DIY – Šílenství jménem Loom Bands

Loom Bands? Že jsi o tomto zázračném fenoménu ještě neslyšela? Velká chyba! Dost možná jsi ho ale už zahlédla, aniž bys o tom věděla. Barevné náramky všech možných tvarů a barev, upletené z drobných gumiček. Možná je plete tvoje mladší sestra nebo její spolužačky, ale nenech se zmást. I když jsi vyrostla z dětských bačkůrek, zcela jistě oceníš některý ze způsobů, jak tyto gumičky můžeš využít. Povíme si nyní to základní, co bys měla vědět, než se pustíš do tvoření a ukážeme si, jak na úplně jednoduché výtvory, které zvládneš levou zadní.

K tvoření toho do začátku nebudeš mnoho potřebovat, vystačíš si s jedním balením různobarevných gumiček, obsahujícím háček. Pokud tě gumičkování osloví, můžeš si pořídit další vymoženosti.stribrny-naramek

Jak začít?

Gumičky se prodávají takřka na každém rohu. Seženeš je v hračkářství, e-shopu i tržnici. Kde je zakoupíš, upřímně řečeno není důležité. Ve vietnamských obchodech nakoupíš za výrazně menší ceny, pokud však budeš potřebovat nějaké speciální vybavení, bude lepší, obrátit se na některý ze specializovaných internetových obchodů. Pokud se do pletení pouštíš poprvé, pořiď si sáček gumiček, obsahující plastikový háček, který ti usnadní protahování gumiček. S takovou výbavou zvládneš základní náramek, pletený na prstech. Jak že se takový náramek plete? Jednoduše, stačí následovat instrukce na obrázku.Poté, co provedeš vše tak, jak to předvádí slečna na fotografii, přidáš další gumičku a tu, kterou máš na prstech navlečenou nejníž, opět přetáhneš přes ní. Tak postupuješ, dokud není náramek dostatečně dlouhý.

Fantazii se meze nekladou

Pokud jsi úspěšně zvládla první náramek, možná budeš chtít vyzkoušet něco komplikovanějšího. Proto ti doporučujeme, pořídit si soupravu se stavem. Je to malá plastová destička s kolíky, na které gumičky budeš navlékat do požadovaných tvarů. Vzory jsou složitější, proto uděláš dobře, pokud si na youtube najdeš instruktážní videa, kde krůček po krůčku uvidíš jednotlivé postupy. Pokud by ti i to bylo málo, můžeš vyzkoušet náramky s přívěšky, nebo s napletenými korálky, nebo…

Pro náročné

Víš, co je na Loom Bands nejlepší? Že zvládnutím složitých náramků zábava nekončí. Ba naopak, tady veškerá legrace teprve začíná. Čeká tě výroba pásků na hodinky, obalů na ipady a smartphony, klíčenek, figurek a dokonce i oblečení. Jistá dáma, která takto vyrobila celé šaty, je vydražila za poměrně závratnou částku na ebayi. Zkrátka, pokud máš dobrý nápad, zcela jistě ho bude možné zrealizovat.

Gumičky jsou nyní opravdu v módě. Barevné náramky byly spatřeny na zápěstí mnoha různých známých osobností, včetně vévodkyně Kate, nebo třeba papeže Františka. Navíc si můžeš vytvořit jakoukoli barevnou kombinaci, takže se bude náramek či jiný doplněk hodit k jakémukoli outfitu. Na co čekáš? Hurá do toho!

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.