Bundy či kabáty?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-ivky/” color=”green”]BLOG IVKY[/button]

BLOG IVKY – Predpokladám, že už sme si všetky stihli všimnúť, že leto je definitívne za nami a jeseň sa vnorila do našich duší, ale predovšetkým do našich skríň a šatníkov. Vrstvenie oblečenia môže byť veľkou zábavou. Zvlášť keď vieme, aká bude posledná vrstva. Na tej si treba dať najviac záležať, prezentujeme sa ňou v spoločnosti. A určite chceme zaujať.

bundyNevieš si poradiť, či radšej zvoliť jednoduchú bundu alebo kabát? Na ktorú príležitosť sa ti čo viac hodí? Je tu viac typov ako skombinovať rôzne druhy zvrchníkov.

Bundy

Ak patríš medzi tie športovejšie typy, tak pre teba je jednoznačnou voľbou bunda. V móde už nie sú dlhé a nafúknuté bundy. Zvoľ radšej kratšiu bundu. Takú, ktorá ti zakryje kríže. Osviežiš celý outfit rafinovaným vzorom. Pre odvážnejšie sú tu rôzne maskáčové vzory v tlmenej tmavšej farbe. Alebo opäť zvierací vzor. Ak chceš jednofarebnú, tak určite magentovú, béžovú alebo klasickú čiernu. Tu si môžeš dovoliť kabelku odvážnejšej farby. Bordová, zelená alebo oranžová sú tie pravé farby pre túto jeseň a zimu.

Kožušina

Je nádherný a vznešený doplnok ku všetkému. Má svoj punc dôstojnosti a nadnesenosti. Je to niečo viac, prejav luxusu. Dnes ju už naozaj vieme kombinovať ku všetkému. Môžeme ju použiť ako bolerko prehodené cez plecia k večerným šatám alebo k rifliam do mesta na každodenné nosenie. Oboje je skvelá voľba a kožušina pridáva na hodnote. Ak chceš zaujať na prvý pohľad, zvoľ kožušinový kabát. Ideálna farba bude hnedá, béžová alebo čierna. Ak chceš byť za veľkú dračicu, tak zvieracie vzory sú stále in. Tu však daj pozor pri kombinovaní doplnkov. K takejto kožušine už len jednoduché doplnky a budeš neprehliadnuteľná. Ak ti však nechýba dostatočná dávka odvahy, pokojne k tomu zvoľ magentovú kabelku a šup do ulíc.

Kabáty

Ak nie si veľmi extravagantný typ, máš radšej štýl a eleganciu, tak určite dobrou voľbou na túto jeseň je kabát. Dnes sú už dostať rôzne strihy. Jednoznačným hitom sezóny sú buď XXL veľkosti alebo tvarujúce postavu. Ak si vysoká a štíhla, neboj sa ísť do XXL veľkosti. Ak nemáš postavu úplne dokonalú, zvoľ strihy, ktoré obopnú tvoju postavu a doplníš ho jednoduchým opaskom. Farba je v tomto prípade dôležitá. Neboj sa výrazných farieb. Nechaj sa inšpirovať samotnými farbami prírody. Veľmi in túto sezónu je tmavo žltá, magentová, petrolejová zelená alebo bordová.

 
Nech už zvolíš ktorúkoľvek možnosť zimného zvrchníka, dôležité je, aby ti nebola zima. Slniečko je zubaté a veľmi neohrieva. Čaká nás ešte veľa povinností do konca roka, tak nech tento čas prežijeme v teple. Nech oslávime príchod nového roka tak, ako sa patrí.

kabáty

1 Comment
  1. Neřekla bych, že kabáty jsou pro lidi co nemají rádi extravaganci, naopak, najdou se i kabáty, které vyniknou..naopak najít bundu, ve které člověk nevypadá jako “medvěd” je skoro umění. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.