Vyrazme na léto fikaně

A je to tu, maraton letních dovolených. Všichni se nakonec těšíme a nakonec si to užijeme. Ale co tomu předchází? Kdy, kam, za kolik, aby to vyšlo… A co takhle jezdit neplánovaně a last minute? Zkusila jsi to už někdy? A jestli ne, tak je nejvyšší čas to zkusit.

dovolena-more-plaz-letoNejde jen o to, kam vyrazit a kdy, ale taky kde zájezd koupit. Kromě klasických cestovních kanceláří nebo výletů na vlastní pěst existují ještě slevové portály s dovolenými. Tam si můžeš rychle, snadno a levně vybrat perfektní pobyty se slevou. Většinou jsou v nabídce spíše kratší dovolené: víkendy a prodloužené víkendy, ale i tak se jedná o originální dárky.

Vydat se takto můžeš po celé Evropě za až nezvykle milé ceny. A co je v ceně? Cesta, ubytování a většinou dvě jídla. Můžeš zažít třeba skvělou krátkou wellness dovolenou jen s minimálními náklady… tedy pokud nebudeš nakupovat jako zběsilá.

Kam se podívat a jak

Stránek se slevami na pobyty existuje mnoho. Proto se dobře podívej na každé stránky, srovnej ceny pobytů se slevami a pak teprve něco objednej. Taky se nezapomeň podívat na reference ostatních. Nechci sice strašit, ale ne vždy nakonec dostaneš to, co je v nabídce. Proto vybírej jen ověřené hotely, které slevy nabízejí na ověřených portálech.

Jestli se tohle léto rozhodneš pro takový druh cestování, jistě zažiješ krásné dovolené za skvělé ceny a ještě si užiješ adrenalin při výběru. Rozhodnout se odjet můžeš totiž už dnes. Neplánované spontánní akce přeci bývají ty nejlepší.
[row_box style=”box border box_light_gray”]

Co s sebou?

Pro úplnost ti přinášíme malého rádce, co všechno vzít s sebou.

Balení může být i zábava, když víš, co máš do kufru nacpat. Abys pak nebyla překvapená, že jsi něco zapomněla, je dobré si celý proces rozdělit na jednotlivé kategorie.

Začni tím nejdůležitějším – hygienické potřeby. Do téhle kolonky sepiš vše, co budeš balit: kartáček, pasta, hřeben, manikůra, šampon, sprchový gel, šťourátka do uší, kosmetika, krém na opalování, krabička na kontaktní čočky atd.
Další kategorii můžeš nazvat prádlo: sem spadá spodní prádlo, pyžamo, ručníky, čepice, rukavice, atd.
Pak následuje oblečení: co spadá sem, je zřejmě jasné. Doporučuji si brát všeho vždy dvakrát tolik, než kolik dní tam budeš. Tak budeš mít jistotu, že i když si každý den vyliješ na triko kečup, budeš mít co na sebe.
V neposlední řadě tu máme kategorii bot: bot není nikdy dost a spousta lidí to podceňuje. Pro jistotu si kromě nových lodiček přibal i tenisky a obuv „na doma“ jako zálohu. Taky se neztratí hadřík a leštěnka na boty.
Jako předposlední, pro nás slečny však to nejdůležitější, doplňky: sem si sepiš všechny řetízky, náramky, náušnice, čelenky a další malé nezbytnosti k doladění celkového outfitu.
Poslední kategorií jsou doklady: to nejdůležitější, bez čeho nemůžeš odjet. Občanka, řidičák, kartička pojišťovny plus všechny doklady k připojištění, peníze, pas a další.

Nezapoměň také na nezbytné technické záležitosti, jako je například nabíječka na mobil.

[/row_box]
[divider_space]

Doporučuji dát si s tímhle seznamem trochu práce a vážně pečlivě si vše sepsat. Podle hotového seznamu se nejen dobře sbalíš, ale vezmi si ho s sebou a až budeš balit kufry zpět domů lépe zjistíš, zda jsi něco nezapomněla. Tak a už zbývá jen popřát: Krásné letní dovolené slečny ze Slečny.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed