Léto se Saloosem (díl 1.)

Léto je v plném proudu a každým dnem nám přináší nové a nové vůně, které provoní celé naše tělo. Jelikož je letní čas opravdu plný nádherných vůní, rozhodla jsem se sepsat ti sérii recenzí na výrobky značky Saloos, se kterou jsem navázala kontakt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAS biokosmetickou značkou Saloos/Salus ses jistě už setkala, jejich produkty jsou ryze české, kvalitní a hlavně přírodní, navíc na českém trhu se vyskytují již hezkou řádku let. Dnes ti přináším recenzi na první výrobek, jímž je Květinová pleťová voda – Santalové dřevo.

Co jsou to květinové pleťové vody?

Jedná se o přírodní čistá tonika, která obsahují velké množství účinných látek. Tyto vody vznikají výrobou blahodárných éterických olejů takzvanou parovodní destilací listů či okvětních lístků mnoha vybraných rostlin. Díky této výrobě na sebe dokážou navázat rostlinné vosky, které regenerují a léčí naši pokožku, ale také rostlinné biostimulátory, které podporují funkci pokožky, hydratují ji a napomáhají ji léčit. Naopak neobsahují žádné syntetické konzervanty, parfémy, barviva ani emulgátory. Tyto vody by neměly vyvolávat žádné alergické reakce.

K čemu se používají

Květinové vody se používají k vyčistění a osvěžení pleti v parných dnech. Doporučují se také po holení, koupeli či sprše nebo také při zátěžových situacích. Výborně slouží k hydrataci vlasů a vlasové pokožky a jako aromatický rozprašovač.

Jak je používat?

Použití přírodního tonika je velmi jednoduché. Buď jej můžeš nastříkat ihned na určené místo, nebo nanést pomocí kosmetického tampónu. Lze je také používat na obklady.

Vlastní zkušenost

kvetinova-pletova-voda-saloos-50mlKvětinová pleťová voda ze santalového dřeva, kterou jsem si vybrala, je určena pro suchou a dehydratovanou pleť. Má za úkol čistit, zmírňovat svědění, záněty kůže a projevy akné, mít také antiseptické účinky, zklidňovat pokožku po holení a depilaci a usnadňovat rozčesávání vlasů.

[box]Složení: Čistý vodní destilát ze santalového dřeva a alkohol 2%.
Obsah: 50 ml
Cena: 89 Kč[/box]

Tato květinová pleťová voda má skutečně velmi mírnou kořeněnou vůni, která je příjemná, velice lehká a uklidňující. Lahvičku jsem již celou spotřebovala – vydržela mi zhruba měsíc při každodenním používání ráno a večer a když bylo třeba. Bohužel musím říct, že se mi po ní hrozně zhoršila pleť co se akné týče. Nikdy jsem na akné nijak výrazně netrpěla, ale již při prvním použití tohoto tonika se mi objevilo velké množství nežádoucích pupínků, které se držely po celou dobu používání. Ovšem na druhou stranu, pokud trpíte na černé tečky, je tato voda absolutní špičkou. Nemohu říci, že jsem měla mnoho teček, po používání této vody se však z mého obličeje téměř vytratily. Stejně tak dobře působí i na opary. Účinek se dostaví opravdu velmi rychle. Voda výborně působí i na vysušené vlasy, dodá jim vláhu a vlasy po ní působí zdravě. V horkých letních dnech báječně osvěžuje i hydratuje a mírná vůně uklidní.

Celkové tuto květinovou pleťovou vodu hodnotím velmi kladně, vyjma silného projevu akné. Jsem s ni velmi spokojená a mohu jen doporučit.

Děkuji firmě Saloos za poskytnutí výrobku.

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.