Elixír krásy: Jak se cítit i vypadat lépe

Chceš znát recept na krásu? Tady ho máš? Není v tom, kolik si nakoupíš kosmetiky a oblečení, ale jak máš pevnou vůli a jdeš si za svým cílem…jez zdravěji, sportuj, neužívej drogy a nebuď ve stresu! Všechno pak půjde samo!


1. JEZ A PIJ ZDRAVĚ
Nadopuj se vitamíny a minerály. Zamiř do obchodu se zdravou výživou, kup si oříšky, dýňová semínka, ovesné vločky a další “zrní” :) Taky zkus jíst co nejvíc ovoce a zeleniny, nejbohatší na vitamíny jsou například papriky, grepy, jablka, jahody, mrkev, zelí a květák. Když budeš mít hodně vitaminu C, neonemocníš tak snadno a zajistí ti to zdravou a rozzářenou pleť. Navíc budeš plná energie. Jestli máš problémy s lámáním vlasů, nehtů nebo kostí, kup si tablety s obsahem zinku a vápníku. Taky nezapomeň hodně pít. Nejlíp uděláš, když vypiješ každý den kolem 2 litrů neslazeného čaje nebo vody.

2. NEKUŘ A NEPIJ ALKOHOL
Cigarety a alkohol způsobují zašedlou pleť, vrásky, kruhy pod očima… zkracuješ si tím život, ničíš plíce a utrácíš peníze. Místo toho si můžeš každý měsíc zajít ke kosmetičce nebo ke kadeřnici.Tohohle zlozvyku se zbav co nejdřív.

3. SPORTUJ
I když se ti ze začátku nebude chtít moc hýbat, za čas, když to vydržíš, se staneš závislá na pohybu a vytvaruješ si postavu. Třeba začni každý večer běhat nebo jezdit na kole, koupit si “permošku” do posilky nebo se přihlásit do kroužku basketu, na nějaký tanec, aerobic, bojové sporty…co tě baví. Jestli přesto nechceš ztrácet moc času se sportem, zkus aspoň doma před televizí nějaké cviky..

4. NESTRESUJ SE
Nenech se ovládnout špatnou náladou. Ber život pozitivně a řiď se heslem VŠECHNO ZLÉ JE PRO NĚCO DOBRÉ. Navíc když se budeš na každého smát, prodloužíš si život..:) A taky můžeš získat nové přátele.

Připravila: Aneta M.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
  1. Cawky, pls, poradíte mi, jak se zbavit kruhů pod očima? Je to vážně nepěkné, řekla bych že jinak jsem celkem normální, ale ty kruhy mě trápí…

Leave a Reply

Your email address will not be published.