Zimní romance na bruslích

V žádném romantickém filmu se zimní tématikou nesmí chybět scéna zamilovaného páru, jak ruku v ruce bruslí po Central parku. Co je na bruslení tak zvláštního, že se z něj stal sport pro zamilované? A když už je to tak, nezapomeň s přítelem také vyrazit a přesvědčit se o té atmosféře.

Popsaná romantika ale platí přeci jen víc pro nás holky, než pro opačné pohlaví. Když si kluci vzpomenou na zimní bruslení, vybaví se jim hokejka, hokejové brusle, puk a brána a už v myšlenkách střílí jeden gól za druhým. Nějaké držení za ruce a pomalé kroužení po ledě je asi nenapadne. Přesto se pro nás občas obětují a plní nám v realitě onu filmovou scénu. A my holky jsme v sedmém nebi, protože si vybavujeme všechny ty romantické zamilované scény.

Proč právě bruslení?

Inu, romantických párových sportů existuje jistě víc. Musíme se ale omezit vzhledem k roční době právě na ty zimní. Máme tu lyžování, běžky, hokej, bobování a bruslení. A tím se to vysvětluje. Držet se na svahu za ruce je prakticky nemožné – tedy tak, abychom neskončili na zemi. Na běžkách jsme rádi, že nevyplivneme duši a na nějakou romantiku moc času nezbývá. Poslední možností je sáňkování nebo bobování. To jediné může bruslím konkurovat. Těsná blízkost dvou lidí na sáňkách, adrenalin… Paráda. Ale je to spíš zábava pro kamarády. Romantické to zase až tak není. Tak tedy proto bruslení. Je to vznosné, pomalé, plynulé, trochu jako tanec – je to prostě nádhera.

Bruslení jako sexuální hra

Bruslení si získalo společenský statut již v minulém století. Dámy z vyšší společnosti chodily na upravený led, kde ukazovaly světu skvostné šaty a kloboučky a pánové je mohli ladně sbírat ze země. V minulém století si totiž dva zamilovaní před svatbou moc doteků neužili. Společenské kodexy to považovaly za naprosto nemístné. Na bruslích si na sebe ale mohli beztrestně sáhnout a pánové byli za gentlemany, když se starali o bezpečnost dam. Jsem přesvědčena, že leckteré paničce nebo slečince stál pohmožděný zadek za trochu toho lidského tepla.
Dámské brusle tehdy nebyly takové, jako známe dnes. Žádné plastové růžové přezkáče, které pevně drží nohu. Byly z kůže a kotník nedržely ani trochu. Takže i kdyby se nějaká vdaná emancipovaná dáma snažila na ledě udržet, moc šancí neměla.
A zřejmě tehdy a proto si bruslení na ledě vrylo do podtextu jistou sexuální energii, kterou tam alespoň my slečny cítíme pořád.

Zpět do současnosti

Dnes už bruslení hodně ze své grácie možná ztratilo, přesto pozůstatky noblesy vnímáme. A opět připomínám, že nemluvím o hokeji. Přemluv svého přítele a jakmile bude led dost pevný, vyrazte na brusle. Užiješ si nejen zábavu, ale budeš si připadat jako princezna s rytířem po boku, který ti ochrání natlučený zadek. A jestli nemáš přítele, vyraz s kamarádkou na lov. Může to být skvělá příležitost na rande naslepo nebo na nečekané rande. Musíš si jen správně načasovat, kterému z pánů padneš pod brusle, aby tě mohl ladně zvednout a pozvat na svařák.

Tip: Pokud nemáš brusle, existují po celé republice půjčovny, kde ti rádi vyhoví. Půjčovné bývá spíš symbolické. Jestli máš brusle vlastní, nezapomeň je nechat před první jízdou pořádně nabrousit, jinak by sis moc zábavy neužila.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.