Když milování bolí

Podle výzkumů se bolestivý sex týká až poloviny dívek a žen. Pokud při milování cítíš bolest nebo nepříjemné pocity, pak bys měla určitě zpozornět. Tvoje tělo ti totiž dává jasný signál, že něco není v pořádku.

bolest při sexu

Vyprahlá poušť

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se při sexu můžeš potkat, je nedostatečně zvlhčená pochva. Jestliže nejsi dost vzrušená a uvolněná, pronikání penisu a následné tření tě může bolet. V tom případě je důležité, abyste s partnerem na nic nespěchali. Dopřejte si delší předehru a mazlete se tak dlouho, dokud nebudeš cítit, že jsi na milování opravdu připravená.

Dalším řešením může být i lubrikační gel, který seženeš v každé lékárně nebo drogerii. Nejdříve rozetři trochu gelu na poševní vchod a pak svému klukovi naznač, aby tě prsty jemně masíroval na intimních místech.

Trápí tě výtoky?

Bělavý, žlutavý nebo jinak zbarvený výtok ti může milování hodně znepříjemnit. Pokud navíc při styku cítíš pálení a svědění, pak si můžeš být téměř jistá, že se jedná o infekci, se kterou si sama bohužel neporadíš. Nejlepší bude, když zajdeš za svou gynekoložkou, která tě vyšetří a předepíše ti antibiotika, léky proti kvasinkám nebo vaginální čípky.

Při výtocích ti mohou vadit i tampony nebo parfémované vložky, kterých se na čas raději vzdej. Vybírej si spodní prádlo vyrobené z bavlny a určitě nezapomeň na sprchový gel pro intimní hygienu s obsahem například hojivého oleje z tea tree, výtažek z aleo vera nebo levandule.

Tip Slečny: Zkus posílit svoji imunitu pravidelným užíváním lactobacilů, které mají příznivý vliv nejen na tvoji obranyschopnost, ale také na poševní mikroflóru.

Co dělat, když bolest útočí?

První milování většinou doprovází krátká a intenzivní bolest, která souvisí s protržením panenské blány. Ta ale časem sama vymizí. Jestliže ale při pohlavním styku cítíš pokaždé nepříjemnou bolest, která je pro tebe téměř nesnesitelná, pak je potřeba, abys vyhledala lékaře. Důvodem velmi silné bolesti při milování může být:

Zánět
Bodavé bolesti v podbřišku a zvýšená teplota ukazují na zánět vaječníků, který bys určitě neměla podceňovat. Problémy můžeš mít také s močovým měchýřem, který se navíc ohlásí častým a obtížným močením.

 

Cysta
Cysty jsou nezhoubné nádorky, které se můžou objevit na vaječnících. Velké bývají třeba jen jako lískový oříšek nebo dokonce jako menší grapefruit. Projevují se krvácením při milování nebo kdykoli mimo tvoji periodu. Odhalit cystu však může pouze tvůj gynekolog pohmatovým vyšetřením a ultrazvukem. Pokud se jeho podezření potvrdí, může ti doporučit operaci, která je v některých případech jediným řešením, jak cystu odstranit.

 

Endometrióza
Záhadné onemocnění, které trápí čím dál tím více dívek a žen. Podle odhadů jí jen v České republice trpí až 250 tisíc z nich. Nemoc způsobují stále se rozšiřující ložiska na děložní sliznici. Ta pravidelně každý měsíc krvácejí stejně jako děložní sliznice a právě ony stojí za vznikem zánětů, cyst nebo srůstů. Endometrióza, již doprovázejí nesnesitelné křeče při menstruaci, se bohužel často vrací. Lékaři pacientkám doporučují operaci nebo hormonální léčbu.

Bolístky na duši

Jestliže tě lékař prohlédne a zjistí, že jsi fyzicky naprosto v pořádku, pak může být na vině tvoje duševní rozpoložení. Možná že se milování bráníš, protože máš za sebou špatnou sexuální zkušenost nebo jsi svému partnerovi přestala z nějakého důvodu důvěřovat. Snažte se o svých pocitech mluvit včas, pak máte velkou šanci, že se vám společně podaří najít řešení.

Nepříjemné stažení poševních svalů, které většinou vůbec neumožní proniknutí penisu, se nazývá vaginismus. Objevit se může třeba i při gynekologické prohlídce nebo zavádění tampónu a většinou se týká dívek, které se chorobně bojí nechtěného těhotenství nebo byly znásilněny.

Nejdůležitější je, aby tě tvůj kluk k sexu nenutil, ale byl trpělivý a citlivý. Obrátit se můžeš i na svého gynekologa nebo vyhledat psychologickou poradnu. Tam ti doporučí, jak se vyrovnat se svými psychickými problémy. Účinné je i cvičení pro uvolnění pánevního dna.

Text: Dana H.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.