Zhubni s krabičkou do plavek

Pomalu, ale jistě se blíží jaro a hned po něm tu bude konečně léto, takže je nejvyšší čas promyslet plán do plavek. Řeč bude o krabičkové dietě a jejích výhodách i nevýhodách. Není to rozhodně jediný způsob, jak si spravit postavu, ale je to jedna ze zajímavých možností.

strava-jidloKrabičková dieta spočívá v úpravě jídla. S tím ti pomůže některá z firem, kterých je na trhu čím dál víc. Když si vybereš správnou firmu, máš napůl vyhráno. Zaměř se při výběru na doporučení, reference a další. Podle historie firmy a spokojených klientů se hodně dozvíš. Když si vybereš sympatickou firmu, nastává další fáze. Musíš si uvědomit, že takový druh diety je hlavně a především o silné vůli. Pokud víš, že ji nemáš, raději se do toho nepouštěj a zvol si jiný způsob hubnutí. Ale pokud jsi snaživá a umíš se do věcí zakousnout, máš dobře našlápnuto.

V čem vlastně taková dieta spočívá? Jde o příděl jídel (většinou 5 dávek), který ti vybere po řádném vyšetření tvůj dietolog. Jídlo na každý den ti firma doveze až do domu. V kolik hodin, záleží vždy na individuální domluvě. Pokud trpíš alergiemi nebo máš v jídle jiná omezení, správná firma ti vyjde vstříc a vyhoví ti. Taková služba je samozřejmě placená. V rozpětí od 200 Kč do cca 550 Kč na den si rozhodně vybereš. Není to tedy úplně levná záležitost, zvlášť, když si vybereš sedmidenní program – tedy firma ti dováží krabičky po celý týden. Co ale získáš, je až 5 kilo dolů za měsíc a správné stravovací návyky. Při správném dlouhodobém dodržování se uleví celému organismu. Po nějaké době už možná nebudeš krabičky ani potřebovat a naučíš se správně jíst sama.

A co z toho?

Při důsledném dodržování jídelního režimu se postupem týdnů můžeš těšit na krásnou siluetu v zrcadle a na čisté svědomí, že pro svoje tělo děláš něco prospěšného. Samozřejmě ti nepomůže jen samotné jídlo, ale i více pohybu, přestat kouřit, omezit pití alkoholu a otužovat organismus. Stejně důležitý je i pitný režim. Vypít bys měla nehledě na jídelníček cca dva litry denně. Nejlépe čisté vody nebo bylinných čajů. Cola ani další slazené limonády nebo káva se nepočítají do pitného režimu. S tím by ti měl také pomoci dietolog a sestavit spolu s jídelníčkem i pitný režim.
Jestli chceš potrápit svoji vůli a dostat se touto cestou ke štíhlé postavě na léto, přejeme hodně štěstí a hlavně onu silnou vůli.

Napiš nám jaké máš s krabičkovou dietou zkušenosti ty. Jestli chceš vědět víc rádi ti odpovíme!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.