Vrásky jsou nepřítelem dříve, než se objeví

Každou z nás to jednou čeká. Kůže povolí, rýhy se prohloubí, ta tam bude pružná pokožka obličeje, krku i dekoltu. Pokud i tobě z této představy naskakuje husí kůže, začni proti vráskám bojovat teď hned, přestože je tvá pleť stále ještě hladká a rozzářená.

Na vznik vrásek má vliv celá řada různých faktorů. Vrásky mohou být dědičné, ale většina z nich se na kůži vytváří především v důsledku stárnutí.
vrásky

V mládí je kůže pružná díky vrstvám elastinových vláken a proteinu zvaného kolagen. Vypnutý vzhled dodává pleti tenká vrstva tuku, která je uložena v podkoží. Věkem, činností mimických svalů i vlivem vnějšího prostředí ztrácí elastinová a kolagenová vlákna svoji pružnost. Správnou životosprávou však můžeš ovlivnit, zda se u tebe první výraznější vrásky objeví už kolem třicítky nebo mnohem později.

Víš, co jíš?

Nejdůležitější zbraně proti budoucím vráskám jsou v podstatě stejné jako ty, se kterými bojujeme proti nadváze a celulitidě: antioxidanty (skvělý je například zelený a bílý čaj), vitamíny A, E, C a minerály (selen a zinek). Jídelníček je vhodné zpestřit bobulovitým ovocem, brokolicí, zelím a různou listovou zeleninou. Dále sezamovými semínky či obilnými klíčky, protože tyto plodiny kromě vitamínů obsahují také látky podporující tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce.

Kůži prospívá také rybí tuk, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Milovnice čokolády jistě potěší zjištění, že také kakao přispívá k výživě a ochraně kožních buněk.

Zapomínat bys samozřejmě neměla na pitný režim, do kterého můžeš kromě neperlivé vody a zeleného čaje zahrnout také čaje bylinkové a různé ovocné šťávy. Vyvarovat by ses naopak měla alkoholu, větších dávek kávy a slazených bublinkových nápojů. Ani jídla plná soli, koření a konzervantů tvé pleti ke kráse nepomohou. Na kvalitu pleti a nejen na ni má neblahý vliv také časté hladovění a nevyvážený jídelníček.

Kouření, opalování, spánek

Že kouření škodí plicím, je napsáno na každém rohu. Ale že ničí také kolagenová a elastinová vlákna v pokožce, to už na krabičkách ani plakátech nepíšou. V pubertě se hodilo vypadat díky cigaretě starší, kdykoliv později je to však nežádoucí. Která z nás by chtěla už po třicítce připomínat sušenou švestku?

Pokožce škodí opalování. UV záření totiž značně urychluje její stárnutí. V rozumné míře je však sluneční záření pro kůži zdravé, protože díky němu organismus produkuje vitamín D, který má vliv na vstřebávání vápníku v těle. Pokud tedy dodržuješ zásady zdravého opalování týkající se maximální doby na slunci a používáš kvalitní sluneční kosmetiku, nemusíš se slunění bát.

Není žádná převratná novinka, že dobře odpočatý organismus se nejen dobře cítí, ale také dobře vypadá. Odborníci však varují před takzvanými spánkovými vráskami, které se tvoří při otlačování obličeje ve spánku. Není ale lepší dobře si odpočinout ve své oblíbené spací poloze, než se nutit spát jako mumie na zádech? To už je na tvém zvážení.

Nejlepší krém proti vráskám na světě?

Plastická chirurgie a dermatologické společnosti nabízejí rok od roku stále více prostředků k boji proti vráskám. Levná záležitost to však není ani v jednom případě. Lifting obličeje vyjde přibližně na 20 tisíc korun i více. Kvalitní krémy se liší jak cenově, tak z hlediska účinnosti.
miracle sérum

Jaký krém proti vráskám je v současnosti považován za světovou špičku? Britský časopis Woman Magazine v roce 2009 zvolil za nejúčinnější anti-aging produkt kúru 2 Weeks Miracle od kosmetické společnosti Dermaheal. Tento produkt patří mezi ty dražší na trhu a v současnosti už je k dostání i u nás. Jeho účinnost spočívá v obsahu biomimetických peptidů, organických složek a přírodních výtažků, které obnovují tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Napomáhají k obnově pokožky a chrání ji před nepříznivými okolními vlivy – jedná se o velmi účinou kosmetiku pro krásu.

Kúra slibuje během dvou týdnů redukovat stávající vrásky a zabránit vzniku vrásek nových. Aktivní složky kúry 2 Weeks Miracle dovedou proniknout až do nejhlubší části kůže díky speciální technologii nanokapslí. Aktivní látky jsou uzavřené ve speciálních nanokapslích o průměrné velikosti sto nanometrů, které proniknou mezibuněčným prostorem až do hlubší části kůže. Aktivní složky jsou poté schopny regenerovat buňky jak v povrchových částech, tak uvnitř kůže.

Balení 2 Weeks Miracle na vrásky okolo očí obsahuje roztok, který pleť vyživuje, zjemňuje a připravuje na příjem účinných látek; sérum, které zlepšuje pružnost pokožky pomocí buněčné regenerace a vyhlazuje jemné vrásky; krém regulující tvorbu nového kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové; a oční krém, který slouží k odstranění jemných vrásek okolo očí a řeší projevy únavy jako opuchlost či kruhy pod očima.

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.