Hýčkej se: dopřej si vitamíny a pořádný relax

koupelTak a Vánoce, Silvestr, Nový rok a hektické období zkoušení (nebo přímo období zkouškového) je snad za námi. Málokdo z nás měl dostatek času zajít na cvičení, dopřát si masáž či zajít s holkama do čajovny a všechno pořádně probrat. Právě teď ale nastává čas, kdy si to všechno můžeš vynahradit!

1. ZKRÁŠLOVACÍ PROCEDURY
Udělej si den pro sebe – když ne den, tak zkus aspoň pár hodin pořádného hýčkání vlastní maličkosti. Napusť si vanu, přidej pár kapek relaxačního oleje. Do přehrávače dej své oblíbené CD, vklouzni do vany a zaposlouchej se. Ve vodě buď maximálně 30 minut, pak už se pokožka bude „krabatit“ a zbytečně dehydratovat. Z tohoto důvodu jí po koupeli dopřej pořádnou dávku hydratačního krému. A co dál? Nalakuj si nehty, uprav obočí, ohol si nožky nebo vyčisti pleť. Náš tip: Jednou za týden dopřej své pokožce pleťovou masku, například Garnier (cca 35Kč)

2. VITAMÍNOVÁ SEANCE
Tak bod první je za námi – určitě se už teď cítíš značně lépe. V období zimy a předjaří je však také důležité mít dostatečný příjem vitamínů, díky nimž budeš mít krásnou pleť, minou tě chřipky a celkově budeš fit. Takže vyraž do obchodu a nákupní košík naplň pomeranči, mandarinkami, hroznovým vínem či jablíčky, no zkrátka vším, co máš ráda. Nejlepší bude, když každý den sníš alespoň jedno ovoce nebo zeleninu. (Je to lepší než si vitamínovou bombu dopřát jen jednou za dva měsíce a to tak, že s přejíš ovocem, to také není nejlepší způsob). Tímto způsobem do sebe vpravíš nejvíce živin, které Tvé tělo nakopnou. Náš tip: oloupej banán, kiwi, pomeranče a jablka, vše nakrájej na drobné kousky, zakapej šťávou z půlky citrónu a spapej. Můžeš si tuto dobrotu nachystat večer nebo ráno a vzít si ji jako super svačinku do školy.

3. AKUMULACE SIL
Neměla jsi čas zajít si zacvičit? Teď si ho udělej! Přemluv kamarádku a vyražte na aerobic či spinning. Není takovéto cvičení to pravé pro tebe? Zkus kalanetiku, jógu nebo pilates. Jedná se o klidnější způsoby, jak si skvěle protáhnout tělo.
Na druhý den si naplánuj masáž. Ovšem dříve než se vydáš k masérovi, zkus o něm něco zjistit, poptej se kamarádek, jestli někde byly, kde se jim líbilo, jaké mají v salónu ceny atd.. Pokud ti neporadí, zkus internet, uvidíš, že kolem tvého bydliště bude dostatek relaxačních center.
Náš tip: Pokud nemáš k masérům důvěru, udělejte si masáž s kamarádkou (nebo s klukem :), může to být sranda a navíc zadarmo!

Zkus se držet těchto kroků co nejdéle. Uvidíš, že se budeš cítit lépe, pročistíš organismus, načerpáš energii a budeš prostě svá. S kamarádkami nebo s přítelem zajděte na film do kina, nebo na představení do divadla. Po škole s holkama můžete zajít někam posedět a probrat nové drby a trable. A konečně zajdi vrátit knihy z knihovny a naber si novou dávku, při které budeš trávit večery.

Malá anketa – “Jak se dostanete do pohody?“:

 1. Jak se nerychleji dostaneš do pohody?
 2. Kam nejraději chodíte s kamarádkami?
 3. Na co jsi v poslední době neměla čas kvůli přílišným povinnostem?

Text: Terezka
—–
25.1.2008

9 Comments
 1. já se do pohody dostanu tak že vim že už nic nemusim dělat, že nezjistim ráno že sem zapomněla na referát a tak. S kámoškama chodíme kamkoliv podle nálady a podle počasí: kino nebo snb tj1, hlavně že je tam zábava… No v poslední době nemam čas vůbec na nic jenomse učim a učim, ani kvůli tomu nechodim do školy abych se mohla připravit na cermaty který mě čekaj už v ÚTERÝ!!!!!!chjo letí to jinak pěknej článek

 2. Tak já se do pohod dostanu bud tancem :) nebo když někde zajdu s kámoškama:)

  No do kina, nakupovat a strašně ráda chodím do čajky:) upe nejky na světě:)

  Na comp:D

 3. Tak ja se do pohody dosanu bud prochazkou s pejskem,nebo kdyz si jdu zajezdit na koni-to se mi krasne vycisti hlava a pak vidim vsechno jinak a lip:-) nebo tancem…tim naberu strasne moc energie a mam skvelou naladu:-) vsem doporucuju:-D staci si doma pustit cd a tancovat si jen tak sama pro sebe treba pred zrcadlem,hlavni je se pordne vyblbnout:-D

 4. já se do pohody dostanu..když mám vše na později …nebo třeba o školy hotovo..a pak mám čas…můžu si lehnout a poslouchat hudbu…nebo si číst..baví mě i ty tzv,,ZKRÁŠLOVACÍ PROCEDURY”…nebo si v klidu zacvičit…a hlavně mít z toho dobrý pocit=)

 5. Tak do pohody se dostanu jenom když si vzpomenu, že zejtra máme volno a já se nemusím stresovat, kvůli debilním známkám.
  Když někam tak do čajky nebo kafárny, po městě je jich fůra. A když to de tak dem i s klukama ze třídy. Super odreagování.
  Poslední dobou sem trávila dny tak že sem v sedm teprv dorazila domů( kroužky škola atd.)a potom sem se z vypětím sil pokoušela naučit na další den. Lampičku sem nezhasla dřív než v 11, takže asi víc času na sebe koníčky a relax…

 6. Ahoj,já se dostanu do pohody,když jsi s naším družstvem zahraji svůj oblíbený sport (volejbal).A nebo ráda zajdu do posilovny,kde o všem přemýšlím a pročistí se mi hlava.S kamarádkami vyrazíme někam do kina na něco pěkného nebo do kavárny…A i ráy chodíme jen tak na procházky s našema pejskama:-)V poslední době už jsem dlouho nikam nezašla s kamarádkami,protože vůbec nestíhám.Věnuji se učení a koníčkům,ale i ty koníčky zanedbávám:-(Ale určitě to napravím…:)

 7. Jak se nerychleji dostaneš do pohody?-Vyspim se z toho nebo si vezmu něco dobrýho k jídlu a pití.
  Kam nejraději chodíte s kamarádkami?-Do kavárny,do kina a do klubů.
  Na co jsi v poslední době neměla čas kvůli přílišným povinnostem? -Na aerobic,a to mě štve !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.