Když nás zima vyhání z hřiště do tělocvičny

Střídání ročních období není pouze o změnách počasí nebo nákupech sezónního oblečení. Přináší s sebou také nutné změny v našich sportovních aktivitách. Běhání v parku měníme za běhací pásy ve fitness centrech, kolečkové brusle za lyže a plážový volejbal se zase pokorně mění na ten klasický parketový.

Nenech si zimou zkazit radost z pohybu

Přesun z hřiště do tělocvičny ale nemusí být nijak dramatický. Existuje totiž obrovská spousta nejrůznějších variant, jak udržet tělo v pohybu i v zimních měsících.

Asi dobře víš, že u sportu a pohybových aktivit je úplně nejdůležitější pravidelnost. Proto je vždycky nutné zaměřit se na takový druh cvičení, který tě bude bavit déle než dvě lekce a přesně zapadne do tvého časového režimu. Určitě si tedy jako první dobře rozmysli, které dny a hodiny máš skutečně čas. Teprve pak může následovat výběr cvičení či posilování.

Doba, kdy se v zimě dalo chodit maximálně tak na aerobic nebo do posilovny, je naštěstí dávno pryč. Dnes se sportovní centra a fitness předhánějí v nabídce tradičních i zcela nových druhů pohybových aktivit. Proto by nemělo být těžké zvolit i vhodnou lokalitu, tak aby cvičení opravdu zapadlo do tvého harmonogramu a nepřinášelo velké časové ztráty či prodlevy. Ideální samozřejmě je super fitko deset minut od školy se začátkem lekce půl hodinky po vyučování.  Zvládnout se ale jistě dá i náročnější přesun, a někdy je lépe chodit do kvalitního centra, byť s dojížděním, než ztrácet čas v podprůměrném zařízení někde za rohem. Navíc někomu lépe vyhovuje cvičení až v pozdějších hodinách, tedy ne hned po škole nebo po práci.

Jen si tak trochu bouchnout

Pokud máš vyřešený čas (pamatuj, že cvičit bys měla alespoň dvakrát do týdne) a víš, do jakého zařízení chceš chodit, zbývá už jen vybrat samotné cvičení. Pojďme se společně podívat, co je kromě posilovny nebo zumby k mání, a rovnou si řekněme, že nabídka je pestřejší než malířská paleta.

Tak co třeba fit box? Jednoznačně parádní volba! Jedná  se o zábavné a energeticky vysoce účinné cvičení na speciálně upravených boxovacích totemech. Cvičí se ve skupině za doprovodu hudby, pod dohledem lektora a je to fakt makačka,  při které ale  tvoje kondice roste závratnou rychlostí, tělo je zaplaveno hormony štěstí a kromě zpevněného těla a vypocených litrů potu, je bonusem navíc psychická uvolněnost.

Vyskoč si až do nebes

Další variantou cvičení jsou trampolínky, nebo-li trampies. Zatím nijak zvlášť rozšířený druh cvičení, na který ale ti, kdož ho znají, nedají dopustit. Účinné aerobní cvičení s atraktivní hudbou a motivací od instruktora ti rozbuší srdce, rozproudí krevní oběh a zatočí s tukovými polštářky. Speciální trampolínky zvládne za chvilku každý a rozhodně se nebudeš nudit ani na desáté lekci. No, a pokud nehledáš dynamické rychlé cvičení, tak tě nikdo nenutí boxovat ani skákat.

Nebo můžeš vyzkoušet třeba jungle sports. Že netušíš, o co jde? Pod tímto názvem si představ unikátní závěsný systém na posilování, rehabilitaci a celkové protažení a posílení těla. Patří k zástupcům cvičení využívajícího váhy vlastního těla, které patří k momentálním trendům fitness. Opět cvičíš pod dohledem instruktora, který tě naučí bezchybně provádět všechny cviky, aby byl výsledek efektivní.

Buď FREE(styler)

Absolutní novinkou ve světě sportu je pak freestyler.  Jednoduchý cvičební systém, který tě přinutí zapojit celé tělo. Cvičí se na speciální podložce, která má na každé straně dvě pružné tuby, díky kterým provádíš velmi efektivní sadu trojrozměrných multisvalových pohybů. Podle náročnosti zvoleného cvičebního programu a úrovně tvojí zdatnosti se vybírá ze sedmi různých tub. Freestyle je zajímavý také tím, že lze volit několik typů cvičení – od silového tréninku, přes aerobik až třeba po latinské tance.

Jak je vidět, ani zima tě nemůže odradit od pravidelného tréninku, rozvoje kondice a udržování postavy. Svět fitness se rychle vyvíjí, a tak občas stojí za to porozhlédnout se, co nového se ti nabízí. Určitě se nestyď, a pokud tě něco zaujme, běž to vyzkoušet. Možná brzy narazíš na ten pravý způsob pohybu právě pro tebe.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.