Léto se Saloosem (díl 2.)

Druhý díl Léta se Saloosem se bude týkat sprchových olejů. Čím se liší od běžných sprchových přípravků, gelů a různých mýdel? Proč jsou pro naši pokožku přínosem? A jaké osobní zkušenosti s nimi má autorka? Vše se dozvíš, jen čti dál!

detail_granatove-jablko-koupelovy-oleVe startovním díle ze série článků Léto se Saloosem jsem psala o květinové toaletní vodě. Dnes je na řadě Granátové jablko – sprchový olej. Tento produkt byl jediným, který jsem si nevybrala a nechala jsem se překvapit. Musím uznat, že překvapená jsem byla velice mile.

Pro zdraví a krásu

Běžné sprchové přípravky obsahují tenzidy, které narušují přirozený lipidový film naší pokožky. Sprchové oleje značky Saloos jsou založeny na přírodních látkách – jedná se o kombinaci bio slunečnicového a bio sezamového oleje lisovaných za studena a přírodních esenciálních olejů, proto naopak ochranný film podporují a vytváří. Neosahují žádné tenzidy, minerální oleje, syntetické konzervanty, vonné látky ani barviva. Neměly by vyvolávat žádné alergické reakce.

Vlastní zkušenost

Sprchový olej – Granátové jablko, který mi byl poslán, má za úkol zajišťovat pokožce regeneraci, výživu, obnovovat ztrátu její vlhkosti a elasticitu. Je určen pro extrémně suchou a problematickou pokožku. Blahodárně by díky své vůni měl působit i na psychiku.

[row_box style=”box border box_light_gray”]Složení: bio slunečnicový olej, bio sezamový olej, olej z granátového jablka, esenciální oleje: růžové dřevo, ylang-ylang, červený pomeranč, PEG- 40 sorbitan peroleate, laureth-4, vitamíny A, E, F.

Obsah: 125ml

Cena: 109kč[/row_box]
[divider_space]

Tento sprchový olej je vůbec prvním, který se mi dostal do rukou, a nutno říci, že jsem spokojená. Jelikož chodím pravidelně plavat a mám opravdu suchou pokožku, používám olej právě při mytí z bazénu. Je to báječný způsob, jak ušetřit mnoho času zdlouhavým mazáním celého těla. Olej při nanesení na vlhkou pokožku vytvoří pěnu, která mi připomíná mléko. Vůně se rozprostře po celé místnosti a přebije i nepříjemný zápach chlóru. Vždy výrobek jemně vmasíruji do pokožky, nechám chvíli působit a poté pečlivě smyji. Opravdu pak není nutné se mazat! I přesto, že se jedná o olej, nikdy nemám pocit, že bych byla mastná. Pokožka se vždy báječně hydratuje, zvláční, zjemní a příjemně provoní na delší dobu. Jeho vůně je příjemná, svěží, řekla bych přímo letní a opravdu z ní jde cítit granátové jablko. Ovšem dle mého je velké mínus tekutost tohoto produktu. Není nutné použít ho velké množství, leč kvůli nadměrné tekutosti a zřejmě hlavně kvůli špatně zvolenému otvoru, jsem nucena jej vždy použít více, než bych sama chtěla. Rozhodně jsem však přesvědčena, že sprchové oleje jsou mnohem lepší než gely, už jen díky té hydrataci, kterou má pokožka opravdu potřebuje několikrát za den.

Klady a zápory výrobku

[icon_check]Skvělá hydratace pokožky – není nutné použít po mytí tělový krém
[icon_check]Krásná vůně
[icon_check]Žádný pocit mastnoty

[icon_x]Příliš velký otvor v lahvičce způsobuje nechtěné plýtvání

Děkuji společnosti Saloos za poskytnutí výrobku.

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.