Vůně, které zatočí s únavou a probudí v tobě ženu

Že vůně působí na naše smysly a umí ovlivnit náladu, je známé od nepaměti. Kosmetické firmy vyrábí tisíce voňavých olejíčků, sprchových gelů, pěn do koupele, krémů a koupelových solí… Nauč se, kdy jakou vůni použít.

Vůně, která zatočí s únavou

Případ: Přišla jsi utahaná domů, nejraději bys sebou rovnou plácla do postele a spala až do rána. Tvoje drahá polovička je však zcela jiného názoru, přece jen se tě nemohla dočkat celý den. Rychlá pomoc? Napusť si vanu příjemně teplou vodou a přidej do ní dvě polévkové lžíce koupelového oleje s opojnou vůní květů ylang-ylang. Jejich sladké aroma uvolňuje psychické napětí, odplavuje stres, působí proti nervozitě a je považováno za afrodisiakum.

Věděla jsi, že…? Domorodci v tropických oblastech dokonce posypávají květy ylang-ylangu postel novomanželům.

Vůně pro rychlejší zotavení po divoké noci

Případ: Páteční večírek se poněkud protáhl, skleniček jsi měla nespočet a do postele ses dostala, ani nevíš jak. Následující den tě nečeká zrovna nejrůžovější probuzení. Ráno proto začni osvěžující sprchou. Energii ti dodá sprchový gel s limetkovou vůní. Povzbuzující citrusy navodí pocit pohody a působí i jako antidepresivum. Budeš se cítit svěží a ukrutný bolehlav bude alespoň o něco snesitelnější.

Věděla jsi, že…? Ve Středozemí se citron používá jako povzbuzující prostředek při infekčních onemocněních. Také u nás se výtažky z něj přidávají do celé řady léků proti kašli, nachlazení a chřipce.

Vůně odbourávající stres a deprese

Případ: Také máš někdy pocit, že je toho na tebe příliš? Najednou se nahrne spousta úkolů a nic ti nevychází tak, jak bys chtěla. Jsi ve stresu, podrážděná a protivná na všechny kolem – včetně tvého psa. Dostat se co nejrychleji opět do pohody ti pomůže meduňka.  Používá se také při nespavosti a chronické únavě. Přichystej si meduňkovou lázeň o teplotě 38 až 39 stupňů Celsia a čtvrt hodinky v ní relaxuj.

Věděla jsi, že…? Jako lék byla meduňka známá již ve středověku. Obsahuje silici, která má zklidňující účinky při stavech úzkosti.

Vůně, která v tobě probudí ženu

Případ: Potřebuješ zvednout sebevědomí a cítit se víc žensky a přitažlivě? Vsaď na příjemné aroma růže. Díky své lehké a medově sladké vůni se růže právem považuje za symbol lásky. Navíc uklidňuje a zmírňuje napětí.

Věděla jsi, že…? Kandované okvětní lístky růže, růžovou marmeládu a růžovou vodu připravovali už staří Římané.

1 Comment
  1. Ylang-ylang je úžasná vůně! Chtěla jsem si koupit esenciální olej, ale 5ml stojí 105 :( Tak až budou penízky. Zatím mám pomeranč a je to krásná vůně. A meduňka je taky příjemná! :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.