shop reference, zda ti vybraný kousek opravdu pošlou a vše proběhne, jak má.
Výhodu mají kamenné obchody, kdy se dá některým nepříjemnostem snadno předejít. Na co si ale dávej pozor – aby ti byly načteny všechny slevy. Když si kupuješ víc věcí najednou, musíš sledovat, zda je každá z nich načtena se sníženou cenou. Někdy obchodníci rádi zkouší naši pozornost a načtou věci s původní cenou. Slevu pak uplatní klidně i menší a až na celý nákup dohromady. Pořád je ale dost obchodů i e-shopů, které pravidla dodržují a kde se nejen nemusíš bát nakupovat, ale kde si to i opravdu užiješ.

Vzhůru do povánočních slev!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed