Powerball: prcek, který ti dá do těla

Nejrůznějších cvičebních pomůcek je k dostání už tolik, že by si každá z nás mohla doma zařídit svou vlastní posilovnu. Kde na to všechno ale vzít prostor a peníze? Vybírej proto chytře. Powerball má velikost tenisáku, a přesto je neuvěřitelně mnohostranný.

powerball

Vypadá jako hračka, ale zdání klame

Osobní gyroskop, takzvaný Powerball, je vlastně něco jako zkřížený tenisový míček a efektivní posilovací stroj. Vypadá možná nenápadně, ale dovede toho hodně – s Powerballem můžeš posilovat zápěstí, svaly prstů, předloktí, bicepsy, tricepsy i ramena. Ocení ho tenisté, golfisté, hokejisté a další sportovci, kteří se neobejdou bez pevného úchopu, silných paží a hbitých prstů. Kromě sportovního uplatnění je výbornou pomůckou pro hudebníky na strunné a klávesové nástroje a vhodný je také k rehabilitaci po úrazech a relaxaci.

Roztoč to

Jak tato věcička funguje? Kouzlo Powerballu tkví v roztáčení malého míčku uvnitř plastového pouzdra. Tato věcička pracuje na principu gyroskopu – čím rychleji roztáčíš rotor ukrytý uvnitř, tím větší odpor ti klade. Po pár minutách roztáčení Powerballu se tak klidně můžeš cítit, jako bys zvedala těžké činky. Abychom se ale nezaplétali do tajemných zákoutí fyziky a technických záležitostí, podívej se na následující video, které ti Powerball představí nejnázorněji:

Uspořádej turnaj

Powerball není jen tak obyčejná cvičební pomůcka, má i velký zábavní potenciál. Nevíš, jak zabavit své přátele na party nebo třeba na letní grilovačce? Turnaj v roztáčení Powerballu bude velmi netradiční a jistě s ním sklidíš úspěch. „Balonky“ se totiž pyšní i ukazateli rychlosti, a tak můžete soutěžit, kdo Powerball roztočí na nejvíce otáček. Ač to vypadá jednoduše, chytit ten správný rytmus není jen tak – takže o legraci budete mít postaráno.

Kam za nákupy?

Jistě tě zajímá cena. Nejlevnější originální Powerball bez otáčkoměru (Powerball 250 Hz Regular) seženeš za něco málo přes 300 korun, za verzi s otáčkoměrem (Powerball 250 Hz Pro) si připlatíš přibližně o tři stovky více. Seženeš však i „vytuněné“ verze s blikátky, ukazatelem silového indexu či s výkonnějším rotorem a sníženou hlučností.

Všechny dostupné modely Powerballu seženeš v internetovém obchodě se sportovním zbožím SportObchod.cz v sekci Tenisové doplňky. U jednotlivých druhů zboží si na těchto stránkách přečteš také spoustu recenzí uživatelů, které ti určitě pomohou s výběrem toho správného Powerballu.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Powerball je opravdu skvělá vecička, která pobaví a pěkně posílí ruce :) Poprvé jsem myslela, že mi z ruky vyletí, ale pak to bylo v pohodě :) Pak soutěžíme kdo natočí nejvíc, ale na prvním místě zatím stále nejsem :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.