Krása versus zima: Do boje s únorovými mrazíky

Zima dokáže pořádně zamávat nejen s tvojí náladou a imunitou, ale také s pokožkou, kvalitou vlasů i se stavem nehtů a ještě dlouhou dobu trvá, než se dají zase do pořádku. Zjisti, jak o ně pečovat, abys blížící se jarní dny přivítala opět v plné kráse.

V mrazech potřebuje kůže extra péči

V zimě musí naše tělo odolávat mnoha nepříznivým vlivům. Když se necítíš ve své kůži, sáhneš po něčem, po čem ti bude lépe. Stejně tak, jako ty trpíš při nachlazení, trpí v zimě i tvá pokožka, vlasy a nehty, i když zpočátku to na nich nemusí být znát.

Vysušená a popraskaná kůže

Na začátku zimy se zdá být pokožka v pořádku, přestože ji denně vystavuješ mrazu a větru. Teprve po pár dnech můžeš začít objevovat červené šupinky, popraskanou kůži, která může působit tence a svraštěle. Kromě toho nepříjemně svědí a pálí.

Tento stav můžeš objevit na kterémkoliv místě na těle. Jeho příčinou je, že pokožka v zimě není dostatečně hydratovaná, schází jí vitamíny. Dlouhodobě je v nerovnováze, vytváří se na ní velké množství odumřelých buněk a kvůli tomu na sebe méně váže vlhkost a tuk, který ji má přirozeně chránit. Je natolik oslabená, že do sebe propouští veškeré škodliviny z okolí.

Jak se bránit?

1) Snaž se zvýšit příjem denních tekutin, abys kůži dopřála hydrataci.
2) Soustřeď se na přísun vitamínů, a to zejména těch přírodních v podobě ovoce a zeleniny, které můžeš zkombinovat s dalšími doplňky stravy. Nespoléhej se však jen na ty uměle vyrobené.
3) Omez peeling, který by pokožce mohl přitížit. Raději jí dopřávej očistné kúry v podobě zklidňujících koupelí (ale ne v horké vodě).
4) Obličej ošetřuj čisticí prostředky bez alkoholu, který vysušuje. Zaměř se hlavně na dostatečnou hydrataci v podobě krémů a tělových mlék, které aplikuj několikrát denně, zejména po koupeli. Dodáš tím pokožce vláčnost, díky které se rychleji zotaví.

Tip Slečny: S ozdravením pokožky po zimě ti pomůže kvalitní krém pro celé tělo Nutriextra od Vichy, který si s podrážděnou kůží rychle poradí a hlavně nedráždí, takže ho snesou i alergici.

Lámavé nehty a suché ruce

Nehty se v zimě více třepí, dorůstají se tenčí a snadněji se lámou. Okolní kůžička trpí na záděry, které jsou velmi nepříjemné a bolestivé. Také kůže mezi prsty nebo na kloubech je červená a popraskaná. Kdykoliv se proto najde chvilka, sáhni po krému a ruce pořádně promasti.

Jak se bránit?

1) V zimě nos termorukavice, které ochrání citlivou kůži na rukách před mrazem.
2) Nezapomeň věnovat pozornost také nehtům a kůži kolem nich. Prospějí jim koupele z heřmánku nebo z olivového oleje a následná masáž. Dopřát jim můžeš také jemný peeling a zklidňující zábaly. Poté na ruce nanes vrstvu krému a vklouzni s nimi do bavlněných rukavic, aby do sebe kůže i nehty nasály potřebnou hydrataci.
3) Nehty si nezapomeň pravidelně lakovat zpevňujícím průhledným lakem, který nehty zpevní a zabrání jejich lámání.

Tip Slečny: Hledáš krém na ruce, který pokožku bleskově zklidní a pomůže i nehtíkům? Vyzkoušej třeba koncentrovanou péči Lipidoise od Vichy. Obsahuje pro-fibryl, který se postará o rychlé obnovení poškozené pokožky.

Zhoršená kvalita vlasů

Mrazy, zima, déšť i sníh – to všechno vlasům rozhodně neprospívá. Stávají se lámavé, suché a ztrácejí svou zdravou podobu. Pomaleji schnou a když spěcháš, musíš častěji sáhnout po fénu. Střídání mrazu a teplého vzduchu je to vůbec nejhorší. Bez ochranných přípravků se v zimě neobejdeš.

Jak se bránit?

1) Na vlasy pravidelně aplikuj kondicionéry a obnovující zábaly.
2) V mrazech určitě nezapomínej čepici. Dlouhé vlasy hodně ničí také “šoupání” konečků o drsný materiál bundy nebo kabátu. Nose je proto raději pod ní, anebo si je třeba zapleť do copu.
3) Pravidelné zastřihávání vlasů několikrát během zimy je podle většiny kadeřníků zbytečné, jelikož se vlasy ničí dál. Raději konečky ošetřuj výživnými séry a se zásadnějším zásahem počkej až na začátek jara.
4) Po vyfoukání vlasů jim nechej ještě nějaký čas navíc, aby opravdu pořádně proschly.

Tip Slečny: Také vlasy potřebují vitamíny zevnitř i zvenčí. Posilující šampon Dercos s Aminexilem od Vichy, obsahuje několik vitamínových složek a omezuje vypadávání vlasů.

Vsaď na kvalitní kosmetiku z lékárny

Pokud máš v zimě velké problémy s pokožkou a pletí, určitě se po kosmetických přípravcích poohlédni v lékárně, kde ti s jejím výběrem dovedou kvalifikovaně poradit a navíc si můžeš požádat o vzorečky, abys zbytečně nevyhazovala peníze za něco, co ti nebude vyhovovat. Velmi oblíbená je například francouzská značka Vichy. Seženeš ji výhradně v lékárnách nebo si ji můžeš objednat na internetu z e-shopu vichyshop.cz za mnohem zajímavější ceny.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.