Tři osvěžující drinky pro zářící pleť

VELKÉ PŘÍPRAVY NA LÉTO: Tvář je nejen zrcadlem duše, ale také žaludku. Ke krásné a zářící pleti ti rozhodně nepomůžou jen krémy, všelijaké vodičky a make-up. Jak dodat tělu dostatek potřebných vitaminů a minerálů a zároveň si v horkém počasí dopřát něco chutného? Inspiruj se našimi recepty na tři osvěžující drinky.

Krása má zelenou… ve skleničce

Zelená barva by ve zdravém jídelníčku měla hrát hlavní roli nebo v něm minimálně zastávat velmi důležité místo. Že tě už saláty, zelená jablka a další zelenina omrzely? Smíchej vše najednou v mixéru. Ačkoliv se výsledné rákosníčkovsky zelené tekutiny možná lekneš, nevylívej ji! Zaručeně ti zachutná a navíc tělu dodáš spoustu užitečných látek, které ti mimo jiné pomůžou k jasnější pleti a zdravým vlasům i nehtům.

drink2

Co budeš potřebovat:
– svazeček lístků kapusty
– svazeček mladých špenátových lístků
– jednu oloupanou okurku
– tři větší listy zeleného salátu
– jedno zelené jablko se slupkou zbavené jádřince
– dva stonky celerové natě
– malý kousek zázvoru na ochucení

Postup: Všechny připravené, pečlivě opláchnuté a očištěné ingredience nakrájej (v případě salátu natrhej) na menší kousky a vlož do odšťavňovače. Nebo vše pořádně rozmixuj. Šťávu pak můžeš přecedit přes hrubší síto, ale nerozmělněných drobných kousíčků se rozhodně neboj.

Vitamínová bomba, které neodoláš

drink3

Ovoce bohaté na vitamin C má nejen vynikající chuť, která vždy osvěží a povzbudí, ale pomůže ti posílit imunitu a zbystří pozornost. Přírodních džusů nejen z citrusů, ale i z dalších oblíbených druhů ovoce, není nikdy dost.

Co budeš potřebovat:
– jeden oloupaný grapefruit
– jeden oloupaný pomeranč
– dvě nektarinky bez pecky
– jedno zelené jablko bez jádřince
– dvě středně velké mrkve
– jednu švestka bez pecky
– malý kousek zázvoru

Postup: Jako u předchozího receptu vše dobře očisti, nakrájej na menší kousky a vlož do odšťavňovače. Poté džus přelij do sklenice, přidej pár kostek ledu a brčko.

Antioxidační koktejl z lesních plodů

drink1Lesní plody mají velmi příjemnou sladko kyselou chuť a navíc tělo dovedou čistit od toxických látek, jejichž přemíra může vést i k velmi vážným onemocněním. Do mléčného koktejlu z nich vyrobeného navíc můžeš přidat proteiny nebo vlákninu v prášku (například značky Benefibra), vitamíny, esenciální oleje a další zdraví prospěšné extrakty.

Co budeš potřebovat:
– hrst zmrazených plodů od každého druhu: borůvek, malin a černého rybízu, případně jahod
– půl deci nízkotučného mléka (může být nahrazeno sojovým)
– půl deci kokosového mléka
– půl deci džusu z granátového jablka (podle chuti a dostupnosti lze nahradit i jiným)

Postup: Zmražené plody vhoď do mixéru a rozmixuj na dřeň. Přidej mléko, kokosovou šťávu a džus z granátového jablka a pořádně promíchej.

Máš vlastní recept? Prozraď nám ho!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

7 Comments
  1. Hmmm… dostala jsem chuť na ten třetí :) Až se budu nudit, určitě vyzkouším. Díky za tipy, budou se hodit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.