Chloupky – holit nebo neholit?

Při pohledu na filmy ze šedesátých až osmdesátých let neunikne tvému zraku jedna maličkost. Zvláště pak při záběrech na slečny v plavkách i bez plavek. Ony jsou totiž neoholené, a to všude. Ne jen pod pažemi a v tříslech, ale i nohy se dají přirovnat k těm opičím. Ovšem dnes na žádném snímku ve filmu ani na plakátu nebo v časopise nenajdeš na ženách ani chloupek. A holí se už i muži. Jenže, ono se to možná nezdá, ale ta stará neholící móda se k nám opět vrací.

Hladké nohy stále vedou. Ale jak na jiných místech?

Jak je to možné? Inu, nic nového zatím nikdo nevymyslel a jak už to bývá, móda se neustále opakuje. V menších či větších obměnách u nás už byly bokovky, kalhoty do zvonu a další vymoženosti, které si prošly slávou několikrát. A stejně je to i s holením. Na mnoha fotkách a v mnoha případech se zpod kalhotek rýsují chloupky stejně jako v podpaží. Nohy se zatím udržují neustále hladké. A po pravdě je to dobře.

Neholit se má opravdu svoje kouzlo

Dejme tomu, že nechat se zarůst dole ještě není nic tak hrozného a nespolečenského. Když nechceš, nikdo to nevidí a neví o tom, takže je to jen tvoje a partnerovo tajemství. S podpažím je to už o něco horší. Ale začíná podzim, následuje zima a tak tílka a krátké rukávy zalezou hluboko do šatníku. V roláku to pak nikdo nepozná. Co se zarůstání nohou týká, je to sporné. I v silonkách jsou chloupky vidět. A ani muži si zatím nemyslí, že zarostlé nohy jsou bůh ví jak sexy.
To ovšem neplatí o zbytku těla. Čím dál víc mužů přiznává, že chloupky jsou sexy a vzrušující. Mnoha mužům také připadá, že zcela oholené slečny vypadají jako miminka, a to rozhodně rajcovní není. Měly bychom tedy léta zažité zvyky přehodnotit a otevřít se nové módě tak, jako to děláme u oblečení. Měly bychom si připustit, že mnoha mužům to opravdu připadá krásné, když nejsme holé jako batolátka. Není na tom věru nic špatného.

Nejen vzrušující, ale i praktické

Jestli se rozhodneš neholící módu vyzkoušet, zjistíš, že je to i praktické. Nemusíš neustále sahat po žiletce, jakmile uvidíš černý chloupek, a ušetříš si moře času. Stejně tak si odpočine i pokožka, která je na těchto místech jemná a citlivá. I holení sebelepším strojkem je pro ni samozřejmě zátěž, takže by měla mít právo si odpočinout. Zbavíš se tak červených pupínků, podrážděné, zarudlé kůže a pořezaných míst. Je to možná paradoxní, ale neholení pomáhá i proti zarůstání chloupků.

Jak se správně holit? Čti: Chci hladká třísla. Bez vyrážek a svědění

Oholit se můžeš kdykoli během pár minut. Stojí za to zkusit jaké to je neholit se. Samozřejmě že po poradě s přítelem tak, aby bylo vše k vaší oboustranné spokojenosti. Třeba se ti to opravdu zalíbí. A když ne, počkej ještě chvíli a ono se to stane natolik módní, že stejně časem asi podlehneš.

A víš kdo všechno se dnes už neholí? Například takové celebrity jako Juliette Lewis, Britney Spears nebo Penelope Cruz. Ne snad, že by se neholily nikdy, ale proč své podpaží týrat každý den, kvůli malým chloupkům, které dnes už nikomu nevadí? Doba je volnější, a tak dejme prázdniny tříslům i podpaží a nechme je odpočinout.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.