Za málo peněz… hodně muziky?

saleMožná i ty patříš alespoň nyní o prázdninách k pracujícímu lidu třeba jen jako brigádnice. Možná už také víš, za co ty SVOJE penízky hodláš utratit. V následujícím článku nalezneš dobré rady, jak finance udržet aspoň trochu na uzdě, i když to jde někdy pěkně ztuha!

Dej pozor na akce “kup hned”
Většinou totiž jen lákavě vypadají a následně zjistíš, že jsi hloupě naletěla trikům mazaných obchodníků. Za stejné peníze bys mp3, mobil, džíny a jiné věci koupila jinde a možná i něco ušetřila na další nákup.
Takže pokud na tebe někdo vybafne s nabídkou super koupě, pečlivě ji prvně prostuduj a pak až konej. Ne všechny slevové akce jsou opravdu výhodné!

Používej internetnakupy
Hlavně elektroniku a parfémy najdeš na internetu daleko levnější než v běžných kamenných obchodech. Navíc v mnohých “internet shopech” probíhají v létě akce, takže obětuj hodinku či dvě brouzdání na netu a určitě objevíš to, co už tak dlouho sháníš, za bezva cenu. Obrovskou výhodou je, že u produktů nabízených na e-shopech jsou recenze a hodnocení zákazníků, kteří si právě onen konkrétní výrobek zakoupili. Ty taky stojí za přečtení, jelikož se dovíš, jestli je obchod skutečně seriózní a zda se ti vyplatí za to či ono peníze utrácet.
Obchody s elektrem : www.123mp3.cz, www.mp3store.cz, www.megaobchod.cz
Obchody s parfémy: www.parfemy.cz, www.parfums.cz, www.xparfemy.cz, www.cosmo.cz – spousta hodnocení zákazníků
Obuv: www.bata.cz – včetně hodnocení zákazníků

Vyřiď si slevové karty
Pravděpodobně znáš klasickou ISIC kartu. Tu můžeš využít při cestování v zahraničí, při nákupu elektroniky, oblečení, brýlí, v restauracích, nebo při vstupech do hradů a zámků. Na stránce www.alive.cz nalezneš rady na používání karty a seznam obchodů, v nichž slevovou kartu můžeš uplatnit. Je však dobré zeptat se i přímo v prodejně, zda by ti na ISIC nějakou slevu nedali.

Nákupy v zahraničí
Pokud jedeš na dovolenou nebo v zahraničí pracuješ, nakup tam! Více značek, více možností, lákavější ceny. Navíc díky posilující koruně rozhodně nepřijdeš zkrátka! Kamarádka byla nedávno v USA, takže z její zkušenosti mohu říct, že je tam velice levná elektronika, navíc spousta produktů, které do ČR dorazí až za dost dlouho. Levnější bylo i oblečení. Letošním hitem jsou však jednoznačně nákupy v Německu, kam zase tak dlouhou cestu nemáme.

Každopádně ti přeji, ať si vydělané penízky pořádně užiješ. Jak říká moje babička: Peníze budou, my nebudeme!

Text: Terezka

8 Comments
  1. No, ono to s tim nakupovanim v zahranici je lepsi..i horsi zaroven. Ty slevy a akce jsou totiz tak “vyhodne” ze utratis vic nez jsi mela puvodne v planu :0)

  2. Vždy se nevyplatí letět pro něco do německa a jinam, náklady
    na cestu pak zvednou pěkně cenu zboží. Sara

Leave a Reply

Your email address will not be published.