Dej se po létě do kupy a zabraň podzimním virózám

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]
Rok co rok se po létě plní čekárny praktických lékařů. Vracíme se z dovolených nabití novou energií, ale bohužel náchylní k všemožným virózám. Jak zabránit tomu, aby tě viry a bacily vyřadily ze slučáků a party na oslavu začátku školního roku?

Dej se do kupy po fyzické i psychické stránce

Vitamíny

Prarodiče a rodiče se v tomhle opravdu nemýlí. V létě nám většinou nedělá problém dát si tu a tam meloun, utrhnout ze stromu třešně nebo si dát zmrzlinový pohár s čerstvým ovocem. S podzimem však začínáme příjem vitamínů flákat, a přitom je to ten nejlepší čas na ovocné a zeleninové saláty! Vitamíny z ovoce a zeleniny ti dodají nejen potřebné vitamíny (hlavně C), ale i vlákninu, která je pro tělo stejně tak nezbytná.

Můj tip – Místo dezertu si po obědě dej kus ovoce. Po večeři si udělej čerstvý salát z rukoly, rajčat, mozzarely a olivového oleje (můžeš ozvláštnit ještě balsamicem).

Vláknina

Vlákninu najdeš v ovoci i zelenině. Není na škodu zařadit do jídelníčku také ovesné vločky a celozrnné pečivo. Existují i různé potravinové doplňky s vlákninou.

Můj tip – Dej si na snídani „otruby“ BONA VITA. Zalij jogurtem a zakousni k nim kousek ovoce.

Laktobacily

Už jsi slyšela o laktobacilech? Laktobacily jsou pro tělo velmi prospěšné, a to hlavně kvůli příznivým vlivům na střevní mikroflóru. Lékaři je doporučují užívat hlavně po léčbě antibiotiky či po těhotenství. Dobré je však užívat laktobacily preventivně, neboť podporují imunitní systém a podílí se na detoxikaci organismu.

Můj tip – Pokud ses v létě (tak jako já) živila hlavně fast foody, pizzou, kebabem a pro alkohol jsi to také neměla nijak daleko, určitě si jednu pikslu laktobacilů pořiď. Já beru vždy po snídani jednu tobolku a věřím tomu, že se můj organismus pomalu dává do kupy.

Psychika

Podzim je období, kdy na mnohé z nás padá deprese. Sluníčko už není tak intenzivní, začíná foukat studený vítr, prší. Vracíme se do školy a do práce. Jak z toho nemít deprese?

  • Najdi si nový sport – běhání, plavání (samozřejmě v krytém bazéně), spinning, tenis, cokoliv, co tě bude bavit! Na sport si najdi čas alespoň dvakrát týdně.
  • Poznávej nové lidi – s novými příběhy a novou energií.
  • Navštiv rodinu – že jsi byla celé prázdniny na cestách a na babičku úplně zapomněla? Teď je ten nejlepší čas navštívit příbuzné! Uvidíš, že bude mít babička radost a i tobě to zlepší den (nemluvě o tom, že babičky dělávají ty nejlepší buchty!)
  • Zajdi si ke kadeřnici a na kosmetiku – nový školní rok, nový start!

Autorka: Káťa

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.