Jak si udržet letní opálení i na začátku školního roku

Opálení je sexy, a proto děláme vše možné i nemožné, abychom si snědou pokožku udržely po celý rok. Když se obloha na podzim zatáhne, nemusíš hned utíkat do solárka, aby ti letní opálení nevybledlo. Existuje nespočet triků, které opálení zvýrazní a prodlouží jeho trvání.

Ještě není pozdě

Hydratace zvenku i zevnitř je důležitá zejména při opalování. Pokud jsi poctivě dodržovala pitný režim a hydratovala pokožku, máš napůl vyhráno. Důležité jsou i přípravky po opalování – zklidňující tělová mléka. Udržují pokožku pružnou, hladkou a hydratovanou. Ledasco ale můžeš ještě zachránit, i pokud jsi péči o pokožku v létě zanedbávala. Používej hydratační přípravky alespoň jedenkrát denně, protože i když se ti zdá, že sluníčko zalezlo za mraky, tvá pokožka je stále vystavena jeho záření.

Tip Slečny: Hydratační pleťový krém Skin Natural Essentials, 50 ml, Garnier, 103 Kč

Pozor na předsudky

Všechny si myslíme, že peeling odstraňuje opálení. To však není pravda. Právě naopak! Odstraňuje pouze odumřelé buňky, kvůli kterým pleť působí nezdravě. Peelingových přípravků je k dospozici celá řada – od sprchových gelů přes masky až po krémy. Po peelingu budeš mít pokožku jemnou, zdravě zářivou a čistou.

Tip Slečny: Tělový peeling s mandarinkou Sunset Senses, 200 ml, Avon, 90 Kč

Oslnivá krása

Nachytala jsi v létě svůdné opálení? Efekt můžeš zvýraznit třpytivými přípravky. Na tělo jsou nejvhodnější sprchové gely s třpytivými mikročásticemi nebo spreje na olejové bázi, které tvou pokožku projasní, vyživují a tobě přinesou skvělý pocit. V líčení jsou tajnými pomocníky bronzery všeho druhu – v tyčince, jako sypký pudr nebo ve formě rozjasňujících kuliček. Nejlépe se pracuje s tyčinkou a kuličkami, které mají krémovou konzistenci. Lehce je rozetřeš prsty nebo štětcem. Nanést bronzující pudr je už trochu fuška. Rád totiž dělá tmavší skvrny a efekt masky. K dostání je i mnoho make-upů určených přímo na opálenou pokožku.

Tip Slečny: Bronzové tónovací perly Arabian Glow, 22 g, Avon, 206 Kč

Tvá tajná zbraň

Když už líčení nestačí a opálení bledne, je třeba nasadit zbraně těžšího kalibru – tónující a samoopalovací přípravky. Pro začátek je stačí smíchat s obyčejným hydratačním tělovým krémem. Nezapomeň před použitím na důkladný peeling, aby vše působilo přirozeně a tak, jak má. Tvá pleť získá jemný nádech opálení a neudělají se ti oranžové fleky.

Kvalitní kosmetiku, která zvýrazní tvé letní opálení, si můžeš objednat v internetové lékárně.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.