Oteklé oči – blesková první pomoc

Last minute: Nejen probdělá noc dává tvým očím pořádně zabrat. Následkem toho jsou proklatě oteklé oči, které ti na kráse nepřidají. Vyzkoušej pár osvědčených rad a vyzraj nad nimi

Oči jsou naší vizitkou. Proto je potřeba věnovat jim maximum péče. Bohužel existuje celá řada škodílků, kteří způsobují jejich zčervenání a otékání. Mezi největší nepřítele krásných kukadel patří především alkohol, špatná strava, alergie, cigarety, léky, nedostatek spánku, pláč a v neposlední řadě také stres. Největší paseku napáchají, pokud se jich skombinuje vícero najednou.

oteklé oči

Věděla jsi, že…? Velmi častou příčinou oteklých očí může být málo zvlhčená oční sliznice? Preventivně si můžeš opatřit oční kapky s lubrikační složkou v lékárně nebo zavítat k lékaři, který ti předepíše ty nejvhodnější.

Sůl nad zlato?

Sůl ve větším množství způsobuje nadměrné zadržování tekutin v těle a výsledkem můžou být také oteklá víčka. Se solí proto nakládej úsporně. Naopak pitný režim rozhodně nepodceňuj. Snaž se vypít minimálně dva litry vody denně. Omezíš tím tak dalšímu zadržování vody a konečných nepěkných následků.

Make-up musí pryč

Hodně žen chybuje tím, že chodí spát neodlíčené, čímž velmi ubližují jemné kůži kolem očí a vůbec pleti celého obličeje. Před spaním se vždy důkladně odlič pomocí jemného pleťového mléka a na závěr pleť namaž nočním krémem. Tvůj obličej si během noci odpočine a nezanechá po ránu stopy.

Nezbytný relax

Čas od času svým očím věnuj chvilku času a poskytni jim jemnou a krouživou masáž. Po ní budou tvé oči rázem svěží a odpočaté. Masáž je také skvělou první pomocí při akutním stádiu otoků. Důležitá je také spací poloha. Nikdy nespi na rovném, ale hlavu měj dostatečně podloženou polštářem tak, aby se ti leželo příjemně.

Léčivá síla čajů

S oteklýma očima ti můžou moci také čajové bylinkové směsi. Postačí ti čajový sáček s heřmánkem, zeleným čajem nebo třezalkou a uvidíš, jaké dokáže divy. Nech je chvilku vylouhovat v horké vodě a poté si vychladlé sáčky přilož na pár minut na oči.

Chladná spoušť

Oteklým očím prospěje také chlad, díky kterému otok velmi rychle splaskne. Můžeš si vzít na pomoc kuchyňskou lžičku nebo vatový tampon napuštěný vodou a na malou chvíli je uložit do mrazáku. Po chvilce je vyndej a lehce přikládej na oční okolí, dokud otok nezmizí.

Tip: Své pleťové krémy uchovávej v ledničce. Nejen, že tak déle vydrží, ale také se tím zchladí a při nanášení pleti obstaráš zklidňující a chladivý prožitek.

Mocná síla zeleniny a ovoce

Co vše dokáže zelenina, je těžké spočítat na prstech jedné ruky. Pokud máš oteklé oči pomůže ti plátek okurky nebo brambory. Stačí je na nějakou dobu umístit do lednice, poté pokrájet na kolečka a přiložit k nafouklým víčkům. Zázraky dovede také plátek jablka, které má velmi rychlé a silné zklidňující účinky. Ovoce nebo zeleninu na oči přilož na pět až patnáct minut podle potřeby a síly otoku.

Záchrana od vaječných bílků

Samotná představa sice není nijak lákavá a také konzistence připravené směsi může leckoho odradit. S problémem oteklých očí si však vaječný bílek dokáže hravě poradit a postačí mu k tomu krátká chvilka. Smíchej vaječný bílek s kapkou olivového oleje nebo výtažkem z aloe vera. Napatlej si ho kolem očí a nechej působit přibližně deset minut, pak důkladně opláchni.

Věděla jsi, že…? Vaječný bílek je účinný také v boji proti vráskám.

Kouzlo s mlékem

Účinky mléka jsou také bleskové. Namáčej vatový tampon nebo menší hadřík ve vychlazeném mléce a poté přiložit na oteklé oči. Tvé oči se výrazně rozzáří.

Máš vlastní recept, jak si rychle poradit s oteklýma očima? Prozraď nám ho v komentářích!

Kam dál: Připravili jsme pro tebe článek s tipy, jak zatočit s kruhy pod očima.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.