Chest binding aneb ,,Letos je chceme menší“

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-nat/” color=”red”]BLOG NAT[/button]
Světem letí nový fenomén – chest binding. Už překlad tohoto názvu napovídá, o co půjde. Co je důvodem obliby stahování hrudníku? Proč jsou holky, které chtějí vypadat “ploše”?

binding
Zdroj: www.blairfish.tumblr.com

Chest binding (v překladu převazování hrudníku) zní asi trochu šíleně. Už jen v obyčejné podprsence trpím, pokud ji mám moc dlouho. Takže určitě nehrozí, abych si tuto bolest způsobovala dobrovolně. Lidé, co to dělají, mají ale své důvody.

Zeštíhlující efekt

Vůbec tedy nejde jen o ženskou záležitost, protože i muži s pár kily navíc touží svou hruď zmenšit. Velká prsa, ať už na hubené postavě, nebo širší, přidávají několik kil navíc. Takže pokud si je dotyčný převáže, vyvolá optický dojem štíhlejší postavy.

Cosplay a jiné koníčky

V Cosplayi je převaha dívek, takže pokud má žena hrát muže, rozhodně si nemůže prsa „nechat“. Řeší to převazováním hrudníku a výsledky jsou skutečně efektivní.

FTM (female-to-male)

Tedy touha po změně pohlaví, homosexualita. Některé homosexuální ženy se zkrátka cítí víc mužem, chtějí se tak oblékat a i tak vypadat. Což jim ale přírodní hrudník občas nedovoluje. S bandáží mohou dosáhnout svého vysněného vzhledu a nemusí pociťovat stísněnost v ,,cizím těle“.

Móda

Co k tomu říci? Někomu se to zkrátka líbí.

V převazování hrudníku ale nehledejme jen pozitivní body pro zlepšování psychiky. Jsou tu samozřejmě účinky na naše zdraví, které tenhle trend zrovna moc dobře nesnese. Obzvlášť, pokud jste začátečník a moc zkušeností nemáte, neutáhněte bandáž moc těsně. Utažení vede ke zhoršení dýchání, závratím, podráždění pokožky, bolesti zad a hlavy, narušení přirozeného tvaru páteře, hrbení. Při dlouhodobějším používání se může změnit tvar prsní tkáně a je tu i zvýšené riziko karcinomu.

Metody

Nejbezpečnější je koupit si na CHB speciálně určenou podprsenku, které se dají koupit na internetu. Tyto podprsenky odvádějí pot, takže se na kůži netvoří pupínky a vyrážky.

Jsou tu ale i levnější metody. Pro menší prsa například nošení více sportovních podprsenek najednou, nebo obvázaní hrudi obvazem (punčochy, pruh látky,…). Větším velikostem se doporučuje spíše než prsa tlačit k hrudi, snažit se je obvázat tak, aby se tkáň ,,svezla“ k podpaždí. Nezapomínejte ale na to, že kůže potřebuje dýchat. Obinadlo by se nemělo moc utahovat a pod něj by se mělo nosit slabé tričko, nebo kůži aspoň napudrovat, aby se nepotila.

Sice mi moje prsa přidávají nějaká ta kila navíc, ale na to, abych je mačkala v trojité podprsence, jsem si na ně až moc zvykla. A co na tento trend říkáš ty?

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.