Jak si vychutnat čokoládu bez nadbytečných kalorií?

Čokoláda je výborná, ale také návyková a dost kalorická. Jak se závislosti nemuset zbavit a přesto netloustnout?

Čokoláda může být láska i záludná závislost

Čokoládu jednoduše zbožňujeme. Mléčnou, hořkou, bílou, mandlovou… a i přes pár pozitivních účinků na náš organismus je čokoláda pro většinu z nás nepřítelem, kterého viníme za tukové polštářky. Jak si čokoládu vychutnávat, ale přitom do sebe neládovat stovky kalorií navíc? Slečna ti poradí, jak si můžeš bez výčitek dopřát čokoládový požitek.

Cereální dobroty zaženou hlad i uspokojí chutě

Libuješ si v cereálních snídaních, jako jsou nejrůznější lupínky, ochucené ovesné vločky či müsli tyčinky, rýžové výrobky a celozrnné sušenky? Pak se neboj koupit si takové, které mají čokoládovou příchuť. Možná budeš příjemně překvapená!

Müsli sice obsahuje poměrně vysoké množství kalorií, ale pokud si ho dopřeješ ráno nebo během dopoledne v přiměřeném množství, svému tělu dodáš rychle potřebnou energii, a tím mu jen prospěješ.

Čokoládová svačinka

Máš ráda mléko a mléčné výrobky? Kakaových a čokoládových výrobků tohoto sortimentu je všude dost. Proto můžeš vyzkoušet jako svačinku do práce nebo do školy jogurt či mléčný či jogurtový nápoj s příchutí čokolády. Výborné jsou i tvarohy. Je ale samozřejmě důležité sledovat, jak tučný je výrobek, který sis vybrala, a také kolik má cukru. Čím bude energeticky vydatnější, tím bude pravděpodobně chutnější, ale samozřejmě také méně dietní.

Ochutnat můžeš také ledovou čokoládu, prodává se v krabičce a pije se dobře vychlazená. Nevýhodou je, že pokud vypiješ půllitrovou porci této pochoutky najednou, dostaneš do sebe asi pět stovek kalorií, cože je na jednu svačinu poměrně dost.

Čokoláda jinak

Aby sis užila čokoládu, nemusíš ji vždycky jen jíst. Zkus ji vnímat i dalším smyslem – nosem! Schválně zkus projít regály v drogerii a přesvědč se, že si můžeš pořídit různé výrobky s vůní čokolády – tělová mléka, antiperspiranty (třeba mužský antiperspirant Axe, asi 80 korun – navoň čokoládou i svého přítele), šampóny, balzámy na rty (například Avon, 50 korun) a dokonce i parfémy.

Hitem posledních let je také čokoládová masáž – jedná se o klasickou masáž, při které budeš masírovaná horkou, voňavou čokoládou a užiješ si i čokoládového zábalu. Tato masáž je navíc výborná proti celulitidě a zanechává kůži krásně vyhlazenou. Na čokoládovou masáž si připrav asi tisíc korun.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.