Léto se Saloosem (díl 4.)

Prázdniny jsou za námi a stejně tak se pomalu ale jistě blížíme ke konci série Léta se Saloosem. Tentokrát je recenze zaměřena na Bio kokosovou péči, lépe řečeno Bio kokosový olej.

Předchozí díl byl věnován péči o pleť s hydrofilním odličovacím olejem, tentokrát se budeme věnovat celému tělu a ne pouze obličeji.

Blahodárný poklad pro celé tělo

saloos-kokos-cokoladaBio kokosová péče značky Saloos je složena z výživných kokosových olejů lisovaných za studena, obohacených o vzácné vonné extrakty. Jejich vůně nám slibují prozáření těla a mysli, zatímco olejová složka má za úkol hydratovat naši namáhanou pokožku a opečovávat unavené vlasy. Oleje neobsahují žádné konzervační, syntetické, barvící ani vonné látky a nejsou testovány na zvířatech.
Zajímavostí na těchto olejích je, že při nižších teplotách mají konzistenci tuhou a při přibližně 25 °C se stávají tekutými a jsou vhodné pro celoroční použití.

Vlastní zkušenost

Bio kokosový olej – čokoláda je vhodný pro péči o citlivou, suchou a namáhanou pokožku. Má za úkol regenerovat poškozenou pleť, vyživovat ji a hydratovat. Dalším jeho cílem je zpomalovat stárnutí pokožky a zjemňovat ji. Mimo jiné má spojení vůně kokosu a čokolády odbourávat stres a únavu. Je také vhodný pro vlasové zábaly a relaxační masáže.
[box]
Složení: bio panenský kokosový olej, vonné výtažky kakaových bobů
Obsah: 100 ml
Cena: 135 Kč [/box]

První, co mě na produktu upoutalo, je jeho opravdu velmi silná kokosová vůně se špetkou voňavé čokolády. Při otevření kelímku mě vždy praštil kokos do nosu. Olejem jsem se mazala vždy ráno a večer po celém těle. Zpočátku jsem jej používala i na obličej, ale z důvodu již zmíněné silné vůně jsem jej na pleť musela přestat používat. Mám citlivý nos a motala se mi použití vždy lehce hlava. Vůně je opravdu opojná, dokáže uklidnit, vyvolat pocit naprostého klidu a hlavně chuť na něco sladkého. Olej se při nanesení krásně vsákl, zanechal pokožku jemnou s efektem saténu a hydratovanou na velmi dlouhou dobu. I po koupání jsem cítila, že je v kůži stále ještě vpitý, i když už samozřejmě ne tak intenzivně, jak bych si přála. Pokožka nikdy nezůstala mastná, ale bylo cítit, že má na sobě ochranný film, což může někomu vadit. Jako vlasový zábal jsem produkt nanášela jednou za 10 dní. Vlasy byly vždy krásně jemně, lesklé, zacelené a příjemně voněly po čokoládě, nikoli kokosu.
Nutno ještě podotknout, že jsem olej používala v tuhém stavu. Při styku s prsty se krásně rozpustil a dal se velmi dobře aplikovat. V tekutém stavu byla pro mě aplikace značně nepraktická a jednoduše mi nevyhovovala. Produkt hodnotím velmi kladně, pro suchou pokožku je opravdu ideální ve všech ohledech.

Děkuji společnosti Saloos za poskytnutí výrobku.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.