BB krém od Garnier: (Ne)čekat zázraky?

[button link=”#” color=”violet”]BLOG ELIŠKY R.[/button]
Zázraky na počkání? Pět účinků v jednom krému? Zkratka BB na nás v posledních dnech útočí z televize, internetových reklam a ve velkém plní stránky ženských časopisů. Skutečně je novinka od Garnier tak revolučním kosmetickým pomocníkem, který výrazně zredukuje naše ranní rituály?

K podobným reklamním proklamacím jsem ze zásady rezervovaná. Na druhou stranu si ale nemůžu pomoct něco takového nevyzkoušet na vlastní kůži, abych se přesvědčila, že můj předpoklad o další habaďůře na bezbranné ženy opět nebyl tak úplně mimo. Jak už to s těmi zázraky totiž bývá, pár vyvoleným na planetě se sem tam poštěstí, jen je potřeba dát jim příležitost. A jak to tedy je s BB krémem?

Češky opět pozadu

Předně musím podotknout, že Garnier rozhodně neobjevil Ameriku. BB v originále znamená “Blemish Balm” (balzám na vady pleti) a svět tyto krémy zná už řadu let. Vznikly především za účelem regenerace poškozené pleti například po plastických operacích obličeje či při různých vadách pleti, při nichž se ženy musejí vyhýbat hutným make-upům, ale přesto chtějí nedostatky co možná nejlépe maskovat. BB krémy jsou kompromisem mezi výživou, regenerací a krycími schopnostmi.

Velký boom zažily díky Asiatkám, které jsou známé svým úzkostlivým puntičkářstvým v péči o svůj vzhled. Mnohé z nich jsou schopné trávit i několik hodin před zrcadlem, než vyrazí ven. BB krém jim přinesl značnou časovou úsporu – díky němu si na pleť nemusí roztírat hydratační krém, na něj podkladový krém, pak make-up, korektor a pudr. Najednou jim na to všechno stačil jeden jediný přípravek. Nutno říci, že skutečně kvalitní BB krém by toto všechno opravdu měl umět.

Spoustu recenzí na různé BB krémy najdete u zahraničních blogerek (například From Head To Toe) nebo třeba na Youtube, kde se můžete podívat i na instruktážní videa, jak BB krémy správně nanášet. A není tak úplně pravda pravda, že Garnier do Česka přišel s BB krémem jako první. Už dříve se daly bez problémů objednat třeba na ebay a dokonce jsem objevila jeden český e-shop, který prodává BB krémy od světových značek. Jen počítejte s tím, že za něj nedáte dvě stovky, jako za Garnier. Ceny se pohybují obvykle kolem 500 korun za tubu. Otázkou zůstává, zda se právě v tomto případě šetření vyplatí…

V zahraničí je nabídka BB krémů mnohem širší. Seženeš je přes internet

Jen docela fajn, ale…

Vzoreček krému Garnier najdete například v dubnové Elle nebo aktuální Ženě a život. Elle jej v anketě vychloubají čtenářky v ŽaŽ jej naopak testovaly redaktorky. Snad všechny se shodují: Je příjemný, hezky se roztírá, rozjasní, ALE na nedostatky je potřeba použít korektor. Na reliabilitu podplacené ankety bych ale nespoléhala, zvlášť pokud se podíváme po českých fórech a názorech blogerek, které většinou až tak nadšené nejsou. Jaký je ve skutečnosti?

[framed_tabs]
[tab title=”Hydratuje?”]

BB krém od Garnier

Sama uznávám, že Garnier BB krém je mi rozhodně příjemný. Má gelově krémovou konzistenci, která se hezky roztírá, rychle se vstřebá a po zaschnutí se krém na pleti nedrolí, s čímž jsem snad u všech Garnier krémů, které jsem kdy zkoušela, měla zásadní problém. Už po prvním použití jsem měla pocit hydratované a vyživené pleti. Jako hydratační denní krém tak u mě obstál na jedničku.[/tab]
[tab title=”Sjednotí tón pleti?”]

BB krém od Garnier

BB krém od Garnier obsahuje minerální částečky a lehce tónuje pleť. Podle reklamy natolik dostatečně, že už nemáte potřebu použít přes něj ještě makeup či pudr. S tím u mě ale rozhodně nezabodoval.

Je pravda, že pleti vdechne trošku zdravější barvu, ale pokud jste zvyklé na kvalitní make-up, nebudete s výsledkem spokojené úplně stoprocentně. Možná budete mít pocit, že na pleti nemáte snad vůbec nic. Efekt bych přirovnala k tónovacímu samoopalovacímu krému, který si v tenké vrstvičce rozetřete na pleť přes noc. Obyčejný tónovací krém od Dermacolu nebo Nivey u mě v tomto případě obstál daleko lépe. V diskusích si spousta žen stěžuje také na výběr pouze ze dvou barevných variant, které ne každému sedí. Možností je ale pořízení si obou odstínů a míchání podle vlastní potřeby.[/tab]
[tab title=”Rozzáří pleť?”]

BB krém od Garnier

Dobře hydratovaná pleť je rozzářená sama o sobě. Někomu se ale může zdát, že po nanesení BB krému od Garnier se pleť až příliš leskne. Nedejte však na první dojem, nechejte ho trochu “vpít”, mastný efekt do pár minut zmizí. Jelikož mám ale přirozeně mastnou pleť, neobejdu se zde bez přepudrování transparentním sypkým pudrem, což u dobrých matujících make-upů nepotřebuji.[/tab]
[tab title=”Kryje?”]

BB krém od Garnier

Jelikož rozhodně nemám dokonalou pleť a každé ráno potřebuju zakrýt několik pupínků, zčervenalých míst a v létě také sluneční pihy na nose, bylo mi už na začátku jasné, že bez dalšího krycího přípravku se určitě neobejdu. Na krabičce balení radí, že pro zvýšení krycího efektu se má krém nanést ve dvou vrstvách, a z jednoho youtube videa jsem dokonce odkoukala, že je krém na pupínek dobré vklepat podobně jako korektor. Při obou pokusech ale Garnier zklamal.

Když jsem se pokusila nanést silnější vrstvu, do pleti se nedokázala krémová báze vstřebat, a proto se obličej hodně lesknul. Jako “bodový” korektor je naprosto bez šance. Proto jsem nakonec nejproblematičtější zóny musela ještě doladit tenkou vrstvou pěnového make-upu, který si s běžnými pupínky poradí bez mrknutí, a ještě pleť na závěr přepudrovat – paradoxně pro mě tak BB krém neznamená úsporu času, ale naopak dva úkony navíc. Bleskově bezchybná pleť za 30 vteřin – na tohle motto se můžou spolehnout opravdu jen ty šťastnější z nás, které už bezchybnou pleť mají i bez BB krému, jen jí chtějí dodat trochu “zdravé barvy”.[/tab]
[tab title=”Chrání?”]

BB krém od Garnier

BB krém od Garnier obsahuje SPF faktor 15. To je fajn – spousta make-upů nebo krémů, které se u nás dají koupit, mají faktor pouze kolem pětky. Na druhou stranu opravdu kvalitní BB krémy od zahraničních značek mají SPF ještě vyšší, často kolem 25. Můj názor je takový, že UV faktorům v kosmetických přípravcích se není radno vyhýbat. Právě škodlivé sluneční paprsky jsou nejčastější příčinou vzniku předčasných vrásek a zvlášť pokud na noc používáš přípravky pro problematickou pleť, jež pokožku oslabují, měla by sis hodnot SPF na kosmetických produktech určitě všímat. BB krém se v tomto jeví minimálně jako vhodný ochranný pleťový podklad na letní měsíce. Na druhou stranu, není v tomto případě nakonec lepší dát si pod make-up kvalitní sluneční krém z lékárny?[/tab]
[/framed_tabs]

Koupit, nebo odolat?

BB Cream od Garnier – světlý odstín

Abych to nějak shrnula. Garnier BB krém je fajn, ale rozhodně ne zázračný. Pro mě je ideální třeba na letní dovolenou nebo chvíle, kdy nechci strávit půl hodiny před zrcadlem, ale přesto bych nerada druhé polekala svou bledostí.

Pokud si myslíte, že lehce tónovací krém je pro vás to pravé, klidně do něj jděte. Pokud od něj ale očekáváte, že bude také něco krýt, nenechte si reklamou nabulíkovat řeči o zázracích za 30 vteřin. V tom případě si své líčení jedině zbytečně rozšíříte o další krok navíc, anebo vám bude zbytečně stát na poličce s tím, že jeho chvíle přijde, až se těch protivných pupínků zbavíte…

Ostatně za jeho plnou cenu (momentálně ho seženete v akci za 199 korun) koupíte spoustu podobných přípravků, které zvládnou často za méně peněz více práce. A pokud po BB krému skutečně toužíte, projděte si diskuse na zahraničních blozích a našetřete si raději na nějaký výkonnější.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. Já zase musím říct, že jsem už Asijské BB vyzkoušela – a vůbec mi nevyhovovaly :(. Jsou až příliš těžké a mají dost hrozné složení, plno silikonů a všeho možného. Barvy jsou na mě až příliš světlé a výsledek je, že mám pak na obličeji omítku… Naproti tomu mi hodně vyhovuje právě BB Garnier nebo obyč tónovák od Balea. Sice moc nekryjí, ale já nemám problém místečko přeďublat korektorem v případě potřeby. Jinak mi jde hlavně o přirozený vzhled a sjednocenou pleť :).

Leave a Reply

Your email address will not be published.