Jak nejlevněji k moři

Léto už je dávno v plném proudu. Možná však ale přemýšlíš nad tím, že těm slunečným dnům něco chybí. Osvěžením u bazénu sice nepohrdneš, ale pořád to není to pravé ořechové, co by sis představovala. Není totiž nad písečnou pláž, teplé moře a voňavý vzduch. Že se tě to netýká, protože nemáš v peněžence dostatečný obnos? Dovolená u moře ale nemusí být vždy drahá.

Stačí, když lehce upustíš od svých požadavků. Nepotřebuješ přece hotel v těsné blízkosti pláže, jídlo třikrát denně a plno dalších služeb, které zde nabízejí. Stejně tak se obejdeš bez koktejlů až na lehátko a more_dovolena_letonejrůznějších turistických atrakcí, které si berou za úkol jen vytáhnout z turistů peníze.

Zájezdy last minute

Jako první ti poradím možnost poohlédnout se po těchto zvýhodněných zájezdech. Často bývají hned o několik procent levnější a dočkáš se zde patřičného luxusu. Ovšem u této varianty je stále zapotřebí poměrně rozsáhlý finanční obnos.

Kemp u moře

Mnohem lepší variantu symbolizuje vyhledání určitého kempu v přímořské oblasti. Zdejší ceny jsou sice pochopitelně o něco vyšší než u nás, ovšem na druhou stranu ušetříš oproti hotelu. Stačí, když si sbalíš stan a společně s kamarády se vydáte objevovat nepoznaná zákoutí. K přepravě přitom můžete využít autobus, který je k takovému cestování snad nejvhodnější.

Nebo se vyspíš v autě

V případě, že chceš ušetřit i za plácek v kempu, kde si postavíš stan, poradím ti ještě jednu alternativu. Jednoduše spěte s přáteli v autě. Zaplatíte pouze benzín a jídlo. Zbytek starostí odpadá. Můžete si například zaparkovat na odlehlejší pláži a užívat si zdejší teplou vodu, sluníčko a další den se podívat zase o několik kilometrů dál, je to jen na vás.

Šetři za jídlo

Co se týče pokrmů, lidé na dovolené často utrácejí za zbytečnosti. Chtějí se rozšoupnout a pořádně si to užít. Ovšem dávej pozor na to, že peněz pomalu ale jistě začne ubývat. Pokud proto budete s partou ubytováni v kempu, raději se pusťte do přípravy vlastních pokrmů. Suroviny si samozřejmě nakup až v cizině, jejich cestování by přežít nemuselo.

Pokud si od dovolené neslibuješ předražený luxus, jistě mezi těmito možnostmi najdeš tu svou. Získáš tak za málo peněz alespoň několik dní u moře, kde si užiješ spoustu zábavy a nachytáš bronz. Tak jen do toho!

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.