Buď fit i po flámu

Všude se to hemží pozvánkami na nejrůznější párty, s kamarády objíždíš s baťohem na zádech kempy a už se nemůžeš dočkat festivalu, na kterém se chceš pořádně vyblbnout. Ale v baťohu ti hned vedle karimatky cinkají láhve s vínem, na párty je ti také blbé usrkávat vodu, zvlášť když tě kluci zvou stále na panáka, a festival bez piva?

Večer si většinou fajnově užiješ, ovšem rána bývají krutější. Bolest hlavy, únava, žaludek jak na vodě. Kocovina – kdo by ji neznal. Ale pro každé takové ráno existuje záchrana. Dopřej si vzpruhu, která tě opět dovede do fungujícího stavu.

kocovina

Mátový čaj a minerálka

Ráno se probouzíš s obvyklým pocitem žízně, proto nejdříve zamiř do kuchyně, nalij si velkou sklenici minerálky a uvař mátový čaj, který ti zklidní žaludek.

Tvoje tělo je díky alkoholu dehydrované a potřebuje doplnit chybějící tekutiny. Vyplatí se ti mít celý den po ruce skleničku s vodou a neustále popíjet. Osvěžující nápoj si připravíš, když si do vody vymačkáš citron.

kocovina

Věděla jsi, že…? Káva prohlubuje dehydrataci, proto se jí zkus pro toto náročnější ráno vyhnout.

Alternativy k mátě: Na kocovinu se kromě mátového čaje doporučuje také heřmánkový, kopřivový čaj nebo odvar z řebříčku.

Naše tipy:
Mátový čaj bylináře Pavla Váni, 32 Kč
Šumivé tabletky Vyprošťovák, 48 Kč
Samaritan sáčky 8x4g, 42 Kč

Toust, česnečka, kyselé okurky

I když nemáš po ránu absolutně na nic chuť, aspoň něco malého si dej. Snídaní doplníš krevní cukr a pomůže ti překonat pocit žaludku jako na vodě. Každému vyhovuje něco jiného. Mezi nejčastější jídla, která tě nejen zasytí, ale také uleví od kocoviny, patří česnečka, míchaná vajíčka, kyselé okurky, tousty, kuřecí vývar, kyselé mléko nebo bílý jogurt.

Vlažná sprcha

Není nic nechutnějšího, než se ráno probudit ve své voňavé postýlce celá ulepená a smrdící hospodským odérem. Abys to ze sebe všechno co nejdříve smyla, skoč hned po snídani do sprchy. Umyj si vlasy voňavým šamponem a na tělo použij sprchový gel s citrusovou vůní. Střídáním teplejší a studenější vody si rozproudíš krev a probudíš svůj mozek.

Naše tipy:
Citrusový sprchový gel Discover Seville, Oriflame, 99 Kč
Šampon pro oslnivý lesk Diamond gloss, Nivea, 65 Kč

Procházka

Také kratší procházka na čerstvém vzduchu ti může pomoct. I když nemáš zrovna náladu courat se někde po venku, jdi se aspoň na dvacet minut projít na čerstvý vzduch. Okysličí se ti mozek. Zhluboka dýchej a uvidíš, že až přijdeš domů, budeš se cítit o mnoho svěžeji. Pokud je ti opravdu hodně zle, je nejlepší zůstat celý den v posteli. Ale nezapomínej na pravidelné doplňování tekutin a jídlo.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.