Hubni s výživovým poradcem – účinně a trvale

Máš za sebou Vánoce, svátky a Silvestr. Tedy největší nápor chlebíčků, pečínek, cukroví a dalších dobrůtek. A jak už to obvykle bývá, člověk přes Vánoce nějaké to kilo nabere. Ne že bychom před svátky nečetly chytré rady, jak na Vánoce nepřibrat, to jsme četly všechny. Ale zvedněte ruku, kdo to dodržel?

Možná, že hubnutí je na seznamu novoročních předsevzetí i u tebe. A jestli ano, měla bys najít způsob, jak ona přebytečná kila účinně shodit nejen rychle, ale hlavně trvale. Jeden takový ti právě přinášíme. Jedná se o výživové poradenství, které ti může nejen pomoci zhubnout, ale také naučit se novým a lepším stravovacím návykům.

Jak to funguje

Tak především si musíš vybrat nějakou firmu zabývající se tímto oborem. Je jich nespočet, je tedy dobré si o každé nejdříve něco přečíst a zjistit si reference. Dobrý a kvalitní výživový poradce ti pomůže dosáhnout tvého cíle, aniž by doporučoval operace nebo prášky. Proto se takových variant naprosto vyvaruj.

Výživový poradce ti s tvým předsevzetím může výrazně pomoci, pokud jsi si jistá, že to myslíš vážně. Všichni víme, že některá předsevzetí jsou spíše přání a ideály. Jestli si ale za tím svým opravdu stojíš, je nejvyšší čas začít.
Na první schůzce se dozvíš, co vše tě čeká na cestě k úspěchu – tedy úbytku. Poradce ti provede některé testy, aby zjistil, jak funguje tvůj metabolismus. Ne každý plán se hodí na každého. Proto ti na základě zdravotního stavu a tvého cíle sestaví plán přímo na míru.
Plán neobsahuje jen jídelníček a počty kalorií, významnou složku tvoří také pohybový plán a pitný režim. Někdy je zahrnuta i duševní hygiena. Prakticky to pro tebe bude znamenat úplně změnit životní styl.
Pak nastává druhá, snad nejdůležitější fáze – zkouška tvojí vůle. Bude to chtít hodně sebezapření, abys dodržovala nastavená pravidla. Hlavně ze začátku to pro tebe může být opravdu obtížné. Po pár týdnech si ale zvykneš a pozitiva, která ti nový život přinese, už nebudeš chtít vyměnit za nic na světě.

Jak budu žít

Zkusíme si nastínit, co přesně tě čeká, a jak probíhá takový nový život podle plánu. Rozhodla ses pro tuto variantu hubnutí. Dejme tomu, že navštívíš odborného výživového poradce v Praze. Provede ti testy a domluvíte si plán. Od této chvíle ho budeš co nejvíce dodržovat. Základem úspěchu je jíst pětkrát denně, pít minimálně dva litry vody (nejlépe čistou vodu nebo čaje) a pohyb. Podle předešlého zátěžového testu budeš mít nastavený program různých druhů cvičení a pohybu. Velmi zdravá a účinná je chůze, plavání, běh a posilování. Protože i zde platí všeho s mírou, zdrž se počáteční přemíry nadšení a rozhodně nedělej víc, než máš v plánu nastaveno. Žádné zázraky se nedějí přes noc a ani zdravé hubnutí nejde uspíšit.

Pokud budeš vše dodržovat podle předepsaných pravidel, kromě snižující se váhy se budeš cítit lépe i na duši. Nebudeš tolik unavená, budeš mít pozitivnější náladu, více energie a lepší spánek. Neděs se, že v prvních týdnech nezhubneš, může se dokonce stát, že kilo nebo dvě přibereš. To vůbec neznamená chybu v plánu. Jen se tělo musí s novým rytmem života sžít a zvyknout si. Také posilováním a cvičením budeš nabírat svalovou hmotu a později ztrácet tu tukovou.

Po měsíci bys už měla pravidla dodržovat automaticky. Tělo si samo řekne, kdy je čas na jídlo, na cvičení nebo spánek. Pokud k tomu vynecháš i kouření a alkohol, dostaví se výsledky rozhodně rychleji. Jakmile se ti nová pravidla dostanou pod kůži, papírovou verzi plánu můžeš založit do šuplíku. Většina lidí, kteří takovou variantu vyzkouší, si nový životní styl ponechají navždy.

Výživové poradenství není v módě jen tak pro nic za nic. Je to opravdu účinný způsob, jak proniknout do světa zdraví. A jestli své novoroční předsevzetí nebereš na lehkou váhu, směle do toho.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

1 Comment
  1. Super tipy, díky. Já bohužel teď moc nestíhám (zkoušky), ven se skoro vůbec nedostanu :/ Tak se snažím cvičit doma, momentálně jedu každý večer podle Hanky Kynychové a cviků v Dietě. Cítím se asi líp a protažená – nicméně na nějaké soudy je brzy. Aspoň mě to baví :) Zatím…

Leave a Reply

Your email address will not be published.