Krásnější díky aloe

Produkty s obsahem aloe vera dnes objevíš už v každé drogerii, zelené lékárně a dokonce i na tržnici.  Aloe se stala největším lákadlem na zákazníky, protože její škála využití je velmi široká a účinky téměř zázračné. V následujícím článku se dozvíš, jaké potíže ti může pomoci řešit.

Vnější krása je pouhým odrazem našeho vnitřního zdraví. To, jak se cítíš, se okamžitě zobrazí na tvé tváři. Pokud je v těle něco v nepořádku, projeví se to velmi brzy na vzhledu. Akné, lámající se vlasy, šupinky místo kůže, to je jen zlomek možných vnějších projevů. Aloe si umí poradit jak s problémy uvnitř těla, tak i s těmi na povrchu, a to díky unikátní směsi více než dvou stovek aktivních látek. S jakými problémy se můžeš svěřit do rukou jeho opěvovaných účinků?

zrzka

Popáleniny a narušená kůže po opalování
Na popáleniny a drobné ranky na kůži z osobní zkušenosti produkty s aloe vera vřele doporučuji. Pokožku ihned zklidní, usnadňují hojení a zamezují vzniku následků v podobě ošklivých jizev. A pokud chceš své pokožce dopřát tu nejvýsostnější péči, což si rozhodně zaslouží, používej tyto kosmetické výrobky také po opalování. Aloe dodává pleti vlhkost, tonizuje ji a kromě toho dokonce zmírňuje příznaky stárnutí.

Suchá kůže a vlasy

Aloe na sebe váže vodu, a tím se skvěle stará o hydrataci nejen pleti, ale také slabých vlasů bez života. Jeho výtažky obsažené v šamponech pronikají do hloubky a obnovují zdravou tkáň, lépe odstraňují nečistoty a působí také jako kondicionér. Aloe dodává vlasům pružnost, zabraňuje lámavosti a vyživuje je. Navíc sama o sobě velice jemně a příjemně voní. Kdo by odolal zdravým a voňavým kadeřím?
Náš tip: šampon s aloe vera, Mitia, 39 Kč

Detoxikace zevnitř i zvenku

Nejen naše vnitřnosti, ale také pokožka a vlasy jsou zanesené toxiny. Škodlivé látky jsou záludné, usadí se prostě všude, kde můžou. Aloe napomáhá jejich přirozenému odplavení z organismu a připravuje tělo na všechny další léčivé procedury. Při pravidelném užívání dokonce napomáhá odvádění zbytečně zadržované vody z těla. Vnější detoxikace probíhá především na obličeji. Výrobky s obsahem aloe čistí pleť od nánosů škodlivých látek z ovzduší, již vyloučených toxinů a potu.

Akné
Nenadálé zhoršení stavu pleti je obvykle příznakem toho, že se naše tělo čistí. Podobný detoxikačné efekt může nastat také v době, kdy aloe začneš užívat, jelikož přímo napomáhá vylučování škodlivin z těla, které si obvykle nacházejí cestičku ven právě kůží. Když však vytrváš, aloe se ti odvděčí jemnou a zářivou pokožkou.
Náš tip: kosmetická řadu s aloe vera od Lilien (Odličovací mléko, čistící gel a pleťové tonikum – vše za 55 Kč)

Vnitřně aloe používáme především ve formě tekutého gelu. Postupně se u nás rostlinka zabydluje také v gelech na popáleniny, čistících mlékách, šamponech či pastách na zuby. Jak jsem řekla, aloe je v dnešní době téměř všudypřítomná. Tak proč nevyzkoušet něco, co je osvědčené, pomáhá a zkrášluje?

Zajímavé odkazy o aloe:
aloe-vera.cz
doktor-zdravi.cz
zdrave.cz

Foto: 123rf.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.