Brazilská depilace voskem a cukrovou pastou: tipy a návody

Módu odstraňování chloupků v intimních partiích vyslaly do světa mladé Brazilky. Tento trend se postupně rozšiřoval i do chladnějších podnebných pásů a jeho popularita v současnosti slaví boom také u nás. Chceš mít sametově hladký klín? Přečti si naše tipy a rady ohledně brazilské depilace.

Jihoamerickým tanečnicím, které se často ukazují poskrovnu oblečené, dlouho při trsání žhavých tanců vadly nevzhledné chloupky vykukující zpod sexy kalhotek a tang.  Jejich „nenávist“ vůči chloupkům byla natolik silná, že hledaly jakoukoliv nový způsob, jak se rychlým způsobem nechtěného porostu zbavit na delší dobu než obyčejnými žiletkami. Na pomoc si vzaly vosk.
Brazilská depilace

Brazilky se nejdříve zbavovaly chloupků pouze v oblasti třísel. Jejich touha po dokonale hladkém klíně však způsobila to, že v odstraňování postoupily až k celkové depilaci intimních míst. Právě odtud pramení název brazilská depilace, která si brzy našla popularitu napříč všemi kontinenty. Některé ženy k depilaci přistupují stejně radikálně jako její průkopnice z Jižní Ameriky, jiné si raději ponechávají drobnou čárku chloupků nebo tvar trojúhelníku.

Estetika, nebo nutnost?

Mnoho žen považuje kompletní depilaci za opravdovou nezbytnost a bez ní by to zkrátka nebylo ono. Další skupinku žen přivádí do kosmetických salónů především estetika. Připadá jim nemyslitelné nosit sexy prádlo nebo bikiny s vykukujícím strništěm, díky depilaci si mohou dovolit prakticky vše. Návštěva salónu nebo domácí depilace má však často i jiné důvody, nejčastěji je sexuální život, a to buď z vlastního rozhodnutí, nebo kvůli přání partnera.

A co na to pánové?

Ani mužům se trend hladkých nevyhnul a čím dál více salónu navštěvuje i mužská populace. Nejvíce oblíbená je brazilská depilace u mladších mužů, ale dá se očekávat, že tato vlna za pár let zachvátí i muže starší. A jak se chlapům klín bez jediného chloupku líbí na jejich partnerkách?

Hladký klín je pro muže samozřejmě lákavý, ale mezi muži se najdou i takoví, kteří upřednostňují přírodu nebo ne úplně holou úpravu. Skóre je v tomto ohledu v podstatě vyrovnané.

Brazilská depilace podomácku versus odborný salón

Jestli máš v úmyslu vyzkoušet brazilskou depilaci, máš na výběr ze dvou možností. Buď můžeš navštívit specializovaný salón, nebo se pustit do depilace v pohodlí domova. Obě možnosti nesou svá pro a proti.

Pokud se na odstraňování chloupků doma necítíš, zavítej alespoň poprvé k odborníkovi, který se o vše postará a dá ti spoustu užitečných rad. Může ti doporučit různé zklidňující přípravky a jak se o pokožku „tam dole“ po depilaci starat. Využij toho a zeptej se na vše, co tě zajímá.

Optimální délka chloupků před brazilskou depilací je minimálně pět milimetrů. Doba odstraňování je přibližně 30 minut, u domácí celá procedura může trvat i déle. Návštěva salónu tě vyjde přibližně na 500 až 1000 korun v závislosti na lokalitě.

Pro krásu se musí trpět, aneb Jak moc to bolí?

Na rozdíl od klasických žiletek a depilačních krémů je trhání chloupků zejména v citlivých oblastech těla daleko bolestivější. Na druhou stranu ti depilace po brazilsku zajistí dokonale hladký klín na delší dobu a postupné zeslábnutí chloupků, kdežto u žiletek a depilačních krémů se nové chloupky objeví už druhý den a jelikož část chloupků pod kůží zůstane, oholení není ani na pohled tak dokonalé.Brazilská depilace voskem

Brazilská depilace není zrovna příjemná, ale dá se to vydržet. Některé ženy to charakterizují jako depilační drasťárnu, jiné zase hodnotí proceduru jako v pohodě zvladatelnou. Největší bolestivost zažiješ při první návštěvě, při dalších opakováních je bolest čím dál menší, protože ochlupení řídne a slábne.

První návštěva salónu

Pokud se chystáš na svou první brazilskou depilaci, je dobré vybrat si ověřený salón. Zkus se poptat svých kamarádek, kde se jim líbilo nejvíce a kde byly naprosto spokojené, anebo projeď diskuse na internetu. Určitě se neohlížej pouze na cenu!

Jelikož je brazilská depilace velmi intimní záležitostí, snaž se vybrat si někoho, kdo ti bude od pohledu sympatický a nebudeš se před ním přehnaně stydět. Zda si vybereš raději ženu nebo muže, je jen na tobě.
Brazilská depilace - salon

Rozhodně by ses měla soustředit také na to, jak je na tom salón s hygienou. Raději se předem ujisti, jakým způsobem bude depilace probíhat. Intimní oblast je velice citlivá a jakýkoliv nehygienický postup by mohl způsobit nepříjemnou infekci. Procedura musí být prováděna sterilně. Odborník by si měl před depilací umýt ruce a nasadit jednorázové rukavice. V případě, že ti něco není jasné, ptej se. Neboj se ozvat ani v případě, že ti něco není příjemné.

První brazilská depilace u tebe doma

Depilace intimních partií u cizího člověka, byť odborníka, někomu nemusí být příjemná zejména kvůli studu. Sama si ale můžeš zakoupit potřebné věcičky, se kterými depilaci hravě zvládneš doma v koupelně. Slečna poradí, co všechno budeš potřebovat a jaké jsou tvé možnosti.

Vosk, nebo cukrová pasta?

K brazilské depilaci se nejčastěji používá vosk, který běžně seženeš v každé drogérii. Na začátek, pokud nemáš s depilací zkušenosti a tvá pokožka trpí na podráždění, je vhodné vyzkoušet voskové pásky určené pro citlivou kůži.

Vosk na depilaciDruhou možností je cukrová pasta, kterou můžeš aplikovat samostatně nebo s pomocí speciálních pásků, které jsou vyrobené na přírodní bázi, takže by ti neměly způsobit žádné alergické potíže a kožní vyrážku. Depilace cukrovou pastou se může napoprvé zdát složitá, ale uvidíš, že práce s ní je v lecčem jednodušší než klasická depilace voskem.

Naše tipy:

 1. Vyzkoušet můžeš například voskové pásky Veet, které jsou určené pro citlivou pokožku. Za 12 pásků zaplatíš přibližně 150 korun.
 2. Cukrová pasta Ebtesama je vhodná i pro alergiky a nedráždí, pokožku naopak krásně zvláčňuje a hydratuje. 300 gramů této pasty tě bude stát kolem 500 korun.

Zklidňující nezbytnosti

Pro opravdu dokonalou depilaci je důležité, aby se intimní oblast dobře vypořádala s vytrháváním, což není až tak lehké, jelikož kůže v okolí genitálií je velice citlivá. Zvolit můžeš zklidňující krémy nebo zklidňující pudr, který se dá použít i před samotnou depilací.

Naše tipy:
Krém po depilaci

 1. Zklidňující balzám s výtažky z čajových extraktů a hydratačními účinky předchází vyrážce. Za 50 ml regeneračního Balzámu po depilaci od Ryoru zaplatíš 90 korun.
 2. Před brazilskou depilací i po ní není na škodu použít sypký pudr, který podrážděné místo zklidní a vydezinfikuje. Pudr po depilaci Satén od Nobilis Tilia navíc obsahuje velké množství minerálních látek. 80 gramů toho pudru seženeš za 250 korun. Nahradit ho můžeš také obyčejným dětským zásypem s azulenem.
 3. Vyzkoušej také tělové mléko od Avonu Soft & Smooth určené po depilaci. Pokožku zklidní a navíc zpomaluje růst nových chloupků, které postupně po dalších depilacích slábnou a stávají se světlejší. Za 250 mililitrů tohoto tělového mléka dáš 80 korun.

Doplňky, které depilaci usnadní

Při aplikaci cukrové pasty, zvláště pokud s ní nemáš zkušenosti, ti pomohou depilační pásky, se kterými bude depilace o chlup jednodušší.

Po brazilské depilaci se často stává, že chloupky začínají zarůstat, a z toho můžou vzniknout i bolestivé zanícené hrbolky. V případě, že nějaký chloupek začíná dělat paseku, vytas na něj lufu, která se se zarůstajícími chloupky vypořádá. Využít ji můžeš i jako prevenci, která zarůstání výrazně omezí. Lufu i depilační pásky seženeš za 50 až 100 korun.

Jde se na věc, aneb depilace krok po kroku

1. krok
Nejprve je potřeba pokožku odmastit, s tím ti nejlépe pomůže omytí teplou vodou s jemným mýdlem.

2. krok
Potom aplikuj na místo, které chceš vytrhávat, trochu pudru, který ti pomůže s lepší přilnavostí vosku nebo cukrové pasty.
Brazilská depilace voskem

3. krok – depilace voskem
V případě voskových pásků zahřej mezi dlaněmi jeden proužek a přilep ho na připravené místo. Pokožku se snaž co nejvíce vypnout, aby byl zákrok méně bolestivý a vytrhlo se co nejvíce chloupků.

3. krok – depilace cukrovou pastou
Cukrovou pastu musíš nejprve rozehřát tak, aby nebyla příliš tekutá nebo hustá. Směs nanes na kůži, prsty důkladně rozetři a vmasíruj do chloupků. Pokud by ti to takto nevyhovovalo, můžeš pastu nanést pomocí špachtle. Chvilku počkej, chytni kousek zatvrdlé pasty a trhni proti směru růstu. Pastu můžeš přikrýt i depilačními pásky. Ty musíš trochu uhladit k pokožce, aby byly schopné přilnout k pastě a společně s ní vytrhnout nechtěný porost.

Video Jak odstranit chloupky pomocí cukrové pasty: http://www.youtube.com/watch?v=VqIsrCoGTZo

Po depilaci je nutné pokožku ošetřit krémy, balzámy nebo pudrem, nejlépe po použití masážní lufy. Vytrhanou pokožku v intimních partiích pravidelně ošetřuj, jedině tím docílíš dlouhodobějšího efektu a zamezíš vzniku vyrážky a pupínků.

Zajímavé odkazy o brazilské depilaci:

Jaký je tvůj názor na brazilskou depilaci? Láká tě nebo spíše odrazuje? Piš do komentářů pod článkem.

7 Comments
 1. A co se zarůstajícími chloupky? zkoušela jsem brazilku sama cukrovou pastou, bylo to fajn, ale začaly mi zarůstat nepěkně chloupky, a teď mám akorát všude jizvičky. Takže volím opět starou dobrou žiletku.. ale je pravda, že vytrhaná je na omak mnohem příjemnější

  1. Ahoj Helčo ,používám také cukrovou pastu kterou nakupuji na http://www.curkovapasta.com a se zarůstáním nemám vůbec potíže. Nevím, jestli zarůstání může ovlivnit značka, ale já sem se s tím nikdy nesetkala. Chloupky jsem si také předtím holila. Nyní si klín trhám už 2 rokem a chloupky jsou významně slabší. Možná je zarůstání z části způsobeno sílou chloupků. Tak třeba to bude časem lepší…. holení nemá budoucnost:) ale já jsem se s tím nesetkala nikdy… tak to zkus zkusit áááhoj

 2. Ahojky. Na zarůstající chloupky po depilaci je vhodná lufa. Ta dokáže perfektně odstranit starou, (odumřelou) kůži, která se u zarůstání chloupků vyskytuje. Na škodu není také olejíček tee tree, který má dezinfekční účinky a malé oděrky, které vznikají při depilaci, rychle zhojí. Nyní je také čím dál více populární všelék v podobě mastičky Bepanthen :) Ovšem každá kůže je jiná a i reakce na podráždění se různí. Proto je dobré zkoušet různé možnosti a najít si ten nejlepší, který ti bude vyhovovat.

 3. mam taky problem se zarustanim chloupku, chci se zeptat na doporuceni postupu.. cim odmastit? treba tee tree pletovou vodou nebo? zatim jen pouzivam detsky pudr… prosim muzete mi popsat jak a kdy dezinfikovat pokozku? dekuji

 4. Byla jsem na depilaci pastou – brazilce v salonu. Opravdu to bylo skvělé a profesionální. Teď si podruhé obědnávám pastu z http://www.cukrovapasta.com. Je levná a vydrží strašně dlouho. Je totoži tvrdší než jiné, co jsem zkoušela a tak se nerozpatlá. Teď mám těch 700g v akci. Doporučuju

 5. Já radši chodím do salonu…Představa, že si sama dělám bolest mě děsí:DD..
  Chodím na Prahu 2 MR.Image salon….

 6. Myslím, že je přirozenější, když dělá brazilskou depilaci intimních partií žena ženě.. Přecejen to není to samá, jako s gynekologem, kde hraje hlavní roli zkušenost a praxe. Jde v podstatě o dost jednoduchý proces, který by zvládl snad každý… Pracuji v kosmetickém salonu, kde provádíme brazilské depilace voskem i cukrem a není to vůbec žádná věda, oproti jiným procedurám. Doporučit bych jí mohla ale asi všem, dělám si jí doma sama sobě a ta bolest za to rozhodně stojí, když škubáte dostatečně rychle :-) . Navíc, když se pak namažete zklidňujícím tělovým mlékem, po pár vteřinách o tom už nevíte…

Leave a Reply

Your email address will not be published.