Vyřeš věčné dilema s dárky

Nakupování dárků je vlastně veskrze příjemná záležitost. Ovšem někdy ji může zkazit absence nápadu, nedostatek financí nebo se těch darovacích příležitostí prostě nahromadí moc najednou.

Vybrat dobrý dárek nemusí být problém

Obdarovat někoho blízkého a vidět, že dárek způsobil radost nebo příjemné překvapení, je jeden z nejhezčích momentů. Proto tak často úporně přemýšlíme a váháme nad výběrem dárků – chceme se trefit a každý nápad se cení.

Kupovat dárky bez zájmu, osobního zaujetí a jen tak nějak z povinnosti je k ničemu. Pokud budeš už při výběru otrávená, buď si jistá, že to příjemce vycítí. Tam, kde je dárek vyloženě formální záležitostí, netrap se dlouhým přemýšlením a rovnou sáhni po nějaké osvědčené klasice. Dárek ovšem bývá ve většině případů záležitostí osobní a to už se bez snahy a pořádné dávky invence neobejdeš.

Dárek tě nemusí zruinovat

Pokud chceš dárkem opravdu udělat radost, nemusíš vždycky totálně nabourat svůj finanční rozpočet. Dá se nakupovat za rozumné peníze, s vkusem a alespoň trochu originálně. Pokud nenecháváš všechno úplně na poslední chvíli a máš na nákup více než třicet minut po škole, určitě se mrkni na internet. Existuje hodně zajímavých e-shopů s dárky pro nejrůznější příležitosti. Právě na internetu často najdeš zboží, na které v běžných obchodech nenarazíš. A když si vytipuješ shop se zajímavými dodacími podmínkami, třeba s možností osobního odběru nebo s malým poštovným, určitě nákupem na netu ušetříš.

Čaj nebo dýmka?

Dáváš přednost tradičním dárkům, nebo prahneš po originalitě? Co myslíš, že potěší víc – kosmetika, nebo sada kvetoucích čajů? Jasně, že na balíčku s mýdlem a krémem není vůbec nic špatného, nikoho neurazí, leckoho třeba i potěší, ale proč pro jednou nezkusit něco jiného. Když už jsme u těch kvetoucích čajů, tak jejich příprava a následná konzumace je opravdu senzační zážitek pro oči i chuťové buňky. A takový dárek se hodí doslova pro každého – od spolužačky, přes rodiče až po příbuzenstvo tvého přítele.

Další zábavný a originální dárek je třeba vodní dýmka. Tu už samozřejmě nepořídíš v řádu desítek korun jako čaj, ale pořád je to zajímavý nápad za přijatelné peníze. Rituály a atmosféra spojené s kouřením vodní dýmky se z arabského světa přenesla i k nám do Evropy a získává si velkou popularitu. Existuje celá řada typů dýmek, od vyloženě levných až po dražší designové kousky.

On-line tržiště nápadů

Někdy je fajn prolézat obchůdky a hledat inspiraci na vlastní oči, všechno si prohlédnout, osahat. Je to ovšem dost časově náročně, zvláště pokud nemáš jasný tip, kam vyrazit a jdeš vyloženě na náhodu. Internet ti ušetří čas a nabídne jistě stejně velkou, ne-li širší škálu různých drobných roztomilostí, humorných předmětů i vyloženě plnohodnotných dárků. Určitě stojí za to udělat si malý průzkum, zajímavé odkazy uložit „do oblíbených“ a až přijde dárků čas, budeš vědět, kam virtuálně zaběhnout.

Při nakupování dárků na internetu dodržuj stejná pravidla jako při jakémkoliv jiném on-line nakupování. Vyhodnoť serióznost shopu, dobře se podívej na obchodní a dodací podmínky, zkontroluj úplnost a důvěryhodnost kontaktů a pokud máš nějaký dotaz nebo pochybnost, neváhej před objednávkou zavolat nebo poslat mail na uvedené kontakty. A pokud budeš spokojená, nezapomeň poreferovat a dodat osvědčený tip ostatním. Osobní zkušenost je při elektronickém nakupování tou nejlepší pojistkou.

Autorka: Radka Svobodáva

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.