Deset nejlepších cviků pro sexy zadek

Trápíš se, protože nemáš zadek podle svých představ a stydíš se nosit přiléhavé oblečení nebo plavky? Změň to! Slečna ti poradí, jak si zpevnit a vypracovat své pozadí. Cviky na zadek nejsou náročné, nejdůležitější je trpělivost a pravidelné opakování

Protáhni se, pusť si hudbu jako kulisu a pojď na to. Tip: O správných zásadách cvičení se na Slečně dočteš v tomto článku. Jedině správně prováděné cvičení bude účinné!
cviky na zadek

Obsah: Kmitání nohoutZábavné krouženíZvedání pánveBonusový cvik

Stahování hýždí

Mezi nejlehčí cvik, kterým si protáhneš zadek, je jeho stahování. Je nenáročný, proto ho můžeš dělat kdekoliv a kdykoliv. Ať už jedeš autem či relaxuješ ve vaně nebo v posteli, můžeš svoji prdelku rytmicky stahovat, a tím jej posilovat a tvarovat. Účinek se objeví zanedlouho.

Kmitání nohou

Polož se bokem na podložku, podepři si hlavu a dbej na správné držení těla. Záda musíš mít v rovině, zbytečně se neprohýbej. Nohy máš u sebe natažené a zvedáš horní nohu a zase zpět do původní polohy. Takto kmitej alespoň dvacetkrát, poté se přetoč na druhý bok a procvič i druhou nohu. Postupně přidávej větší zátěž a cviky na zadek prováděj vícekrát.

Zakopávání

Klekni si na zem, dlaněmi se opři o podlahu, zvedni pravou nohu a pokrč do pravého úhlu. Nohu zakopáváš směrem nahoru. Čím vícekrát cvik opakuješ, tím je účinnější. Poté nohy prohoď.

Zábavné kroužení

Také kroužení nohou je nenáročným cvikem na zadek, ale pomáhá i zádům. Jak na něj? Opět si klekneš na podložku a dlaněmi se opřeš o zem. Natáhneš levou nohu, zvedneš ji do výšky a začneš jí kroužit. Stačí malé kroužky. Čím více vydržíš, tím lépe. Nohy potom vystřídej.

Zakročení dozadu

Tímto cvikem posiluješ nejen hýžďové, ale i stehenní svaly. Postavíš se, pravou nohu natáhneš za sebe, levou pokrčíš. Záda se snaž mít v rovině. Při natahování nohy se zhluboka nadechni. Pravou nohu vracíš opět k levé a stoupni si. Při vracení nohy vydechuj. Několikrát opakuj, a pak vyměň nohy. K tomuto cviku můžeš použít i činky.

Předkroč dopředu

Podobný cvik jako bylo zakročení dozadu, tě čeká nyní, avšak teď budeš dávat nohu dopředu. Stoupneš si, vykročíš pravou nohou vpřed. Pravá noha svírá pravý úhel, musíš ji tedy pokrčit v koleni. Ruce nechej volně, opět si můžeš vzít činky. Druhá noha je natažená dozadu. Nohy vyměňte.

Zvedání pánve

Ležíš na zádech, dlaně máš přitisknuté pevně k zemi. Nohy pokrčíš v kolenou a zvedáš pánev co nejvýše od podložky. Chvíli zůstaneš v této poloze, a poté spustíš pánev pomalu dolů. Nadechuješ se při spouštění pánve dolů. Cvikem si protáhneš velký hýžďový sval.

Zkus squaty

Jde o staré známé podřepy. Jsi v podřepu, ruce zatnuté v pěst. Odrazíš se co největší silou a vyskočíš. Nemusíš přímo vyskakovat, stačí, když se pořádně zvedneš a zase zpět. Při provádění tohoto cviku měj zatažené břicho. Jedná se o velice efektivní cvik na zadek.

Zadní výpad

Další cvik je také velice účinný pro oblast zadečku. Postav se, mírně rozkroč a ruce nechej volně podél těla. S nádechem udělej pravou nohou krok zpět. Chodidla obou končetin musíš mít přitisknutá k podlaze. S výdechem přitlačíš pravé koleno k zemi, levým neposunuješ. V této pozici zůstaň dvě až tři vteřiny, nohy poté uvolni a vrať se do výchozí polohy. To samé opakuj na stranu druhou.

Bonusový cvik na zadek

Posadíš se na zem a narovnáš si záda.Dlaně si položíš vedle zadečku a levou nohu pomalu zvedáš. Vydržíš v krajní poloze a povolíš. Po pár opakováních změň nohy.

Líbí se ti naše cviky na zadek?

Klikni na “Líbí se mi” a dej o nich vědět kámoškám!

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

19 Comments
 1. Jojo, to se vždy hodí…obvzláště teď, když chodíme na plavání. Všimla jsem si, že mám na hýždích dolíčky, čili celulitidu :D no, tak nezblázním se z toho,ale to posilování určo neuškodí=) fajn článek!

 2. Přidám se taky!! Chci konečně pěknou postavu,ikdyž musím být trpělivá,je to cesta na dlouhé lokte :-))

 3. taky se přidávám, ale beru to hezky odspoda, takže jsem začala nožkama :) takže se zadečkem začnu až za nějakej ten pátek :) beru to radši pomalejc, ať u toho vydržim….

 4. Nazdar kočky,

  cvičím již řádku let a musím potvrdit, že všechny doporučené cviky na zadeček, stehna i záda sice z počátku dost bolí, ale jsou 100% účinné. Při píli a trpělivosti uvidíte změnu již cca po 14ti dnech. Ještě bych opravdu vřele doporučila chůzi, či běh do schodů, při kterém se za kratší dobu, než-li např. běháním, zadeček pěkně zpevní a zároveň stehna hezky vytvarují. (pro srovnání 10min. na schodech = 40min.běhu) a kdo zvládne brát je pěkně svižně po dvou, anebo rytmus střídat (chůze,běh,chůze,běh), uvidí výsledky ještě dřív! Takže se držte, nepovolte a jinak vězte, že jste všechny krásné takové, jaké jste – ale vždy se dá co zlepšovat, že?

 5. Hm, cviky dobré, asi se do toho taky pustím…objemnější pozadí jsem zdědila po babičce, myslím, že se toho příliš změnit nedá, ale zkusit by se to mělo… :)

 6. fajn článek dík za něj ;) nikdy nevíš, kdy pojedeš na vynucený výlet na koupák a bude tam fajn kluk že :D ;)*

 7. Pro Nika:
  Chtěla bych se zeptat, jak často bych toto cvičení měla provádět, aby výsledky byli znát po 14ti dnesch, jak ve vašem příspěvku uvádíte?
  Děkuji

 8. super, připadám si občas trapně, mám přítele sportovce se sportovní postavou a já s velkým zadečkem vedle něj vypadám komicky ;-)

 9. cviky na spevnění jsou super,já mám problém s malým zadkem,což mi přítel občas předhazuje.prosím o cviky na zvětšení zadku?je vůbec něco takového?

Leave a Reply

Your email address will not be published.